Metoodiline arendus (1. klass) teemal: Sõbrapäeva stsenaarium algklassides. Stsenaarium puhkuseks "sõbrapäev" põhikoolis

Emale

Stsenaarium "Meie südametükid"

(tähistama maailmapäev kõik armastajad)

Rekvisiidid:

Pooled mitmevärvilistest südametest.

Täispuhutud õhupallid.

Dartz.

Joonistatud südametega lehed.

Sõbrapäeva kaardid.

Välja tuleb 2 saatejuhti.

1: Tere poisid!

2: Meil ​​on väga hea meel teid jälle näha!

1: Ta tuli meie juurde lõbus pidu,

Muusika voolab ümberringi,

Täna on meil see puhkus

Nimetagem seda sõbrapäevaks.

2: siin pole kohta süngetel nägudel,

Ja sellel veebruarikuu päeval

Tantsige ja lõbutsege

Keegi ei jää laisaks.

1: Kes teab, mis päev täna on, mis püha on?

2: Täpselt, õige! Sõbrapäev on ülemaailmne kõigi armastajate päev!

1: Mida sa sellest puhkusest tead?

2: see kõik on täiesti tõsi. Väga vana traditsioon kõik noored, nii poisid kui tüdrukud, võivad saladust hoidmata tunnistada oma armastust, saates oma kallimale või kallimale kaunilt helepunaste südametega kaunistatud postkaardi või mõne muu südamekujulise kingituse või lihtsalt punase tulbi. .

1: Pärsia legend räägib, et punane tulp kasvas välja kahe armukese magusatest pisaratest ja sai aja jooksul kustumatuks armastuse sümboliks.

2: Sel päeval on vaja ka südameid kinkida, neid kutsutakse ka valentinipäevadeks.

1: Pakun välja esimese mängu, mida nimetatakse"Leia oma hingesugulane."

Abilised jagavad lastele pooled südamed.

1: teil kõigil on pool südant. Muusika mängimise ajal peate leidma oma hingesugulase.

Muusika mängib. Lapsed paarituvad.

1: Niisiis, nüüd peate paarides tegema järgmistharjutus: seiske vastamisi, asetage üksteise vahelepall ja tantsida muusika saatel.

Muusika mängib, lapsed tantsivad.

2: lapsed, Angel Cupid oli väga täpne , oskab ta osavalt oma nooled otse südamesse lasta. Tõestagem, et oleme osavad ja täpsed! Teen ettepaneku jagada paarid 2 võistkonda. Sul on 2 katset sihtmärki tabada!

Lapsed viskavad nooli.

2: Poisid, huvitav, kes teist on kõige tähelepanelikum?(Valitud on kolm last)

Mänguasi asetatakse toolile. Tooli ümber on võistlusel osalejad.

Ühel päeval püüdsime haugi

Roogitud ja sees

Me loendasime väikseid kalu -

Ja mitte ainult üks, vaid KAKS.

Kogenud poiss unistab

Saage Olümpiavõitja,

Vaata, ära ole alguses kaval,

Ja oota käsku üks, kaks, SEITSE.

Kui soovite luuletusi pähe õppida,

Nad on täis alles hilisõhtul,

Ja korrake neid endale

Üks, kaks korda või veel parem VIIS!

Hiljuti rong jaamas

Ma pidin ootama KOLM tundi.

Aga miks te auhinda ei võtnud, sõbrad?

Millal oli võimalus seda kasutada?

Võitja selgub.

1: Hästi tehtud!

2: Nüüd soovitan sul seista ringis ja korrata minu järel!

Saatejuhid tantsivad muusika saatel ja lõbustavad lapsi, näidates naljakaid liigutusi, mida lapsed peavad kordama.

2: Lapsed, kas teate, et armastus võib teha imesid? Hakkame hetkeks võluriteks ja proovimepöörake südameid millekski huvitavaks.

Lastele jagatakse viltpliiatsid ja joonistused valmivad südamest.

1: Poisid, me tahame ka sedakingin sulle sõbrapäeva , kuid sinu ülesanne on need allkirjastada ja kinkida kellelegi, keda tõeliselt hindad!

Lapsed kirjutavad alla.

2: Kallid poisid! Kas tead, et itaallased peavad oma kohuseks sel päeval oma lähedastele maiustusi kinkida. Seda päeva nimetatakse Itaalias - magus. Ja me tahame kinkida teile armsaid südameid mälestuseks meie kohtumisest. Ärge kiirustage neid nautima. Esiteks pidage meeles inimesi, keda armastate ja armastate. Soovige neile midagi head oma peas ja võib-olla avaldate neile soovi.

(Maitske südamekujuliste maiustustega.)

1: Sõbrad, tänan tähelepanu eest!

Siin oli lugematu arv naeratusi.

On aeg lahku minna,

1+2: Hüvasti kõik, näeme jälle!

Eesmärgid:

1. Õpilaste teadmiste süvendamine teistest riikidest pärit inimeste kultuuri ja traditsioonide kohta

2. Õpilastes arusaamise kujundamine sõpruse olemusest ja tähendusest, arusaamine sugudevahelise suhtluse eetilistest normidest.

3. Haridus sõbralikud suhted teistele

4. Silmaringi laiendamine ja õpilaste üldkultuuri parandamine

Osalejad: poisid ja tüdrukud jagatud 2 võistkonda

Ruumi korraldus: 2 meeskonda erinevad küljed keskelt, keskel on juht.

Varustus:

    Tahvlil 2 suurt südant, kuhu on kinnitatud võistlustel kogutud väikesed südamed-punktid

    papist südamed,

    õhupallid saali kaunistamiseks, tantsuks

    südamekujuline padi,

    temaatiline plakat.

    romantilise kujundusega postkaart mõistatusteks lõikamiseks

    4 kommi ja 2 šokolaadi

    niidi ja kommidega pliiatsid

    lõigatud südamed

Hindamissüsteem: Iga täidetud ülesande eest antakse osalejale värvilisest papist punane süda. Mängu lõpus loendatakse südameid ja valitakse võitja.

Liiguta kooliväline tegevus

I. sissejuhatus

Tere pärastlõunast sõbrad! Täna räägime armastusest.

Mitte ainult sellel päeval, mu sõber,

Saate kuulda oma südame pekslemist.

Las see iga päev sa oled minu kõrval,

See on meie jaoks armastuse pidu.

Mis püha me täna tähistame? (Laste vastused.)

See on õige: valentinipäev või sõbrapäev.

II. Teabesõnum “Puhkuse ajalugu”

Klassiõpetaja.

Venemaal tekkis valentinipäeva tähistamise traditsioon hiljuti, nii et meie jaoks võib seda öelda uus puhkus ja me teame temast vähe. Kuid valentinipäeval, nagu igal teisel pühal, on oma huvitav ajalugu.

Selle püha tähistajad kingivad lähedastele ja kallid inimesed lilled, kommid, mänguasjad, õhupallid ja spetsiaalsed kaardid (sageli südamekujulised) luuletustega, armastuse ülestunnistused või armastuse soovid - sõbrapäev. Sellel teemal on isegi väike luuletus: "Kui kohtute oma hingesugulasega, kingi talle valentine."

Miks nimetatakse seda puhkust sõbrapäevaks? Ja kõik sellepärast, et juba ammu 3. sajandil keelas võimas ja julm keiser Claudius Rooma linnas noortel sõdalastel abielluda ja tüdrukutel abielluda. Ja samas linnas elas preester nimega Valentin, kes aitas salaja armukesi abielluda. Aga kui keiser sellest teada sai, käskis ta ta vangi panna ja hukata. Vanglas armus Valentin korrapidaja kaunisse tütresse Juliasse. Enne surma kirjutas armunud preester oma armastatud tüdrukule armastusavalduse – sõbrapäevakaardi ning hukkamine ise toimus 14. veebruaril 269 pKr.

Hiljem kuulutas kirik Valentine'i pühakuks ja armastajad valisid ta omaks

patroon.

III . Võistlusprogramm

Täna saite teada selle puhkuse päritolu versiooni. Ja mis on puhkus ilma võistlusteta?

(Lapsed on jagatud kahte võistkonda. Kaks suur plakat südamete kujul. Ürituse ajal täidavad meeskonnad need suured südamed võistlustel teenitud väikeste südametega.)

    Puhkusekaart

Kes paneb kõige kiiremini kokku romantilise kujundusega pusle sarnaselt lõigatud postkaardi.

    Serenaad akna all

Mängus osalejad seisavad poiste ja tüdrukute vaheldumise põhimõttel ringis ning annavad muusika saatel ringi ümber südamekujulise padja (või mõne südamega mänguasja). Kelle muusika katkeb, esitab laulu või luule.

    Armas paar

Tüdruk hoiab kommi ümbrise servast hammastes, poisi ülesanne on see ilma käsi kasutamata üles korjata ja jõuda põsele suudelda, enne kui tüdruk minema hüppab.

    arva ära mõistatus - ainult kuus mõistatust koos trikiga:

küsib vanaema Arkashalt
Rediseid süüa...
(mitte puder, vaid salat)
***
Ema küsis Julialt
Vala talle teed...
(mitte pann, vaid tass)
***
Sain ise valida
Paar labakindaid...
(mitte jalgadele, vaid kätele)

***

Lada vilistab ja aevastab:
Sõi palju...
(mitte šokolaad, vaid jäätis)

***
Kleidid ja püksid nukkudele
Armastan alati õmmelda...
(mitte poisid, vaid tüdrukud)
***
Ilmselt kakssada aastat
Petina...
(mitte pruudile, vaid kilpkonnale)

    Fännivõistlus

Kutsun fänne üles vastama küsimusele "Kes keda armastas?" Õiged vastused premeeritakse südametega.

Keda Gerda armastas? (Kaya)

Keda prints armastas? (Tuhkatriinu)

Keda päkapikk armastas? (Pöial)

Keda Dunno armastas? (Sineglazka)

Keda sääsk armastas? (Mukhu_Tsokotuhu)

Keda Pierrot armastas? (Malvinile)

Keda Ruslan armastas? (Ljudmila)

Keda Ivanushka armastas? (Alenushka)

    Mäng "Tants õhupallidega"

Igale paarile antakse pall, mida nad peavad omavahel hoidma ja mitte maha kukkuma tantsu ajal. Paar, kes palli maha kukub, langeb mängust välja ja kõige kauem vastu pidanud paar võidab auhinna.

    Mäng "Õnnelik sõbrapäeva nägu"

Iga laps lõikab paberit välja suur süda ja väikeste südamete abil “joonistab” nina, silmad, suu, kõrvad. Kõige huvitavama või naljakama näoga inimene võidab auhinna.

8. Kerised

Kas soovite oma teist poolt maiustusega kostitada? Seejärel osalege konkursil.

(Osalevad kaks inimest. Kõik saavad pliiatsi ja niidi; niidi ühte otsa seotakse komm. Ülesandeks on niit vastasest kiiremini ümber pliiatsi kerida. Sel juhul saab ainult pliiatsit ennast keerata Ühe käega pliiatsi hoidmine ja teisega niidi kerimine on keelatud.)

    Šokolaad sõbrale

Ja kinniseotud silmadega tüdrukud peavad oma partnerit šokolaadiga söötma, kellel on samuti silmad kinni.

Kumb paar täidab ülesande kiiremini, võidab.

    Mäng "Leia oma hingesugulane"

Südamed on lõigatud erinevatel viisidel 2 osaks. Need pooled jagatakse lastele. Muusika mängib ja iga laps peab leidma oma hingesugulase. Paar, kes ühendab kõige kiiremini, võidab auhinna.


Juhtiv: Suur tänu kõikidele lastele konkursil “Armastus esimesest silmapilgust” osalemise eest. Olete kõik toredad poisid, täitsite aktiivselt ülesandeid, näitasite, kui tark, naljakas, ilus ja osav te olete. Õnnitleme kõiki pühade puhul – sõbrapäeva puhul!

(Võitjate väljakuulutamine, paaride loomine, mille käigus poisid kingivad oma paarile eelnevalt ettevalmistatud kingituse ja osalejate lõpupaartants).

Lisamaterjal

Ma annan oma armastuse ja sõbrapäeva,

Veebruarikuu kurbuse sulatamiseks.

Soovin teile parimaid muljeid

Alates siirast ja head õnnitlused!

* * *

Arva ära, kelle sõbrapäev see on?

Kes andis kogu südamest?!

Kes tunnistab õrnad tunded

Kiirusta kiiresti?!

* * *

Võtke see Valentine naeratusega vastu

Ja vaadake pilti hoolikalt!

Ma annan armastuse ja imetluse sõnu

Ja sõbrapäeval - tort ja palju õnne!

* * *

Arva ära kelle "süda"

Kas sa hoiad praegu käes?

Kes sind nii väga armastab

Ja kas ta pea on pilvedes?!

* * *

Võtke see valentine vastu kingitusena,

Kevadeks on see tervislikum kui vitamiin!

Loe kolm korda päevas ja ole liigutatud.

Ma armastan sind, naerata sagedamini!

* * *

Ootan põnevusega veebruari keskpaika

Terve talve, alates detsembrist!

Tahan teid kõiki kiiresti õnnitleda,

Annan sulle mälestuseks helepunase südame!

* * *

Lase Elu läheb alati suurepärane:

Igapäevaelus, õppimises, sõpruses, isiklikes asjades!

Ja sõbrapäeval soovin

Palju armastust! Ja palju õnne.

* * *

Soovin teile ainult jagatud tundeid

Ja ma tahan teid sõbrapäeva puhul õnnitleda!

Hankige kingituseks kogu lilleturg,

Ja lisaks lilledele ka sõbrapäeva mäed!

* * *

Tahan teid sõbrapäeva puhul õnnitleda,

Kingin sulle mälestuseks sõbrapäevakaardi!

Imetlege, lugege ja hoidke,

Ja kui vahele jääb - helista!

* * *

Ma ei tea kedagi paremat

Terves maailmas, terves maailmas!

Sa oled universumi aare

Minu õnn siin planeedil!

→ Sõbrapäev >" url="http://scenarii.ru/scenario/index1.php?raz=2&prazd=214&page=1">

12.02.2019 | Vaatas skripti 137 Inimene

Ürituse eesmärgid:

edendada õpilaste loomingulise tegevuse arengut;
aidata ehitada inimestevahelised suhted poiste ja tüdrukute vahel;
aidata kaasa intellektuaalse potentsiaali kujunemisele.
Sissejuhatus

Kõrge tunne...

Sõbrapäeva kooli stsenaarium "Sõbrapäev ja valentinipäev"

11.02.2019 | Vaatas skripti 202 inimene

Varustus: paberilehed, viltpliiatsid, lõigatud paberõuna killud, käärid, niit ja nõel, nööbid, õhupallid (vastavalt paaride arvule), tähtedeks lõigatud sõnad (in õhupallid), whatmani paber.

Sõbrapäeva stsenaarium koolis

06.02.2019 | Vaatas skripti 358 Inimene

Saali kaunistamine:

Lava on kaunistatud mahukas süda, paberist, mööda Cupido servi, saali seintel on südamed, millele on trükitud luuletused armastusest (aplikatsioon), laual on karp “Sõbrapäevadele”, mängib kaunis meloodiline muusika, sissepääsu juures...

Sõbrapäeva stsenaarium koolilastele

01.02.2019 | Vaatas skripti 458 Inimene

Tegelased: 2 saatejuhti – täiskasvanud.

Atribuudid: pooleks lõigatud paberist südamed, molbertid (vastavalt paaride arvule), Valge paber, värvilised pliiatsid, värviline paber, liim, käärid, klaasid mahla (vastavalt laste arvule), kokteilikõrred, ...

Mänguprogrammi stsenaarium sõbrapäevaks

26.01.2017 | Vaatas skripti 4191 Inimene

Juhtiv:
Armastus, armastus, me usume sinusse lootusega,
Ja meie südames on teile avatud uksed.
Aga kui te ei koputa, siis kus saate minuga kohtuda?
Ja mis on armastus, kes meile vastab?
Kui palju sõnu, laule, luuletusi on kirjutatud armastusest, kuid igaüks meist avastab...

Valentini päev. Unistuste väli

26.01.2017 | Vaatas skripti 2678 Inimene

Juhtiv.
Armastus on viies aeg päevast, -
Ei õhtu, ei öö, ei päev ega hommik.
Sa tuled ja päike paistab südaööl,
Kui lahkute, on hommik pimedam kui öö.
Armastus on viies aastaaeg, -
Ta pole sügis, kevad, suvi,
Ei ole talv, vaid see, et sa...

Sõbrapäeva stsenaarium teismelistele "Videvikus"

11.02.2013 | Vaatas skripti 6274 inimene

Kui olete filmi "Videvik" austaja ja teil pole vampiiride vastu midagi, siis sõbrapäeva stsenaarium teismelistele "Videvikus" on teie jaoks.
Kõigepealt peate kaunistama ruumi, kus teie pidu toimub. Selleks loo toas...

Saatejuht: Tere õhtust!
Saatejuht: Tere!
Saatejuht: Pühendame selle õhtu igavene teema- armastus!

Saatejuht: Ja meil on selleks suurepärane põhjus. Käes on sõbrapäev!

Saatejuht: Ameerikas ja Euroopas on seda püha pikka aega tähistatud 14....

"Valentini päev". Stsenaarium koolilastele

08.02.2013 | Vaatas skripti 9463 inimene

(Tuled kustutatakse. Mängib aeglane pidulik muusika. Ilmuvad valgetes tuunikatega tüdrukud. Kõigil on käes süüdatud küünal. Nad tantsivad.)
HÄÄL: 14. veebruaril 270 pani kristlik märter Valentine, kes pani toime keelatud Rooma...

klassi tund "Armastusest sünnib armastus"

12.02.2012 | Vaatas skripti 4821 Inimene

(kõlab L. Fe meloodia. “Armastuslugu”, slaid nr 1.
Kaks saatejuhti ilmuvad, küünlad käes).

Saatejuht: Armastus, kas sa sündisid kannatusest? ...

Sõbrapäeva püha 3-4 klassi lastele

Sihtmärk: Arenda vastassoost laste suhtlemisoskust.

Ülesanded:

1. Tutvustage legendi, mille põhjal puhkus tekkis.

2. Arendage oskust väljendada oma tundeid intonatsiooni abil.

3. Arenda loovust.

Saali kaunistamine: Seintel on plakatid ütlustega. kuulsad inimesed armastuse teemal; terve saal on kaunistatud südametega - punased ja sinised, saab kasutada südamekujulisi õhupalle.

Tegelased

Kerub.

Postimees Petškin.

Neetud asi.

Kostüümielemendid

Kurat - kolmhark, sarved, pliiatsiga joonistatud antennid, tumedad riided. Saate õmmelda karusnahajääke mustale trikoole ja tehke kindlasti saba.

Kerub - pea kohal kuldsest fooliumist halo, tagaküljel tiivad.

Postimees Pechkin - mantel, kõrvaklappidega müts, õlakott.

Kurat – sarved, seelik, vibu peas.

Rekvisiidid

Vibu, nooled.

Infolehed kirjanduslike kangelaste paarisnimedega.

Mitu südant, lõigatud tükkideks.

Liim, paberilehed.

Südamekujulised kommid.

Kingitused tüdrukutele.

Väike keerub “lendab sisse”. Tal on käes vibu ja nooled.

Kellesse sa tahaksid armuda?

Nii et ma ei kogeks vastusetuid tundeid.

Oh, keerub on raske olla...

Armastajaid ei saa kohe märgata.

Minu nool paneb kedagi armuma -

Vaata, need on imed!

Vaenlased unustavad oma vaenu!

Näiteks Kolobok! Rebane!

Lasen noolt. Muinasjutt korraga

Muudab selle lõpu halvaks!

Ja seda pole kunagi kuskil juhtunud

Seda Kolobokit armastab rebane!

Ja siit tuleb kurb Pierrot,

Nüüd muutub ta kohe teistsuguseks!!!

Pulma saadab nool

Kallid Pierrot ja Malvina!!!

Saatan ilmub.

Kurat:

Kas sa rikud jälle? Kas sa armud kõigisse?!

Ärge raisake oma nooli! Armastust pole olemas!

Cherub:

Sa ei saa millestki aru!

Lõppude lõpuks ei kujuta me valgust ette ilma armastuseta!

Lapsed laulavad laulu “Children’s Love”:

Väike tüdruk väikeseks poisiks

Esitab küsimuse:

„Mis on lojaalsus? Mis on hellus?

Mis on armastus?"

Koor:

"Ja kas sa armastad mind?" - "Ahaa!"

"Kas sa oled minuga?" - "Ahaa!"

"Ja me oleme koos ja oleme lähedased

Alati teiega."

"Mida ema ütleb? Mida isa ütleb?

Millal me koos jalutama läheme?

Lõppude lõpuks ei lase nad sind niikuinii kuhugi sisse,

Nad ei lase mul mängida."

Koor.

„Lähme sinuga kellegi juurde

Ärme räägime.

Kuni saabub selline hetk,

Millal on võimalik armastada!

Koor.

Kurat: Nad on nii väikesed, aga mõtlevad juba armastusele.

Cherub: Kõik mõtlevad armastusele! Ja väikesed ja suured ja vanad ja noored! Armastus igas vanuses.

Kurat: Siis vaatame üle!!! Kas ta on seal, sinu arm? Siin!

Mäng "Jaga paarideks"

Devil on käes kaks kasti. Igaüks neist sisaldab kirjanduslike tegelaste nimesid: Punamütsike ja hunt, Tuhkatriinu ja prints, Kaunitar ja koletis jne. Tüdrukud joonistavad naisenimed esimesest kastist, poisid - mehed teisest.

Võidab see, kes leiab oma paari kiiremini! Võitjapaarile kingitakse südamekujulised kommid. (Selliste kommidega jagatakse kõiki osalejaid kogu õhtu jooksul.)

Cherub: Näete, kõik on leidnud oma vasted! Aga sa ei uskunud seda! Kurat: No las tantsivad siis valssi!

Mängib muusika, tantsivad paarid.

Kerub: Hästi tehtud!!! No kui ilus!!!

Kurat: Milline üllatus! Pole üldse üllatav!

Seda ma arvan, et leiame tugevaima paarilise! Kui see juhtub, siis ma usun teie noolte jõusse! Jah, ja ma usun armastusse!

Cherub: Olgu siis! Kas tead, et täna on sõbrapäev – valentinipäev?

Kurat: Mis puhkus see on? Uus traditsioon kas?

Cherub: Selle algus ilus traditsioon pane Liigutav luguüks armastus... Kaua aega tagasi, 3. sajandil, andis Rooma keiser Claudius II välja dekreedi, mis keelas inimestel abielluda. Ta uskus, et abielu hoiab mehi kodus ja nende eesmärk oli olla head sõdurid ja võitlevad vapralt Rooma eest. Noor kristlik preester Valentin ei võtnud dekreeti kuulda ja abiellus salaja noorte armastajatega. Olles avastanud need riigivastased abielud, käskis keiser kurjategija vangistada ja seejärel hukata. Vanglas pühadest raamatutest ilma jäänud Valentin mitmekesistas sunnitud vaba aega, kirjutades märkmeid surmavalt haigele vangivalvuri tütrele. Noored armusid üksteisesse.

Enne hukkamist, 14. veebruaril 270, saatis vapper preester oma armastatu viimane märkus allkirjaga “From Valentine”, mis hiljem hakkas tähendama igavest kiindumust ja truudust. Hukkamine viidi lõpule. Ja preestri surmakuupäev jäi igaveseks inimeste mällu. Kurat: Ilus, aga uskumatu! Kuidas nad võisid armuda: ta on vanglas, naine on haige? Jama!

Cherub: Ja nüüd näete, kuidas see kõik juhtus.

Konkurss "Pühade legend"

Paarid saavad ülesandeks mängida jutustatud legendi põhjal sketš. Auhind antakse kõige loomingulisemale ja artistlikumale paarile.

Kerub: Hästi tehtud poisid!

Kurat(laulab): Armastusest on kirjutatud palju laule...

Cherub: Mida sa plaanid? Kas ma peaksin laulu laulma?

Kurat: Mitte laul! Mäng lauludest...

Mäng "Armastuse laulud"

Iga paar ütleb kordamööda laulu nime või rea laulust, kus esineb sõna "armastus". Võitis see, kes "vastu pidas" ülejäänutest kauem!

Cherub: No sellest ajast, kui me laulma hakkasime! Järgmine võistlus on minu jaoks. Noored inimesed! Daamile tuleb oma armastust tunnistada serenaadi abil.

Võistlus "Serenaad"

Poistele antakse ülesanne: meenutada armastuslaul ja laulda see oma partnerile, kuid hoopis teistsuguse viisi järgi. Näiteks laulu “Rohutirts istus rohus” viisi järgi.

Kurat: Tulge daamid! Teile antakse vastus.

Konkurss "Tunnustus"

Tüdrukutele antakse kasutusjuhised kodumasinad, ravimid, kodukeemia. Nad peavad lugema "kuiva" teksti võimalikult selgelt, armastuse ülestunnistuse intonatsiooniga!

Cherub:

Kõik saab alguse armastusest...

Nad ütlevad: "Alguses oli sõna."

Ja ma kuulutan uuesti:

Kõik algab armastusest!...

Kõik saab alguse armastusest.

Nii taipamine kui ka töö.

Lillede silmad, lapse silmad -

Kõik saab alguse armastusest.

Kõik saab alguse armastusest.

Armastusega! Ma tean seda kindlalt.

Kõik, isegi vihkamine, on kallis

Ja armastuse igavene õde.

Kõik algab armastusest:

Unistus ja hirm, vein ja püssirohi.

Tragöödia, melanhoolia ja vägitegu -

Kõik saab alguse armastusest...

Kevad sosistab sulle: "Ela"...

Ja sosin paneb sind kõikuma.

Ja sirgu ja alusta.

Kõik algab armastusest!

Kurat: Oi, kui liigutav! Kui siiras! Mu süda oli nii mures, et purunes tükkideks...

Konkurss "Murtud süda".

Igale paarile antakse paberist süda, mis on lõigatud mitmeks tükiks. Eesmärk on süda nii kiiresti kui võimalik kokku liimida.

Cherub: Süda on kokku liimitud, mis tähendab, et see on jõudnud tõeliste armastusavaldusteni!

Konkurss "Ma armastan tegelast"

Poisid peavad meeles pidama, millise kirjandusliku tegelase nad puhkuse alguses välja tõmbasid. Iga poisi ülesanne on oma kangelase nimel armastust tunnistada.

Kurat: Aga tüdrukud???

Cherub: Ka tüdrukutele pole see kerge ülesanne...

Mäng "Komlimendid"

Tüdrukud ütlevad oma partneri nime ja mõtlevad iga nimetähe kohta välja komplimendi või positiivse tunnuse.

Kurat:

Armastus, armastus on salapärane sõna

Kes võiks sind täielikult mõista?

Kõik on alati vana või uus,

Kas sa oled vaimne või arm?

Mida tähendab armastada???

Cherub: Küsime oma paaridelt!

Paarid arutlevad mõne minuti ja annavad seejärel vastused.

Cherub: Jah, kõik erinev esitlus selle kohta, mida tähendab "armastada".

Armastada on ennekõike andmine.

Armastada tähendab, et teie tunded on nagu jõgi,

Splash kevadise heldusega

Armastatud inimese rõõmuks.

Armastus on lihtsalt silmade avamine

Ja mõtle kohe koidikul:

Noh, mida palun, anna

Seda, keda sa kogu hingest armastad?!

Armastada tähendab kirglikult võidelda

Lojaalsuse eest nii sõnas kui ka igal pilgul,

Et teie süda jääks lõpuni

Nii kurbuses kui rõõmus, alati olemas.

Kurat: Igavesti läheduses... Meie inimesed on kõik lähedal... Ja tugevaim paar pole veel selgunud!!! Ja sõbrapäev on kohe-kohe käes...

Kerub: Ja pühadel on kombeks kingitusi teha!!! Soovitan mängida oma tüdrukule mängu “Cut the Gift”.

Mäng "Lõika kingitus"

Auhinnad riputatakse lintidele. Poiss, silmad kinni, lõikab leitud auhinna ära ja annab selle oma partnerile.

Cherub:

On aeg kokkuvõtteid teha!!!

Kes saab olla armunud?

Kurat: Palun üle anda kommimärgid, mille saite õigesti täidetud ülesannete eest.

Kerub: Ja samal ajal kui me punkte loeme, tantsivad paarid aeglast tantsu.

Kaasatud on igasugune lüüriline meloodia.

Kurat: Niisiis, laval on tugevaim paar! (Teatab.)

Cherub: Auhind - komplekt šokolaadid südame kujul!!!

Sisse astub postiljon Petškin.

Petškin: Tere, see olen mina, postiljon Petškin. Mul on postkaardid ja õnnitlustelegrammid kõigile teie klassi lastele.

Saadab õnnitluskirja.

Kurat: Kas minu jaoks pole midagi, Petškin?

Petškin(pärast järelejäänud sõnumite läbivaatamist): Ei, mitte midagi!

Olgu, tööd on palju, ma lähen.

Lehed.

Cherub: Mis, kas sa uskusid armastusse?

Laul “Enchanted, Bewitched...” kõlab:

Pole rõõmus, mitte kurb,

Nagu oleks pimedast taevast alla tulnud,

Sina ja mu pulmalaul,

Ja sa oled mu hull täht.

Ma kummardun üle su põlvede

Kallistan neid ägeda jõuga,

Ja pisarate ja luuletustega

Ma põletan sind, kibe, kallis.

See, mis on lisatud, ei vähene,

Mis ei täitu, see ununeb.

Miks sa nutad, kaunitar?

Või kujutan ma seda lihtsalt ette?

Võlutud, lummatud,

Kord abiellus põllul tuulega.

Olete justkui kõik ahelas,

Sa oled mu kallis naine.

Saatan piilub lava tagant välja, liputab saba ja kutsub kuradit!

Kurat põgeneb kuradile järele... Amor nool kõigub seljas!

Sõbrapäeva võistlusprogrammi stsenaarium algklassides.

Sõbrapäev 2. klassis. Stsenaarium

Sihtmärk: tutvustada selle päeva tähistamise ajalugu; arendada soovi teistele head tuju anda.

Varustus: Sõbrapäeva südamed, kaks suurt südamekujulist plakatit, noolemäng, konkursi “Parim Valentine” auhinnad.

Koolivälise tegevuse edenemine

Veebruari neljateistkümnendal päeval -

Sõbrapäev, öeldakse.

Valin sind kõigi seast

Sest ma armastan sind rohkem kui kedagi teist.

Õpetaja lugu

Mis püha me täna tähistame? (Laste vastused.)

Kas sa tead, kuidas see puhkus tekkis? (Laste vastused.) Tõepoolest, erinevaid versioone on palju. Täna tahan teile rääkida versiooni, mis mulle kõige rohkem meeldib.

Legendid kirjeldavad Valentinit kui suurt lastesõpra: ta oli nende vastu alati lahke, kostitas neid maiustustega, mängis, õpetas elu tundma, rääkis. huvitavaid lugusid. Kui Valentine oli vanglas, viskasid lapsed sõbra toetamiseks ja julgustamiseks trellide vahelt väikseid märkmeid armastava ja kannatava südame kujutisega, mida hiljem hakati kutsuma valentiniks. Siin on lugu.

Täna saite teada selle puhkuse päritolu versiooni. Ja mis on puhkus ilma võistlusteta?

(Lapsed jagatakse kahte võistkonda. Tahvlile on kinnitatud kaks suurt südamekujulist plakatit. Tegevuse käigus täidavad võistkonnad need suured südamed võistlustel teenitud väikeste südametega.)

Konkurss "Keda peaksime sellel päeval õnnitlema?"

Ülesanded:

Lugege sõjateemalisi raamatuid

Ainult julged... (poisid).

Õmble nukkudele vestid

Needlewomen... (tüdrukud).

Kui kannan mütsi

Ma olen nagu... (isa).

Kinnitame kindlalt ja otse:

Maailma parim... (ema).

Kui see järsku raskeks muutub,

Ta tuleb appi... (sõber).

Varem aitas riim,

Ja nüüd on ta muutunud salakavalaks.

Ära kiirusta, mu sõber.

Ärge jääge konksu!

Ülesanded:

Nüüd on kohev tainas valmis -

Ta toidab oma lapselapsi maitsvalt... (vanaema).

Vaat meie hapukurgi jaoks

Palume teil kokku panna... (vanaisa).

Oh ja magusate pirnide armastaja

Meie Katya noorim... (vend).

Õmble kortsmüts

Emaga koos... (õele).

Nad räägivad paarishelidest

Koolis sina ja mina... (õpetajad).

(Iga õige vastuse eest saab meeskond südame ja kinnitab selle suurele südameplakatile.)

Saime teada, keda ja milliste sõnadega õnnitleda? Proovime kõik koos koostada õnnitluse.

(Iga meeskond koostab teisele võistkonnale õnnitluse. Võistkond, kes koostas parimad õnnitlused, saab südame.)

Sõbrapäev on kõigi armastajate päev. Üle kahesaja aasta on ta olnud armunute patroon... No jah, me üldiselt usume, et armuda on õigus ainult täiskasvanutel. Ja laste üle saab ainult naerda või kiusata: “Tili-tili-taigen, pruut ja peigmees!” Kõik see on rumal ja kole. Sest armastus võib inimesest mööduda isegi aastal lasteaed. Ja sellist inimest saab ainult kadestada (ja mitte itsitada), sest tema elu valgustab koheselt see maailma imeliseim tunne.

Meil on nii palju armunud inimesi. Jah, võib-olla on kõik armunud: kes klassivennasse, kes filmi- või popstaari, kes oma ametisse jne.

Seega tähistavad sõbrapäeva kõik – nii täiskasvanud kui lapsed. Perega, sõpradega. Tähistage koos pikka aega. Sel päeval on kombeks oma väljavalitule või väljavalitule kingitus teha. Aga kingitus peab olema südamekujuline, olgu padi või käsitöökarp.

Lisaks on sellel päeval kombeks üksteisele kinkida südamekujutistega kaarte - sõbrapäevad.

Mäng "Minu teine ​​pool"

Talgutundide ajal valmistatakse väikesed ette. paberist südamed, lõika kaheks pooleks (lõige peaks olema kõikide südamete puhul erinev). Pooled jagatakse lastele. Juhi käsul püüavad mängijad leida “oma” hingesugulase. Võidab meeskond, kelle mängijad teevad seda kõige kiiremini. Meeskonnale antakse süda.

Mäng "Kes varastas mu südame?"

Juht istub toolil seljaga teiste laste poole. Kätes selja taga, hoiab ta paberist süda. Üks lastest tuleb vaikselt tagant üles ja, võttes südame, naaseb oma kohale. Juht pöörab ümber ja küsib: „Kes varastas mu südame? Kas see oled sina, Anya?...” Sa võid vaid kolm korda arvata. Kui juht arvab õigesti, jääb ta toolile ja jätkab mängu. Kui ei, siis võtab asemele see, kes varastas südame.

Sõitjateks valitakse lapsed erinevatest tiimidest. Südame saab sagedamini meeskond, kelle sõitjad arvasid õigesti.

Mäng "Arrow of Cupid" (kasutage mängu "Noolemäng")

Kõik võivad mängust osa võtta. Seotud silmadega mängijad üritavad noolega lüüa seinale maalitud südant. Igas meeskonnas on sama arv osalejaid. Meeskond, kes teenib rohkem punkte, saab südame.

Sõbrapäeva võistlus

Lapsed joonistavad sõbrapäeva ette. Festivalil summeeritakse võistluse tulemused ja autasustatakse võitjaid auhindadega.

Mäng "Õnnelik sõbrapäeva nägu"

Iga laps lõikab paberist välja suure südame ja “joonistab” väikeste südamete abil nina, silmad, suu ja kõrvad. Kõige huvitavama või naljakama näoga inimene võidab auhinna.

Kokkuvõtteid tehes

Poisid, meid kõiki ühendab armastus. Teda võib võrrelda väikese päikesega, mis teeb meid lahkeks, osavõtlikuks, ilusaks, huvitavaks ja armastatuks. Kujutage ette: armastus on inimeses kadunud. Äikesepilv kattis meie päikest. Tuli kuri võlur ja võlus meid – me kõik unustasime, kuidas armastada. Pidage meeles muinasjuttu "Armuke Maria". Mis temast sai veekuninga lummuses? (Ükskõikne.)

See tähendab, et kõige tähtsam on mitte kaotada oma päikesepaistet – armastust. Ja mõnikord sisse rasked olukorrad see võib olla väga raske. Selleks, et armastus inimeses ja maa peal elaks, on vaja teada midagi väga olulist, seda alati meeles pidada, et keegi ei saaks seda hävitada.

Lisamaterjal õpetajatele

Mäng "Murtud süda"

Roosad ja punased südamed valmistatakse eelnevalt paberist. Südamed lõigatakse pooleks: ühele on kirjutatud küsimused, teisele vastused. Mängijatele esitatakse küsimused. Taastama murtud süda, peavad mängus osalejad küsimusele õigesti vastama. Küsimused õpetaja valikul.

Mäng "Mail"

Sel päeval saate pauside ajal kutsuda lapsi "Maili" mängima. Selleks tuleb eelnevalt ette valmistada “postkast” (mingisugune pesaga kast) ja paber kirjade jaoks (voldikud). Soovitav on lapsi selle mängu eest eelnevalt hoiatada, et nad saaksid oma sõpradele sõbrapäevi, kleebiseid tuua ja ka õnnitlusteksti ette valmistada.