Projekt (nooremrühm) teemal: Teise noorema rühma laste tervise hoidmine. Tunnimärkmed teise noorema rühma jaoks: haridusprotsessis kasutatavad tervist säästvad tehnoloogiad

Uus aasta

MBDOU õpetaja "Lasteaed "Romashka" Kononenko L.A.

Eesmärk: kujundada ideid põhitõdede kohta ohutu käitumine, igapäevarutiini teadmiste kinnistamine sisse lasteaed.

Ülesanded:

Kinnitada laste teadmisi käitumisreeglitest lasteaias;

arendada lastes teadmisi ohutust käitumisest, isiklikest terviseoskustest ja ettevaatlik suhtumine teiste terviseks;

kohta teadmisi kinnistada geomeetrilised kujundid Oh.

Materjal: Pehme mänguasi jänku, märkmik ja pliiats, pintslid, liim, lõika välja geomeetrilisi kujundeid erinevat värvi, papilehed A 4, salvrätikud, fonogramm "Kiirgav päike" , helikeskus.

Tunni edenemine.

Poisid, vaadake, kui palju külalisi on! (koputage uksele ja sisse tuleb jänku).

See Jänku tuli meile külla. Ütleme Bunnyle tere. (lapsed tervitavad üksmeelselt).

Tere kutid! Minu nimi on Zayka. Elan metsas, aga tahan väga lasteaias käia nagu kõik lapsed! Aga ma ei tea reegleid üldse ja kardan midagi valesti teha!

Kasvataja.

Poisid, räägime Bunnyle, kuidas me oma lasteaias elame ja milliseid reegleid tuleb järgida!

Nagu lapsed teavad, lähevad nad hommikuti aeda.

Räägime teile kõik järjekorras! Saabub hommik ja kõik lapsed lähevad lasteaeda. Mida me teeme hommikul, kui kõik rühma tulevad? (laste vastused)

Kasvataja.

Õige! Teeme harjutusi!

Ja harjutusi teeme alati metsas.

Teeme seda koos. (Jänku teeb hommikuvõimlemist)

Kasvataja.

Aitäh jänku.

Kas teile meeldis minu treening?

Kasvataja.

Poisid, mida me pärast laadimist teeme? (Laste vastused: peske käsi seebiga, ärge pritsige neid, asetage seep oma kohale, keerake vesi kinni, pühkige end kuivaks, riputage rätikud oma kohale.)

Kasvataja.

Bunny, kas sa kuulasid tähelepanelikult? Kas sa mäletad kõike?

Panin selle isegi kirja, et midagi ei unustaks! (Näitab paberitükki märkmetega).

Kasvataja.

Kirjuta see üles! Ärge jätke millestki ilma! Ja pärast käte pesemist, mida me teeme? (Laste vastused: istume laudade taha hommikusööki sööma).

Mida sa hommikuks sööd? (Laste vastused: puder).

Puder on hea! Ma söön ka putru, mis on maitsev ja tervislik ja ma olen juba nii palju kasvanud! Ma võin isegi terve panni putru ära süüa! Kas te kõik sööte putru? Kas sa sööd seda kõike?

Oh, see mulle meenus! Harakas õpetas mind mängima mängu, kuidas ta putru keetis! Kas sa tead sellist mängu? Mängime!

(Käeshoitav näpumäng “Valgepoolne harakas keetis putru” )

Valgepoolne harakas keetis putru,
Ta hüppas lävel, kutsus lapsi,
Andsin selle sellele taldrikule,
Andsin selle sellele vaagnale,

Ma andsin selle tassi sisse,
Andsin selle sellele kausis,
Ja see ei andnud midagi:
Sa ei raiunud puid, sa ei keetnud putru,

Sul pole midagi!
Noh, emme, emme, anna mulle putru!
Noh, sa kannad väikest putru!
Nam, nam, nam!

(Sõrmi painutades küsitakse lastelt nende nime).

Kasvataja.

Mida me sööme pärast hommikusööki? (Laste vastused).

Kasvataja.

See on õige, klassid. Istu, Jänku, lastega laua taha, valmistu tähelepanelikult kuulama ja täida koos meiega ülesandeid! Tuletagem meelde, milliseid geomeetrilisi kujundeid me teame.

Kasvataja.

Vaata, ma panin geomeetrilistest kujunditest pildi kokku.

Seal on jõulupuu, jänku maja, päike, jänku.

Küsin, millistest geomeetrilistest kujunditest päike koosneb jne.

Toimub kehalise kasvatuse tund.

Põllul on torn (teeme endale katuse)

Uksel on lukk (panna käed meie ees kokku)

Metsast tuli jooksuga hunt, tõukas ja tõukas, tõukas ja tõukas (jookse paigal)

Ja Kukk Petja tuli ja avas võtmega luku (kõrgete põlvedega paigal kõndimine).

Kasvataja.

Siin Running Bunny on meil huvitavaid tegevusi.

Poisid, mida me pärast tundi teeme? (Laste vastused: puhkame ja mängime).

Mulle väga meeldib mängida! Mängime mängu "Hall jänku istub" .

Peate pärast mind kõiki liigutusi kordama!

(Mängu mängitakse "Korda minu järel" tekst räägitakse kooris, Mishka näitab liigutusi, lapsed kordavad).

Kasvataja.

Ja läheme riietusruumi riietuma, et jalutada. Aga sa pead riietuma, Bunny, mitte juhuslikult, vaid reeglite järgi! Poisid, mida me esimesena selga paneme? Ja siis? (Laste vastused järjekorras - sokid, aluspüksid, saapad, pluusid, jope, müts, sall, labakindad)

Et olla kursis oma rõõmsate sõpradega, õpi kiiresti riietuma, mu sõber!

Poisid, te ei saa oma asju kohe välja tuua! Ja kes esimesena riidesse paneb, aitab teisi. Siis läheme õue, reastume paarikaupa ja läheme mänguväljakule. Ja Bunny saidil on ka reeglid. Milliseid reegleid tuleks mänguväljakul järgida? (laste vastused: ärge suruge, ärge jookske mänguväljakult minema, ärge loopige liiva ja mänguasju, ärge sattuge lompidesse).

Kasvataja.

Nii me elame, Jänku, oma lasteaias. Lõbus, sõbralik ja huvitav! Kas sulle meeldis see?

Mulle väga meeldis! Räägin kõigile, kõigile metsas teie toredast lasteaiast ja sellest, milliseid reegleid peate selles järgima!

Ma tulen teie juurde kindlasti veel, aga mul on aeg minna koju ema ja isa juurde.

Kasvataja.

Poisid, jätame Bunnyga hüvasti!

Kasvataja.

Jänku läks oma rohelisse metsa, mis on teine ​​nimi metsale, kus kasvavad kuused.

Teise noorema rühma kultuuri- ja hügieenioskuste sisendamise õppetunni kokkuvõte: "Pochemuchka kiri."


Programmi sisu:
— õpetada lapsi kirjeldama isiklikke hügieenitarbeid ja andma neile tunnuseid;
— Näidake isikliku hügieeni reeglite olulisust lastele arusaadavate näidete abil;
— Õpetage lapsi tegevusi hindama ja reeglitega võrdlema;
— Tugevdada oskusi õige kasutamine isiklikud hügieenitarbed.

Materjalid, seadmed: helisalvestus “Pochemuchka kiri”, magnetofon, didaktiline mäng"Nii või naa"; isiklikud hügieenitarbed, kirjad ülesannetega, värvilised ümbrikud; punase ja rohelise värvi paberiribad.

Eeltöö: isikliku hügieeni esemete läbivaatus,
arutelu nende eesmärgi üle; puhtuse ja hügieeni teemaliste teoste lugemine;
lastelaulude ja -laulude õppimine.

Tunni käik:
Esitatakse "fanfaari" helisalvestis, seejärel Pochemuchka aadress. "Tere kutid! Minu nimi on Pochemuchka. Kord käisin lasteaias ja vaatasin, kuidas lapsed isikliku hügieeni reegleid järgivad ning otsustasin kõigile kirju kirjutada – ülesandeid.

Kasvataja: - Poisid, vaadake, minu käes (näitab värvilisi ümbrikke) need samad kirjad - ülesanded, millest Pochemuchka rääkis, olen need juba kätte saanud. Loeme neid koos. Tahtma?
(laste vastused) Seejärel kuulake tähelepanelikult. Niisiis, esimene täht (avab ümbriku numbriga 1 ja loeb selle ette): “Elas kord krokodill nimega Gena, Cheburashka ja Shapoklyak. Krokodill Gena ja Cheburashka pesid alati enne söömist käsi, kuid Shapoklyak ei armastanud pesta. Ühel päeval valutas tal kõht. Miks sa arvad? Millist reeglit ütleksite Shapoklyakile järgima iga päev ja enne sööki?
(Laste vastused)

Samuti huvitav tegevus tervishoiu kohta lasteaias:

Kasvataja: - Poisid, näitame teile koos, kuidas me saame end pesta! (Õpetaja ja lapsed loevad luuletust ja jäljendavad liigutusi.)
"Pesen käsi küünarnukkideni,
Ma olen külmem kui vesi
Ja siis nägu ja kael
Seebistan selle kiiresti sisse.
Ma saan kohe puhtaks, puhtaks,
Ja rõõmsameelne ja särav."

Kasvataja: - Noh, poisid, läheme teise tähe juurde? (Laste vastused)“Ühel päeval istusid isa, ema ja Olya laua taha õhtust sööma. Olya võttis leiva ja hakkas mängima. Leib kukkus põrandale, igal pool oli puru. Mida sa Olele ütleksid? Millist reeglit ta peab õppima? (Laste vastused) Hästi tehtud poisid! Milline ülesanne on meil kolmandas kirjas? Loeme seda? (õpetaja loeb kirja)“Nukud tegid suurpuhastust. Pühkisid toa puhtaks, pühiti tolmu, aga väike jänku ei aidanud, ta jooksis tänaval ringi. Kui ta tagasi tuli ja tuppa läks, jäid maha räpased jalajäljed. Mis sa arvad, mille nukud unustasid? Millist reeglit jänku ei järginud? (Laste vastused)

Koolitaja: - Oh, poisid, ma unustasin täielikult, me ei kuulanud Pochemuchka helisõnumit (õpetaja lülitab salvestuse sisse): “Lapsed, lisaks kirjadele saatsin ka hügieenitarbeid. Mõelge neile ja rääkige meile neist, vastates küsimustele:
1. Mis on kauba nimi?
2.Miks seda üksust vaja on?
3. Kuidas seda eset hooldada? (Kõigepealt räägib õpetaja ainest, seejärel küsib 3-4 last).

Kasvataja: - Noh, poisid, oleme jõudnud neljanda täheni. Ma loen selle nüüd ette. "Miks: olen teile mõistatused ette valmistanud, kuulake ja proovige ära arvata."
1. Luu tagasi
Kõhul on harjased
Sobib hästi piparmündipastaga
Teenib meid usinalt (hambahari)

2. Libiseb minema nagu midagi elavat
Aga ma ei lase teda välja.
Asi on täiesti selge,
Las ta peseb mu käsi (seep)

3.Nägin oma portreed
Portree on kadunud (peegel). Jne.

Kasvataja: - Kui targad ja tähelepanelikud poisid te olete! Olen teile ette valmistanud mängu nimega "See viis või vale". Selgitan mängureegleid: loen sulle ette tegevused ja näitan pilte ning sina pead triibud üles võtma. Punane tähendab ei õige tegevus, "see pole tõsi" ja roheline värv triibud tähendavad õiget tegevust, "see on nii". Seejärel vastate, miks võtsite üles punased või rohelised triibud. Ole ettevaatlik! (Õpetaja alustab mängu ja loeb ette tegevused)

1.Kas sa kammid oma juukseid hambaharjaga?
2.Kas nad pühivad käsi taskurätikuga?
3. Kas nad pesevad põrandat juuksešampooniga? jne. (küsimused - toimingud vahelduvad piltidega - tegevused).

Koolitaja: - Ja lõpuks andis Pochemuchka meile nõu:
„Ärge unustage pärast kõndimist, mängimist või tualetis käimist käsi pesta;
Ärge unustage hommikul oma nägu pesta ja hambaid harjata;

Hoidke oma riided korras." Täna kordasime üle isikliku hügieeni reeglid ja andsime tualett-tarvete kirjelduse. Salvestasin kõik teie vastused Whychka küsimustele magnetofonile. Ja ma saadan nad Pochemuchkale, et ta teaks, kui hästi meie lapsed hügieenireegleid tunnevad ja neid iga päev järgivad. Aitäh kõigile!

Pealkiri: Kokkuvõte tervishoiualastest haridustegevustest teises nooremas rühmas, kultuuriliste ja hügieeniliste oskuste juurutamine “Pochemuchka kiri”
Nominent: Lasteaed, Tunnimärkmed, ECD, tervishoid, 2. noorem rühm

Ametikoht: õpetaja
Töökoht: MB Koolieelne õppeasutus lastele aed "Luchik"
Asukoht: Serovi linn, Sverdlovski piirkond

Teema: “Teekond tervisemaale”

Programmi eesmärgid: Tervisliku eluviisi oskuste kujundamine, laste kõne arendamine ja motoorne aktiivsus.

Õppe-eesmärgid: kinnistada laste teadmisi pesemisest; tualett-tarvete ja nende otstarbe tundmine; kinnistada teadmisi vee omadustest.

Kasvatuslikud eesmärgid: kasvatada lastes kultuurilisi ja hügieenilisi oskusi, soovi olla alati ilus, puhas, korralik ja kohelda oma keha austusega.

Arendusülesanded: äratada huvi kultuuriliste ja hügieeniliste oskuste sooritamise vastu, julgustada lastes neid pidevalt jälgima; arendada tähelepanelikkust ja uudishimu.

Metoodilised võtted: visuaalsete abivahendite kasutamine, küsimused lastele, õpetaja jutt, mõistatuste esitamine.

Eeltöö: muinasjutu lugemine, illustratsioonide vaatamine, tervisest rääkimine, mõistatuste küsimine.

Materjal: K. Tšukovski illustreeritud raamat “Moidodyr”, muusikaline salvestis õpetaja äranägemisel, Õhupallid otstega Aibolit, sinised paelad mängule “Kogu ojad jõkke”, seep, kamm, hambahari, pesulapp, rätik.

Osalejad: muinasjutu kangelased Aibolit ja vesi.

Tunni edenemine.

Lapsed tulevad muusika saatel sisse ja istuvad toolidele.

Laps: ärka hommikul vara,

Naerata kõigile maailmas

Tehke oma harjutusi

Käi duši all, pühi end puhtaks,

Söö alati õigesti

Riietu hoolikalt

IN lasteaed mine!

Kasvataja: Meil ​​on täna lapsed ebatavaline tegevus, räägime oma tervisest. (Kogutatakse uksele) Vaatame, kes meie juurde tulid?

Aibolit: Tere lapsed! Mul on väga hea meel, et võtsin teie klassi lasteaeda. Ja nüüd ruttu (Aibolit kutsub lapsed enda juurde.) Vasta mulle! -Kas sa oled terve? - Jah! (Lapsed näitavad, kui terved nad on.) -Kas sa oled puhas? - Jah! (Lapsed näitavad, kui puhtad nad on.) -Kas sa oled Wateriga sõber? - Jah! Kas sa tundsid mu ära? (laste vastused) Aitäh, arvasite õigesti. Kas tundsite mu loo ära? Aga ma ei tulnud siia üksi. Mu sõbrad tulid minuga kaasa. Ma ütlen teile nüüd mõistatuse: ma olen märg, külmun talvel, ma nurisen kevadel, ma voolan suvel ja ma tilkan (vesi) sügisel, kas sa ei tea? Kas oskate teist arvata? Kui meie käed on vahast määrdunud, Kui ninal on laigud, kes on siis meie esimene sõber, eemaldab mustuse meie näolt ja kätelt? Ilma milleta ei saaks ema süüa ega pesta, ilma milleta, olgem ausad, võib inimene surra? Nii et taevast kallab vihma, Nii et leivakõrvad kasvavad, et laevad sõidavad - Me ei saa ilma... (veeta) Vesi siseneb muusika saatel: Tere, miks sa mind kutsusid? Mina olen Vesi!

Kasvataja: Täna lahkume Tervisemaale ning ilma sinuta ja Aibolita me sinna ei jõua. Nüüd räägivad lapsed ja näitavad teile lastesalmi selle kohta, kui väga nad teid armastavad.

Lapsed: Vesi, vesi! Pese mu nägu, Et mu silmad säraksid, Et mu põsed säraksid, Et mu suu naeraks, Et mu hambad näriksid. Vesi: hästi tehtud ja mind on vaja ka joomiseks, pesemiseks, kastmiseks, toiduvalmistamiseks ja pesupesemiseks. Kas ma olen midagi unustanud, lapsed? (Laste vastused)

Jooksime Tervisemaale (lihtne jooksmine varvastel, kiirenduse ja aeglustusega).

Aibolit: Pea meeles, milline muinasjutt ütleb, kuidas kõigile meeldib nägu pesta, kuidas seda nimetatakse ja kes selle kirjutas?

Lapsed: “Moidodyr”, K. Tšukovski. Vesi ja Aibolit: Õige! Tuletame koos meelde: varahommikul koidikul pesevad end hiirekesed ja kassipojad ja pardipojad, putukad ja ämblikud. Koolitaja: - Kõik loomad ja putukad armastavad ujuda ja end pesta. Poisid, kui paljud teist on näinud neid end pesemas? Kuidas kass end peseb? Lapsed: - Käpad ja keel.

Kasvataja: – Täpselt nii, kuidas koer end peseb? Lapsed: - Ka käppade ja keelega. Kasvataja: - Kes teab, kuidas elevant supleb? Lapsed: - Pagasiruumi. Koolitaja: - Hästi tehtud! Elevant võib oma tüvega endale dušši teha. Hamster peseb end käppadega. Papagoi puhastab oma sulgi nokaga.

Lastele pakutakse mängu - imitatsiooni "Kuidas loomad, linnud, putukad end pesevad"

Koolitaja: - Hästi tehtud! Poisid, kas inimene peseb oma nägu? Lapsed: - Jah.

Koolitaja: Miks inimene peseb nägu? Lapsed: - Olla puhas, ilus, korralik, hea lõhnaga. Kui lastel on raske, aitab õpetaja.

Kasvataja: - Õige! Ja ka selleks, et vältida haigestumist. Kahjulikud mikroobid kogunevad meie kehale, me ei näe neid. Seetõttu peate end pesema ja hoolitsema, isegi kui te pole väga määrdunud. Inimene peseb vannis, duši all supledes kogu keha või võib pesta käsi, nägu ja jalgu eraldi. Ujuda armastavad kõik: inimesed, loomad, putukad ja isegi mänguasjad, me peseme neid.

Aibolit ja vesi: Lapsed Tervisemaal, elanikud järgivad reegleid, mida peab teadma ja järgima (Reeglid on lisatud õhupallid)

1. näpunäide. Peske oma nägu hommikul ja õhtul. Peske käed, nägu, kael ja kõrvad.

2. näpunäide. Peske käsi ja jalgu iga päev enne magamaminekut.

3. näpunäide. Pärast mängimist, kõndimist ja tualetis käimist peske käsi.

4. näpunäide. Enne söömist peske käsi seebiga.

5. näpunäide. Võtke dušši ja vanni sagedamini.

Õpetaja ja lapsed: kas mäletate näpunäiteid (küsige individuaalselt)? „Peame, peame end hommikul ja õhtul pesema, Ja häbi korstnapühkijatele! Häbi ja häbi!"

Vesi: Kutsun teid kõiki vette, Meil ​​on seda kõikjal - nii jões kui ookeanis, Järves, ojas ja vannis (jagab siniseid linte).

Mängime nüüd mängu. Mäng "Kogu ojad jõkke." Lapsed jooksevad muusika saatel lintidega laiali ja kogunevad siis jõkke ja kõik koos, vibreerides lindiga kätt.

Aibolit: Kui suure jõe olete kogunud! Nüüd on meie lasteaias palju vett. Oh, mis see jões alla ujus (näitab seepi ja kuulab laste vastuseid)?

Kasvataja: Täpselt nii, see on seep! Seep ja vesi on tõelised sõbrad! Mida me veel puhtuse tagamiseks vajame (näidake mulle pesulappi, hambahari, pasta, kamm, rätik)?

Laps: „Elagu lõhnav seep, ja kohev rätik, ja hambapulber, ja paks kamm! Peseme, sulistagem vannis, künas, vannis, jões, ojas, ookeanis ja vannis ja vannis, alati ja igal pool - Igavene au veele!

Kasvataja: Milliseid muid vahendeid on veel mikroobidest vabanemiseks (laste vastused, kas oskate soovitada)? - See värske õhk. Peate tuba sagedamini ventileerima ja väljas kõndima. - See füüsiline harjutus, nüüd täidame koos Aiboliti ja Vodaga lõbusad harjutused: Üks, kaks, kolm, neli, viis, jänku hakkas hüppama. Jänesel on hea hüpata, ta hüppas kümme korda. Jänku võttis tal külgedest kinni ja tantsis hopaki. Pardid on saabunud. Nad mängisid pille. Oh, milline kaunitar. Ta tantsis hopakat. Käpad üles, käpad alla. Tõmmake end varvastele üles. Panime oma käpad küljele. Varvastel, hop-hop-hop. Ja siis kükki ja siis kanna peale. Vesi ja Aibolit: Hästi tehtud, pakume teile imelist mull. Mängige, naeratage ja olge alati terve! Hüvasti! Kasvataja: Meie tund on läbi. Täna käisime Tervisemaal, meenutasime K. Tšukovski muinasjutte “Moidodõr” ja “Aibolit” ning õppisime terve olemise reegleid.


Lilija Leonidovna Ljah

Sihtmärk: juurutada lastele tervisliku eluviisi harjumust; lastele tutvustada kasulikud omadused mõned köögiviljad ja puuviljad, parandage nende nimed ja välimus; kasu näitama spordimängud, harjutused.

Materjal: mänguasjad, karu, jänes, nukk Doktor Aibolit, juur- ja puuviljad.

Tunni käik:

Rühmas on võrevoodi, millel lebab kaisukaru, kelle kaenla all on termomeeter. Ümberringi on tühjad karbid ja kommipaberid.

Lapsed tulevad sisse ja näevad karupoega ja lähenevad talle.

Koolitaja:

Poisid, vaadake, mis meie kaisukaruga toimub. Ta oigab, kas ta seadis endale termomeetri?

Kaisukaru:

Mu kõht valutab ja temperatuur on tõusnud.

Koolitaja:

Vaata, mis ümberringi lebab?

Lapsed:

Need on kommipaberid ja tühjad karbid, kuid mitte maiustusi.

Koolitaja:

Mis, väike karu, sa sõid kõik üksi ära? Helistame kiiresti doktor Aibolitile!

Lapsed:

- (telefonikõne) Tule Aibolit! Meie väike karu on haige. Ta tunneb end halvasti, ta on liiga palju magusat söönud.

Õpetajal on koos lastega karupoegast kahju ja ta rahustab. Järsku kostub ukse tagant autopasun. Kiirabiautoga siseneb doktor Aibolit ja koos temaga jänku. Aibolit võtab oma kohvri ja läheneb patsiendile. Aibolit küsib, mis juhtus, lapsed räägivad talle. Ta uurib karupoega. Paneb diagnoosi.

Aibolit:

Siin on jook kõhuvalu vastu ja tabletid palaviku vastu, lapsed. Ja ei mingit kommi.

Koolitaja:

Ütle mulle, väike karu, miks sa nii palju magusat sõid? Ei tahtnud meiega jagada?

Kaisukaru:

Ei! Tahtsin lihtsalt kiiresti tugevaks ja suureks saada.

Koolitaja:

Oh, kui loll sa oled! Poisid, kas te tõesti peate sööma palju komme, et olla tugev ja suur?

Lapsed:

Ei.

Aibolit:

Mida tuleks siis teha?

Lapsed:

Tehke harjutusi hommikul. Puuviljade söömine, mahlade joomine (muud võimalikud vastused).

Aibolit:

See on õige, lapsed! Tule väike jänku, too see meile maagiline rind! (jänku kannab rinda). Jänku aitab teil teada saada, mis seal on ja miks! Ja ma jätan hüvasti, on aeg minna teiste loomade juurde. Ole tervislik!

Aibolit lahkub. Jänku avab rinna. Ta võtab koti välja ja annab selle õpetajale.

Koolitaja:

Lapsed, vaadake, mis kotis on (vaadake köögivilju ja puuvilju).

Lapsed panevad köögiviljadele ja puuviljadele nimesid.

Jänku:

See pole mitte ainult maitsev, vaid ka tervislik. Puu- ja köögiviljad sisaldavad palju vitamiine. Porgand kasvuks, õunad ja pirnid tugevuseks, banaanid rõõmuks. Nendest imelistest puu- ja juurviljadest tehakse ka mahlasid, mis on samuti väga tervislikud.

Koolitaja:

Said aru, väike karu? Ja nüüd näitame teile mänge jõu ja kasvu saavutamiseks.

Kehalise kasvatuse minut.

“Päike”: sirutage käed päikese poole, laske sellel end soojendada, 1-st - tõstke käed üles, 2 - tõmmake end üles, 3 - laske need alla.

“Lilled”: Lilled õitsevad lagendikul, 1- käed tõstetud, 2- külgedele, 3- langetatud.

"Liblikad": sissejooksmine aeglases tempos kükiga.

"Tuul": painutage üles tõstetud kätega külgedele.

"Lehed kahisesid": käed tõstetud, käte vaba liikumine.

Koolitaja:

Hästi tehtud! Sa said suurepäraselt hakkama! Jänku, mis kotis on?

Jänku:

Tee jaoks on maiustusi ja komme. Ja sina, väike karu, pead oma tee kõrvale magusat sööma, vaid natuke.

Koolitaja:

Noh, väike karu, kas sa saad kõigest aru? Tule, lapsed, tuletage karupoegale meelde “karmide laste” reegleid!

Laste vastused:

Tehke harjutusi hommikul. Seal on juur- ja puuvilju. Peske oma nägu, kõndige palju. Joo mahla ja söö vähem magusat, need panevad hambad valutama.

Koolitaja:

Hästi tehtud! Nüüd joome teed!

Kõik istuvad koos laua taha.

Õpetaja Žutškova V.S.

Sihtmärk : Kujundada lastes ettekujutusi selle kohta terved elu.

Ülesanded :

  • Parandada laste võimet kõndida parandusradadel, harjutada kasutamisoskust massaažipallid;
  • Edendada kõndimisel tasakaalutunde ja liigutuste koordinatsiooni arengut;
  • Kuju õige rüht ja tugevdada jalavõlvi;
  • Jäljendage tegelasi ja kooskõlastage liigutused teiste laste liigutustega;
  • Kasvatada emotsionaalset reageerimisvõimet ja iseseisvust põhiliigutuste sooritamisel.

Varustus : korrigeerivad kõnnirajad, siilimänguasi, massaažipallid, korv, loomamaskid, taskurätikud (või mitmevärvilised kangalehed), hundi mänguasi

OOD edenemine

Vaiba ümber on toolid. Vaibale on ette nähtud korrigeerivad teed. Lapsed istuvad toolidel.

Kasvataja: Kallid poisid, kas te teate, mis see on? tervist?

(Laste vastused).

- Mõelgem koos, mis aitab inimesel olla terved?

(Laste vastused).

Kasvataja: Õige! Lahe puhas vesi , mis tugevdab meie keha, ajab und minema, puhastab nahka, pestes sellelt mustuse; tervislik toit; soe Päikesekiired ja värske õhk.

Eriti tervislik on õhk okas-, männi- ja kuusemetsades. See õhk on tõeline tervendav infusioon.

- Aga sina ja mina unustasime veel ühe asja. pühendunud sõber - liikumise kohta. Kui sina ja mina liigume vähe, jookseme vähe, kõnnime vähe, oleme loid ja haiged. Ja liikumine, eriti peal värske õhk, teeb meid tugevaks, osavaks, karastunud!

(Õpetaja vaatab ja kuulab, lapsed pööravad tähelepanu helidele)

Kuskil kass ei norska,

lühikestel õhukestel jalgadel,

Nõelad on teravad nagu nuga:

Ma arvan, et see on - (siil).

Õpetaja võtab välja siilimänguasja ja ütleb: See on see, kes meie juurde tuli – siil.

(paneb mänguasja kõrva juurde)

- Poisid, ta palub meil teda aidata. Tema siilid metsas laiali ajades õppisid, et tugevaks, karastunud saamiseks vajavad nad liikumist ja värsket õhku.

Ja nüüd ta ei leia neid? Mida teha?

- Poisid, kas saame aidata siilil siilid üles leida?

(Laste vastused).

Kasvataja: Lähme otsime metsa siile. Ja metsarada on ebatavaline. Poisid, vaadake, kui ebatavaline rada see on, kõnnime seda mööda ja sirutame jalgu.

Parandusradadel kõndimine(2 ringi)

Me kõnnime mööda rada

Äkki leiame siili?

Pärast raja läbimist leiab õpetaja esimese siili ( massaažipall ik)

Kasvataja:- Ja siin on esimene siil! Laseme tal minna ja ta juhatab meid oma siilivendade juurde ( õpetaja veeretab massaažipalli küljele ja lapsed näevad massaažipallidega korvi)

Kasvataja: - Nüüd oleme jalad sirutanud ja saame kätega mängida.

(Õpetaja puistab vastavalt laste arvule massaažipalle vaibale. Õpetaja soovil võtavad lapsed ühe “siili” korraga).

Kasvataja:

- Nüüd mängime sina ja mina siilipallidega ja sirutame käsi. Lõppude lõpuks on meil neid väga vaja.

Harjutused massaažipallidega (lapsed hääldavad sõnu liigutustega)

See pall ei ole lihtne

Kõik kipitavad, niimoodi!

Panime selle peopesade vahele,

Me hõõrume nende peopesad kokku.

(Teeme ringjad liigutusedülemise peopesaga alumise peopesaga, nagu plastiliinist palli vormimisel. Jälgi, et mõlema käe sõrmed oleksid tihedalt kokku surutud ja pinges. Tehke harjutust peopesa siseküljega, mitte sõrmedega)

Rullime teda üles ja alla,

Arendame oma käsi.

(Liigutused vastavad tekstile).

- Hästi tehtud poisid, te tegite seda kõike.

Nüüd on meie sõrmed tugevamaks muutunud ja käed tugevamad.

- Ole nüüd ogalised siilid Rullime jalgu.

Harjutused lamedate jalgade vältimiseks Palli veeretamine jalgadega vaheldumisi"

Lapsed istuvad toolidel. Asetage pall põrandale. Asetage üks jalg palli peale. Teine jalg on kindlalt põrandal. Istuge sirgelt, suruge selg vastu tooli seljatuge. Veeretage palli jalaga aeglaselt edasi-tagasi. Seejärel tehakse sama liigutus teise jalaga.

Kordame See on harjutus parema ja vasaku jalaga 5-7 korda.

Lapsed panevad palle korvi

Kasvataja: Nüüd mängime mängu "Püüdke siil kinni". Ja meil on erinevaid loomi – konnad, hiired, karud

Harjutus "Kevad"

- Kujutage ette, et olete konnad (paneb konnamaskid ette).

Lapsed seisavad 2-3-liikmelistes rühmades vaiba serval, veeretavad palli ette ja hüppavad varvastel, püüdes palli kinni püüda.

Harjutus "Varvas"

Kasvataja (kutsub teisi lapsi): Kujutage nüüd ette, et olete hiired (paneb hiiremaskid ette).

Jookse väikeste sammudega varvastel pallidele järele.

Harjutus "klubijalgsed"

- Ja te olete kohmakad karud (paneb karu maskid ette).

Nad liiguvad pallide taga jala välisküljel.

Mäng "Peitus"

Õpetaja annab lastele väikesed taskurätikud (või sügisesed lehed kangast). Lapsed panevad “siilid” vaibale ja jooksevad muusika saatel “koristusel” ringi

Kasvataja: Mitu siili on lagendikul? (Palju).

Kasvataja:

Siilid kõnnivad

Nad mängivad rõõmsalt.

Hunt tuli välja siile otsima.

Peidame lapsed kiiresti.

Muusika peatub, õpetaja näitab hundimänguasja, lapsed jooksevad ja katavad pallid taskurätikutega.

Kasvataja: Hästi tehtud! Hunt siile ei leidnud.

Mäng korratakse 2 korda.