Tehnokaardi joonistamine leib on kõige peas. Ettevalmistusrühma “Leib, pagaritooted” kaunite kunstide tunni kokkuvõte

Pulmadeks

üldhariduse osakond
Rtištševski rajoon, Saratovi oblast

Munitsipaalkool haridusasutus« Lasteaed Nr 12 "Täht". G. Rtištševo, Saratovi oblast"

Abstraktne joonistus
Teema: "Leib on kõige pea"

Kasvataja: Kolomiets V.E.

2016
Abstraktne joonis "Leib on kõige pea"
Eesmärk: harida lapsi ebatavalised viisid nisukõrva joonistamine.
laiendada ja süvendada laste teadmisi nisukõrvast ja selle välimusest.
tugevdage oma joonistamisoskusi pintsli harjaste abil.
- tõsta motivatsiooni kujutav kunst selle moraalse tähtsuse teadvustamise kaudu; parandada üldist ja peenmotoorikat.
aktiveerige laste kõnes omadussõnad (kollane, kipitav, kuldne).
Õppe-eesmärgid: iseseisvuse ja töös keskendumise kasvatamine, alustatud töö lõpetamise oskus, täpsus värvidega töötamisel. Üles tooma ettevaatlik suhtumine leivale.
Tunni edenemine
Õpetaja räägib iidne legend leivakõrva kohta:
- Iidsetel aegadel, kui Jumal ise maa peal kõndis, oli inimeste elu kerge ja hästi toidetud. Aasta läbi oli suvi. Kui vaja, sadas vihma, kui vaja, paistis päike. Metsades kasvasid viljapuud. Loomad olid kuulekad ja kõik toitusid rohust. Inimesed ei tundnud haigusi, probleeme ega nälga. Viljakõrv oli väga suur - vars peaaegu puudus, terad said alguse maast endast ja iga tera oli oa suurune. Leiba oli nii palju, et keegi ei hinnanud seda. Ühel päeval käis Jumal maa peal ja nägi, kuidas ema pühkis määrdunud last värskelt küpsetatud leiva servaga ja keeldus samal ajal rändurile toidust. Jumal vihastas, tõusis taevasse ja jättis inimesed ilma leivast. Maa muutus kivi sarnaseks, jõed kuivasid, rohi kuivas. Nälg on peale tulnud. Siis läksid kass ja koer jumala juurde leiba küsima. Ta halastas ja eraldas kassi ja koera osa jaoks väikese kõrvakese pikale varrele. Jumal tegi nii, et suvi hakkas hõivama vaid poole aastast. Talv on inimestele ja suvi loomadele. Kui inimesed küpsetasid värsket leiba, andsid nad esimese tüki kassidele ja koertele. Räägi nüüd, mida legend õpetab?
Kasvataja: poisid, arvake ära mõistatus, “põllul kasvas maja, maja on vilja täis” (viljakõrv). Siin on meie tänane külaline spikelet, ütleme teile, mida me selle kohta teame. Kus oras kasvab? Millised taimed põllul veel kasvavad, millel on okas?
Lapsed: nisu, rukis, oder.
Kasvataja: poisid, vaatame pilti, millel on nisupõld. Mis on pistikul?
Lapsed: terad (õpetaja demonstreerib looduslikku nisukõrva)
Kehalise kasvatuse minut
Tera on maasse kukkunud (lapsed kükitavad),
See hakkas idanema päikese käes (käed pea kohal).
Vihm kastis maad ja idu kasvas (lapsed tõusevad aeglaselt püsti).
Ta tõmbas valguse ja soojuse poole ning temast sai kena mees.
Kasvataja: lapsed, istume laua taha ja proovime joonistada nisupõldu (kõigepealt joonistame varre ja seejärel kuivatame pintsli harjased.
Õpetaja palub lastel ette kujutada, et ta on okas, ja need on terad. Lapsed kogunevad vaibale aeglaselt ringi, mille keskel on õpetaja.
- Poisid, öelge mulle, mida tehakse nisuteradest? (erinevat tüüpi jahu)
-Mida tehakse jahust? (pagaritooted)
- Täna on meie spike teile leiba valmistanud.
- Kui sööte, pidage meeles legendi leivakõrvast.


Lisatud failid

Otsese sisu kokkuvõte haridustegevus"Leib on meie rikkus" keskmise rühma lastele (4-5-aastased)

Autor: Akinina Žanna Anatoljevna, MBDOU nr 22 “Naeratus” õpetaja, Stary Oskoli linn, Belgorodi piirkond.
Materjali kirjeldus: See kokkuvõte on mõeldud lastele vanuses 4–5 aastat ( keskmine rühm). Saavad kasutada pedagoogid sotsiaalne ja suhtlemisaldis arengut.
Sihtmärk: Lastes arusaamise kujundamine leiva kasvatamise ja valmistamise protsessist.
Ülesanded:
1. Kujundage ideid teraviljakasvataja ja pagari töö kohta.
2. Kasvatage lugupidamist täiskasvanute töö vastu ja austust leiva vastu.
3. Arendage vaimset aktiivsust ja kognitiivset huvi.
4. Parandada grammatiline struktuur kõne.
5. Tugevdada soolataigna modelleerimise tehnikaid.
Varustus: “kassipoeg” mänguasi, imeline rinnakorv, kukli- ja saiatükid, jahu, sool, vesi (taigna tegemiseks), skeem (pilt), igale lapsele põlled.
Sõnavaratöö: leib, leivakarp, pagar, teravili.
Tunni käik:
Poisid, mis aastaaeg praegu on? (sügis).
Mis kuu? (oktoober).
Arva ära sügisene mõistatus: “Kuldmündid kukuvad oksalt”? (lehed).
Langenud lehed kahisevad jalge all “sh-sh-sh”. Kahiseme nagu sügisesed lehed(lapsed hääldavad häält "sh" ja jäljendavad jalgadega lehtedel kõndimist).
Oi, näe, selle müra peale jooksis meie juurde kassipoeg. Kassipojale meeldib väga langenud lehtedega mängida. Kui need kahisevad, arvab kassipoeg, et tegu on muru sees kahiseva hiirega. Vaata poisid, kassipoeg tõi meile midagi. Mis sa arvad, mis kassipoeg meile tõi? (rohi, oks, okas).
Kass-kass, mine tahvli juurde
Rääkige orast!
- spikelet, mu sõbrad,
Tal on vuntsid, nagu minulgi!
T. Vieru
Need, poisid, on leivakõrvad.
Täna räägime teile minu kassipojaga teraviljast. Teravili on taim, mille vars on õõnsa kõrrekujuline, mis lõpeb oga või paanikesega. Teraviljade hulka kuuluvad: nisu, rukis, kaer, oder.
Me räägime teile teraviljast
Mis meie põldudel kasvab
Nende teradest valmistatakse putru
Pannkoogid on valmistatud jahust
Räägime nisust
Ja rukki kohta - tema õde
Nad toidavad sind lõuna ajal
Meile lõhnava koheva leivaga.
Te saate teada teravilja ja maisitõlvikute kohta. Teravili on inimese vanim toit. Teraviljadest on inimesed õppinud valmistama palju maitsvaid ja tervislikke roogasid: putru, vormiroogasid ning jahust leiba küpsetama ja saiakesi, kooke, kukleid, piparkooke...
Proovige ette kujutada hommiku-, lõuna- ja õhtusööki ilma leiva, kuklite, küpsisteta. Ei, see on võimatu. Hommikusöögiks paneme leivale tüki juustu ja vorsti, määrime leivale võid ning sööme suppi ja teist käiku leivaga.
Didaktiline mäng palliga "Kes oskab nimetada kõige rohkem leivatooteid."
Lapsed nimetavad leivatooteid palli ümber laskmisega. Kes nime ei nimeta, on mängust väljas. Poisid, kas soovite teada, kuidas leib meie lauale jõudis? (Jah).
Ütle mulle, äkki kasvas leib puu otsas? (Ei). Äkki aiapeenras? (Ei). Mida on teie arvates vaja, et leib meie lauale ilmuks? (külva seemneid). Eks kevadel külvavad nad vilja ja sügisel valmivad kõrred ja inimesed lähevad välja koristama. Inimesed ütlevad: "On aeg leiba koristada."
Tara - tara - tara - ra,
Nagu meie õuest,
Traktorid lahkuvad.
Kündme maad
Külvame rukist,
Peksame leiba
Toida väikseid lapsi.
Õpetaja soovitab kaaluda diagrammi „kust leib tuli”. Leiba kasvatavad teraviljakasvatajad, kombainerid koristavad vilja, siis viivad veskisse, kus teevad sellest jahu, viivad selle jahu pagariärisse ja pagarmeistrid küpsetavad sellest leiba. Paljud inimesed töötavad päeval ja öösel, et me sööksime pehmet, maitsvat ja lõhnavat leiba.
Kass ulatab lastele teraviljad ja pakub, et otsib neis olevad terad ja uurib neid. Mis värvi terad on? (kollane, kuldne). Küpsed terad on kollakaskuldse värvusega, ümbritsetud kõva kestaga, mis kaitseb teri kuivamise eest. Vaadake, terad on pikliku (ovaalse) kujuga. Nisu- ja rukkiteradest valmistatakse jahu ning küpsetatakse valget ja musta leiba. Ja kaerateradest tehakse kaerahelbeid, küpsetatakse kaerahelbeküpsiseid ning valmistatakse maitsvat ja tervislikku kaerahelbed. Mis on kaerahelbe teine ​​nimi? (Herakles).
Poisid armastavad kaerahelbeid
Maitsev puder on meie toitja.
Lahtrihobune armastab kaera
Ta muutub mänguliseks, rõõmsaks ja siledaks.

Poisid, maitseme teri. Mis terad? (ei maitsev). Maitse jahu. Kuidas jahu maitseb? (pole maitsev).
Vaata, kass tõi meile oma maagiline rind, ja saate teada, mis selles on, kui mõistate selle mõistatuse ära. Arvake lihtsalt ja kiiresti: "Pehme, kohev ja lõhnav, see on must, see on valge ja mõnikord on see kõrbenud" (leib).
Täpselt nii, see on leib. Maitsta leiba ja kuklit. Miks on leib ja kuklid maitsvamad kui jahu? (magus, maitsev, lõhnab hästi). Leiva valmistamiseks on vaja muid tooteid. Milliseid tooteid on vaja maitsva taigna valmistamiseks? (sool, vesi, suhkur, või, pärm). Leivatooted on maitsvad ja toitvad. Aga isegi kui leiba saab poest osta, tuleb selle eest iga päev hoolt kanda. Leib on hinnaline – hoolitse selle eest, võta seda mõõdukalt lõunaks. Kas soovite saada pagariks? (Jah). Pagarit nimetatakse ka pagariks. Kas küpsetame oma kassipojale saiakesi ja kukleid? (Jah). Kandke põllesid. Õpetaja valab kaussi jahu, lisab vett ja soola ning sõtkub laste silme all taigna. Igaüks saab tüki tainast ja teeb kukli, bageli, küpsise... Pärast kuivatamist saab toodet kasutada laste mängudes.
Hästi tehtud poisid!

Lasteaias on igal koolinädalal oma kindel teema. Need võivad olla kodu- või metsloomad, köögiviljad või puuviljad, linnud või putukad, transport või täiskasvanud elukutsed. Üks kohustuslikest asjadest üldse vanuserühmad Teemaks peetakse "Leib on kõige pea". Seda teemat kinnistavad kõik nädala tunnid: kõne arendamine ning keskkonna ja loodusega tutvumine, vestlused ja vaatlused. Peal see teema Toimuvad ka kunstitunnid. Sel nädalal joonistavad lapsed küpsetisi, maisikõrvu ja nisupõldu. Selles artiklis tutvustame vanematele, kuidas joonistamine toimub vanem rühm teemal "Leib".

Pagaritooted

Alustades noorem rühm, lapsed õpivad joonistama erinevaid teema- ja lugude pildid teemal "Leib on kõige peas". Vanemal rühmal on juba sümmeetrilise oga, kuklite ja kuklite joonistamise oskused. Leivale pühendatud nädalal saab koos suuremate lastega planeerida pagaritoodete näitust.

Õpetaja saab otsustada, kes milliseid küpsetisi joonistab, või lapsed ise, kas nad soovivad. Seejärel joonistavad poisid eraldi paberilehtedele pätsi, saia, saia, kukli, pätsi, pätsi, sõõrikud ja palmikud jne. Seejärel riputatakse kogu sort koridori stendile. Tööde näitusele saab kutsuda noorema rühma lapsi, lapsevanemaid ja lasteaia töötajaid.

Kohtumine külalistega

Meie maal on traditsioon, mille järgi tervitatakse kalleid külalisi leiva ja soolaga. Need toovad puhtal tikitud rätikul esile kauni pätsi. Vanema rühma viieaastaste lastega saab teemal “Leib” joonistada pärast seda, kui õpetaja räägib pätsist ja vaatab külaliste vastuvõtmise illustratsioone. Eraldi näidatakse lastele ilusa tikitud rätiku näidist. Õpetaja selgitab, kuidas joonistada suurt kaunistatud leiba. Selle keskele asetatakse väike soolaloks. Traditsiooni kohaselt peaksid külalised murdma väikese pätsitüki, kastma selle soola sisse ja sööma.

Lapsed joonistavad õpetaja eeskujul kõigepealt helepruuni värviga leivast poolringi. Pätsi ülaosa on kaunistatud sama värvi okaste või lilledega. Allpool on joonistatud valge rätik. Pärast kuivamist värvitakse selle servad geomeetriliste või lillemustritega. Joonistamise lõpus asetatakse peale soolatops. Valge soola saab valmistada vatitupsu kastes.

Leib korvis

Vanemas rühmas sellel teemal joonistamist saab kavandada järgmiselt:

1. Esiteks kujutavad lapsed korvi. See võib olla tavaline okstest kootud toode. Laps joonistab esmalt piirjooned lihtsa pliiatsiga, jagades selle sektoriteks. Alles seejärel värvitakse need üle väikesed osad, vahelduvad heledad ja tumedad elemendid omavahel.

2. Siis pärast täiesti kuiv joonistage leiba ja saia, varjutades rohkem hele varjund toote paindub.

3. Taustal asuvasse korvi saab pista mitu oga. Selleks tuleb joonistada lihtsa pliiatsiga ja seejärel värvida, ka vaheldumisi värve.

Sellist joonistamist vanemas rühmas teemal “Leib” saab teha värviliste pliiatsite või vahakriitide abil. Sest väikseid detaile on palju.

Pange tähele: kui soovite oma lapsega kodus sellist pilti joonistada, peaksid viieaastased lapsed juba esemete ruumilisest paigutusest aru saama. See, mis on lähemal, joonistub rohkem suur suurus, mis järgmiseks on väike. Korvi joonistamiseks kasutage sellist nurka, kui rahakoti esikülg asub madalamal, mitte tagaküljega samal tasemel. Mahuti sisemus on nähtav. Sellele saab joonistada sanga või panna korvi põhja salvrätiku ja joonistada selle keskelt rippuva kanga nurgad.

viljapõld

Pärast täiskasvanute elukutsete tutvustamise õppetundi, kus lapsed jälgisid, kuidas leib valmib ja millised inimesed on meie laual sellise põhitoote loomise protsessi kaasatud, saate materjali kinnistada seeniori joonistamistunnis. Grupp. Viljapõllu joonistamine pole keeruline, kuid selleks on vaja eeltööd.

Esiteks, päev enne tundi, peate joonistama tausta sinine värv et värv kuivaks hästi. Järgmisel päeval joonistavad poisid juba ise põllul kasvavat nisu. Võite joonistada kollaseid, täielikult küpseid ogasid või kujutada rohelisi võrseid.

Vanema rühma lapsed õpivad juba esemete liikumist kujutama. Seetõttu peate lastele selgitama, et tuul kõigutab ogasid ja nad painduvad sisse erinevad küljed. Neid saab ka poolringi joonistada, alla lasta. Kui teravik küpseb, muutuvad terad raskeks ja tõmbavad selle alla. Alumine osa Pilt on täidetud pulkadega, mille küljes terad hoitakse. Sinitaeva peale saab joonistada valgeid pilvi ja päikest.

Joonistamise teema

Täiendavate ideedena vanemas rühmas teemal “Leib” joonistamiseks võite pakkuda järgmisi võimalusi:

1. Maiused nukkudele.

2. Teeõhtu bagelitega.

3. Lihavõttepüha.

4. Võileib hommikusöögiks.

5. Lemmiksõõrikud.

6. Vanaemale saiakeste küpsetamine.

Saate fantaseerida pikka aega, mis võimaldab erinevaid pagaritooteid. Võid joonistada vits põllule või ogasid vaasi. Peaasi, et lapsed õpiksid, et leib on oluline toode inimese elus, seega tuleb seda kaitsta ja austusega kohelda.

Seotud materjalid:

  • Kuidas nisu joonistada: 3 võimalust
  • Kunstitund: kuidas joonistada puuviljakorvi
  • Modelleerimine vanemas rühmas. Modellitöö lasteaias
  • Joonistamine vanemas rühmas. Joonistamine lasteaias
  • Ilukirjandusega tutvumine ettevalmistusrühmas. Ettevalmistusrühma kirjanduse loetelu

GCD eelkoolirühma lastele IKT abil “Leib on kõige peas”

Koolitaja:
Mida sa leivast tead?
(laste vastused)
Koolitaja:
Poisid, kui olin teievanune, ei saanud ma sageli leiba valmis ja et täiskasvanud seda ei teaks, viskasin söömata tükid prügikasti. Kuid ühel päeval kuulsin oma vanaisalt, kunagiselt fašistliku laagri vangilt, millise leivaga neid vangistuses söödeti...
Ma räägin teile fašistlike koonduslaagrite “leiva” retsepti.
Fakt on see, et natsid küpsetasid Vene sõjavangidele spetsiaalse retsepti järgi spetsiaalse “BRODi”.
RETSEPT
suhkrupeedi pressimine – 40%,
kliid - 30%,
saepuru – 20%,
lehtedest või õlgedest saadud tselluloosijahu - 10%.

"Sõja leib" ei saa jätta ükskõikseks ühtegi inimest, eriti neid, kes kogesid sõja ajal kohutavaid raskusi – nälga, külma, kiusamist. Ja minu vanaisa pidi saatuse tahtel need vangistuse piinad läbi elama.
"Aga seda nad sõid," ütles ta, "venelase jaoks on kogu toit leib ja vesi," ja vesi oli ka eriline, see kogunes pärast vihma lompidesse, milles fašistlikud sõdurid saapaid pesid.
- "Ma liigutan vormi käega, võtan vett peopessa ja see on mäda, lõhnab nagu soo..."
ja jäi vait.
Koonduslaagrite vangid teavad leiva hinda ja kummardavad seda.
"See on kõik, mu sõber," lisas mu vanaisa ja naeratas, kuid tema silmad ei väljendanud nalja ja ihne mehelik pisar veeres mööda põski...
Sellest ajast peale on minu suhtumine leivasse palju muutunud!
Koolitaja:
Sõnale "leib" on ainult üks vaste. See sõna on "elu".
Ja ükski kuld ei kaalu üles leivapuru.
Täna on meie laudadel alati isuäratava koorikuga krõbe leib. Aga kuidas ta ilmub? Kust see tuleb?
(laste vastused)
Koolitaja:
Teadlased usuvad, et esimene leib küpsetati vähemalt 15 tuhat aastat tagasi. Pagari elukutse on üks vanemaid maailmas.
Leiba on raske ja raske saada. Paljud inimesed aitavad tal "lauale jõuda".
Koolitaja:
Soovitan istutada väike seeme ja vaadata, mis sellest välja kasvab.

Kehalise kasvatuse minut:
Istutasime vilja
Mis sellest tuleb?
Vihm kastab maad,
Päike soojendab õrnalt
Teravili kasvab -
Jõudnud päikese poole.
Mängib tuulega,
Tuul raputab seda
Surub madalalt maapinnale -
Nii lõbus on mängida!
Meie võrs venis välja,
Muutunud teravikuks.

Koolitaja:
Nüüd teen ettepaneku teha virtuaaltuur, et õppida kõike leiva kohta.
(vaata esitlust)

1 slaid
"Leib on kõige peas"
2 slaidi
Venemaa on juba ammu kuulus oma leiva poolest.
3 slaidi



Leib on endiselt meie riigi rikkus.
4 slaidi


Ja põllumehe töö on kõige tähtsam, sest meie elu ei kujuta ette ilma leivata.
5 slaidi
Pole asjata, et inimesed on leiva kohta koostanud nii palju vanasõnu ja ütlusi:
6 slaidi


"Üks tera annab peotäie"
Koolitaja:

Milliseid vanasõnu leiva kohta tead?

(lapsed räägivad leiva kohta vanasõnu ja ütlusi)
Tatrapuder on meie ema ja rukkileib on meie kallis isa.
Lõunasöök on halb, kui leiba pole.
Ilma adra ja äkketa ei leia kuningas leiba.
Ilma leiva ja pudruta on meie töö väärtusetud.
Halb on elada ilma leivata ja vee lähedal.
Nad ei saa lõunat süüa ilma leivata.
Kui on leiba, siis tuleb lõuna.
Põllul - leiva jaoks, metsas - küttepuude jaoks.
Künd sügavamale, näri rohkem leiba.
Töö on mõru, aga leib on magus.
Söö pirukaid, säästa leiba.
Kui tahad süüa, hakkad rääkima leivast.
Palju lund – palju leiba.
Mitte kasukas ei soojenda sind, vaid leib.
Kui sa tööd ei tee, siis leiba ka ei saa.
Leib - vanaisa rullid.
Leib ja vesi – mis pole toit?
Leib ja vesi on kangelaslik toit.
Leib on kõige peas.
7 slaidi
Leivatooted pole mitte ainult maitsvad, vaid ka toitvad. Sööme iga päev leiba ja igav ei hakka.
8 slaidi
Kuidas seda kasvatatakse? Keda peaksime tänama meie laual oleva leiva eest? Kes teab, kuidas kutsutakse leiva kasvatajaid?
(laste vastused)
Slaid 9
Lähme väikesele väljasõidule.
10 slaidi
Kevadel künnatakse maad ja külvatakse nisu spetsiaalse traktoriga.
11 slaidi
Päike paistab, vihma sajab. Peagi ilmuvad põldudele rohelised idud – võrsed.
12 slaidi
Suvel kasvavad teraviljad ja need sisaldavad palju-palju teri.
Slaid 13
Sügisel valmib nisu ja ogasid koristatakse masinate – kombainide abil.


15 slaidi
Terad võetakse varvast välja ja pekstakse. Nii palju sa saad vilja.
16 slaidi
Tera jahvatatakse - jahvatatakse ja saadakse jahu.
Lisa jahule vesi ja muud tooted ning sõtku tainas.
Slaid 17
Tainast valmistatakse leiba, kukleid või vormileiba. Tainas pannakse vormidesse ja küpsetatakse ahjus või ahjus.
Koolitaja:
Poisid, mis on selle inimese nimi, kes leiba küpsetab?
(laste vastused)
18 slaidi
Ja sellest saab maitsev, aromaatne leib.
Slaid 19
(laps loeb luuletust)
Siin see on - lõhnav leib.
Siin see on - soe, kuldne,
Selles peitub meie tervis, jõud,
Selles on imeline soojus.
Mitu kätt teda tõstis,
kaitstud, kaitstud.

Koolitaja:
Poisid, ma tõesti tahan teile lugeda Sergei Mihhalkovi luuletust
"Bulka"
Kolm poissi tänaval
See on nagu jalgpalli mängimine,
Nad lükkasid kuklit edasi-tagasi
Ja nad lõid sellega värava.
Mööda kõndis võõras onu,
Peatus ja ohkas
Ja peaaegu poistele otsa vaatamata,
Ta sirutas käe selle kukli poole.
Siis vihaselt kulmu kortsutades,
Ta puhus temalt pikka aega tolmu
Ja järsku rahulik ja avatud
Ta suudles teda kõigi ees.
"Kes te olete?" küsisid lapsed:
Unustasin mõneks ajaks jalgpalli.
"Ma olen pagar!" vastas mees.
Ja ta lahkus aeglaselt kukliga.
Ja see sõna lõhnas leiva järele
Ja see eriline soojus
Mis valatakse taeva alla
Kuldne nisumeri.
Koolitaja:
Poisid, meie vestluse lõpus kutsun teid üles korraldama projekti "Leib on elu!" Kas sa nõustud?
(laste vastused, soovid, ettepanekud)
Koolitaja:
Kutsun teid üles kujutama joonistel seda, mis teile kõige rohkem meelde jääb.
(Kunstiline loovus)

üldhariduse osakond

Rtištševski rajoon, Saratovi oblast

Munitsipaalkoolieelne õppeasutus
“Lasteaed nr 12 “Zvezdochka”. G. Rtištševo, Saratovi oblast"

Abstraktne joonistus

Teema: "Leib on kõige pea"

Kasvataja: Kolomiets V.E.

2016

Abstraktne joonis "Leib on kõige pea"

Sihtmärk: Õpetage lastele ebatavalisi viise nisukõrva joonistamiseks.

Laiendage ja süvendage laste teadmisi nisukõrvast ja selle välimusest.

tugevdage oma joonistamisoskusi pintsli harjaste abil.

- suurendada visuaalse tegevuse motivatsiooni selle moraalse tähtsuse teadvustamise kaudu; parandada jämedat ja peenmotoorikat.

Aktiveerige laste kõnes omadussõnad (kollane, kipitav, kuldne).

Õppeülesanded:kasvatada töös iseseisvust ja keskendumist, alustatud töö lõpetamise oskust ning täpsust värvidega töötamisel. Kasvatage hoolivat suhtumist leivasse.

Tunni edenemine

Õpetaja räägib iidse legendi leivakõrvast:

Iidsetel aegadel, kui Jumal ise maa peal käis, oli inimeste elu kerge ja hästi toidetud. Aastaringselt oli suvi. Kui vaja, sadas vihma, kui vaja, paistis päike. Metsades kasvasid viljapuud. Loomad olid kuulekad ja kõik toitusid rohust. Inimesed ei tundnud haigusi, probleeme ega nälga. Viljakõrv oli väga suur - vars peaaegu puudus, terad said alguse maast endast ja iga tera oli oa suurune. Leiba oli nii palju, et keegi ei hinnanud seda. Ühel päeval käis Jumal maa peal ja nägi, kuidas ema pühkis määrdunud last värskelt küpsetatud leiva servaga ja keeldus samal ajal rändurile toidust. Jumal vihastas, tõusis taevasse ja jättis inimesed ilma leivast. Maa muutus kivi sarnaseks, jõed kuivasid, rohi kuivas. Nälg on peale tulnud. Siis läksid kass ja koer jumala juurde leiba küsima. Ta halastas ja eraldas kassi ja koera osa jaoks väikese kõrvakese pikale varrele. Jumal tegi nii, et suvi hakkas hõivama vaid poole aastast. Talv on inimestele ja suvi loomadele. Kui inimesed küpsetasid värsket leiba, andsid nad esimese tüki kassidele ja koertele. Räägi nüüd, mida legend õpetab?

Koolitaja: Poisid, arvake ära mõistatus, "põllul kasvas maja, maja on vilja täis" (viljakõrv). Siin on meie tänane külaline spikelet, ütleme teile, mida me selle kohta teame. Kus oras kasvab? Millised taimed põllul veel kasvavad, millel on okas?

Lapsed: nisu, rukis, oder.

Koolitaja: poisid, vaatame nisupõllu pilti. Mis on pistikul?

Lapsed: terad (õpetaja demonstreerib looduslikku nisukõrvast)

Kehalise kasvatuse minut

Tera on maasse kukkunud (lapsed kükitavad),

See hakkas idanema päikese käes (käed pea kohal).

Vihm kastis maad ja idu kasvas (lapsed tõusevad aeglaselt püsti).

Ta tõmbas valguse ja soojuse poole ning temast sai kena mees.

Koolitaja: lapsed, istume laua taha ja proovime joonistada nisupõldu (kõigepealt joonistame varre ja seejärel kuivatame pintsli harjased.

Õpetaja palub lastel ette kujutada, et ta on okas, ja need on terad. Lapsed kogunevad vaibale aeglaselt ringi, mille keskel on õpetaja.

Poisid, öelge mulle, mida tehakse nisuteradest? (erinevat tüüpi jahu)