Kodanikuõpetuse parandustunni kokkuvõte teemal “perekond, inimesed peres”. Perekasvatuse tunni kokkuvõte, paranduspedagoogika tunni konspekt teemal "Minu pere" paranduskoolile

Värvide valik

Avaldamise kuupäev: 2016-11-04

Lühike kirjeldus: ...

Parandustund teemal:"Minu perekond".

Eesmärgid: 1) aidata lastel mõista perekonna rolli inimese elus;

2) arendada õpilaste loome- ja suhtlemisvõimet; arendada teiste inimestega koostööoskusi

3) sisendada austust oma pereliikmete vastu.

4) kasvata armastust ja austust oma lähedaste vastu, sõbralikku suhtumist kaaslastesse ning vastutustunnet oma meeskonna ees.

5) töö sõnarõhu kallal.

Tunni edenemine.

    Tervitamine mänguliselt.

Palun seiske ringis, naeratage, suruge kätt ja öelge tere.

2. Sissejuhatav kehaline treening.

Vihm tilkus mu peopesale,

Lilledel ja teel,

Vihma sajab, oh-oh-oh,

Me jooksime koju

Tulime jooksma ja istusime maha.

3. Poisid, mängime mängu nimega"WHO aitab?". Ma esitan teile küsimusi ja teie vastate mulle pärast järelemõtlemist.

Kõik poisid armastavad maitsvat toitu süüa. Kes majas oskab kõige paremini õhtusööki valmistada?
- Kõik muidugi arvasid -

need on meie emad.
- Nüüd kuulake teisi küsimusi.

Kes õpetab sulle naela löömist? Kas ta laseb sul autot juhtida?

Te teate kõike- see on meie armastatud (isa).

Ja kes see on? Kuulake küsimusi.

Kes koob oma lastelastele sokke, räägib vana muinasjuttu, kingib meega pannkooke -see on meie vanaema.

Ta on mees ja ta on hallipäine, isa on isa, ta on mulle- vanaisa


- Kes teeb teile A-ga heameelt? Kes aitab riivi pesta?
- Kes läheb koeraga jalutama?
- Kes kastma lilli?
- Need lihtsad ülesanded on laste – poegade ja tütarde – võimete piires.

Emad, isad ja nende lapsed – pojad ja tütred. Nad kõik on perekond, elavad samas majas, kõik aitavad üksteist. Nad kõik armastavad üksteist ja mõistavad.
- Ja kuidas ühesõnaga saame neid inimesi ühendada?

Rebus "7 I"
- See on perekond. Pereta inimestel on see väga raske.

4. Soovitan teil valida sõna "perekond" jaoks määratlussõnad.

Perekond - mis? (sõbralik, suur, tugev, rõõmsameelne, usaldusväärne jne)

5 . Laste lugu perekonnast. (kasutades pere joonistusi, fotosid, lapsed räägivad perest)

“...Ei ole paremaid esivanemaid kui minu esivanemad!
Nad annavad mulle naeratuse valguse.
Ma tahan teile tõsiselt öelda:
Minu jaoks on nad nagu tähed!” Alina

Minu ema nimi on Natalja. Ta on õde. Minu isa nimi on Gena. Ta on tuletõrjuja. (Derkacheva Alina)

"Mul on suur pere,
Kuid kõige olulisem asi selles
Muidugi olen see mina!" (Isakov Daniel.)

Mina olen Daniil Ljaškov. Isa - Sasha, vend - Artjom. Elame Voroneži linnas.

Mu ema on kokk. Tema nimi on Svetlana.

Mu isa töötab suhkruvabrikus. Tema nimi on Alyosha.

Minu ema nimi on Natalja. Elame külas. (Groshev.)

6. Vanemad panevad oma lapsele nime. Nimi määrab inimese saatuse, määrab tema iseloomuomadused. Tunniks valmistudes leidsid lapsed, et nemadnimed.

Nastenka ( deminutiivne nimi Anastasiast) on vene muinasjuttude kangelannade kõige levinum nimi. Sellise nimega tüdruk on määratud olema kõige ilusam, targem, kõige õrnem.

Alina. Sellenimeline tüdruk on tõeline unistaja ja leiutaja, tal tuleb alati välja mõni lugu või mäng. See tüdruk on rahutu ja vallatu, kuid ta pole kapriisne, nutab harva ega kurda kunagi.

Daniel - rahulik ja lahke poiss. Iseloomult sarnaneb ta rohkem oma emaga. Natuke haige. Talle meeldib õues mängida, ta on seltskondlik ja teda ümbritsevad pidevalt sõbrad.

Sergei - hooliv, empaatiavõimeline poiss. Ta on kohusetundlik ja kohusetundlik, peab peaaegu alati oma lubadusi.

Lapsed kleebivad kroonlehtedele oma foto ja kirjelduse.Selgub, et see on kummel.

7 . Sõrmede soojendus “Loendamine”.

- Poisid, meenutagem väikest loendust ja sirutame sõrmi. Asetage oma käsi lahtise peopesaga enda ette ja painutage sõrmi, alustades pöidlast.

See sõrm on vanaema
See sõrm on vanaisa
See sõrm on ema
See sõrm on issi
See sõrm - ma olen -
See on kogu mu perekond.

8. Kehalise kasvatuse tund “Kuidas elad? »

Kuidas sa elad? - nagu nii! (näita paremat pöialt)

Kuidas sul läheb? - nagu nii! (paigal kõndides)

Kas sa jooksed? - nagu nii! (jookseb paigal)

Kas sa oled ulakas? - nagu nii! (nad löövad peopesaga oma punnis põski)

Kuidas sa klassis istud? - nagu nii! (käed teie ees)

Näita mulle, kuidas sa magad? - nagu nii! (peopesad kokku surutud ja põsele surutud)

Kas sirutate peopesad päikese poole? - nagu nii! (tõmmake peopesad üles)

Kuidas sa akna taga istud? - nagu nii! (nad toetavad rusikaga põske)

Tänan teid kõiki tähelepanu eest, teid ootab uus ülesanne.

9.Klassipuu .

Nüüd teeme ebatavalise puu– sümboolne sekvoia, mille tüvi ja juured on vanemad ning roheline kroon on laste peopesad. Ja selle tulemusena juhtus hämmastav ime - uue suure, arvuka pere - klassipere - sünd.

10. Tunni lõpus tahan teile kinnituseks küsida paar küsimust: :

1. Mitu inimest on teie peres?

2. Kuidas saab oma vanaemale hellitavalt helistada?

3. Kas vanaisa võib olla isa?

4..Kes on vanem, vanaema või ema?

5. Mis on teie ema ema nimi?

6. Kuidas saate oma emale hellitavalt helistada?

6. Kes on noorem, isa või vanaisa?

7. Kes on peres kõige tähtsam inimene?

11. Tunni lõpus loeme koos luuletuse perekonnast:

Perekond on õnn, armastus ja õnn,

Perekond tähendab suviseid väljasõite maale.

Perekond on puhkus, perekondlikud kohtingud,

Kingitused, ostlemine, meeldiv kulutamine.

Laste sünd, esimene samm, esimene lobisemine,

Unistab headest asjadest, põnevusest ja ärevusest.

Perekond on töö, üksteisest hoolimine,

Perekond tähendab palju kodutööd.

Perekond on oluline!

Perekond on raske!

Kuid ilma pereta on võimatu õnnelikult elada!

    Alumine joon. Tunni tulemuste kinnistamine.

Ma tahan, et sulgeksite nüüd silmad ja kujutaksite ettekujutage ette midagi väga head, mis teie pere elus juhtus. Kujutage ette südamlikku ema, õiglast isa, õde või venda, kellega sageli mängite. Tunnete, kui soojaks ja rõõmsaks olete muutunud ning kui kergeks on muutunud teie hing...
Pidage meeles, kuidas te end praegu tunnete, ja salvestage need aistingud oma mällu.

Ava oma silmad.
- Poisid, millest me täna rääkisime?

Tunni märkmed

"Pere maailm"

Sihtmärk: kasvatada suhtumist perekonda kui ühiskonna põhiväärtusse.

Ülesanded:

Hariduslik: paljastada mõisted "perekond", "pereväärtused".

Hariduslik: laiendada silmaringi, edendada suhtlemisoskuste arengut, rühmas töötamise oskust ja arendada laste loomingulist potentsiaali.

Hariduslik: kasvatada lastes moraalseid isiksuseomadusi, häid suhteid rühmas laste vahel ning väärtuspõhist suhtumist endasse ja teistesse.

Varustus:

Maalitud heinamaa, paberlinnud, maja kujutisega “7. on meie rühm”, origami tähed, vanasõnad mänguks, jaotusmaterjal praktiliseks tööks, arvuti videojutu “Tähemärk”, laulud “ Maailm on nagu värviline heinamaa”, “Tee head”, aforismid perekonnast, markerid, küünal.

Tunni käik:

Koolitaja:

Tere päevast Tänan teid, et tulite sellele koosolekule.

Andkem teineteisele käsi, naeratagem päikesele – saatkem ringi hea tuju säde.

Poisid, mis on meie kõigi jaoks elus kõige tähtsam? (Perekond)

Meie tunni teema on lüüriline:

Isiku koht üldises järjekorras,

Primaarse raku tugevdamiseks

Räägime perekonnast üksikasjalikult.

Inglise psühholoog ja filosoof Francis Bacon ütles: "Armastus kodumaa vastu algab perekonnast."

Perekond on meie kõigi jaoks elus kõige tähtsam. Perekond on lähedased ja kallid inimesed, need, keda armastame, kellest võtame eeskuju, kellest hoolime, kellele soovime head ja õnne.

Igaüks meist vajab kohta, kus te ei pea teesklema, kus teid ei petta, kus tunnete end rahulikult ja õnnelikuna, kus saate oma hinge puhata. Selline koht on kodu, pere. (Näitan majakujulist plakatit “7. on meie rühm”)

Mida tähendab teie arvates sõna "perekond"? (Lapsed vastavad ringis mõistele "perekond")

Perekond - kui palju mõistatusi selles on, jaguneb see kaheks sõnaks: "seitse" ja "mina". Seal on kirjas "perekond" – see on seitse nagu mina. Arv seitse ei ole jagatav, seda peetakse eriliseks ja tuletab meelde, et ka “perekond” on üks ja jagamatu.

Vaatame Vassili Aleksandrovitš Sukhomlinski muinasjutu “Kroonleht ja lill” dramatiseeringut. (Muinasjutu vaatamine laste esituses)

"Kroonleht ja lill"

Valge daalia õis on puhkenud. Mesilased ja kimalased lendasid temast üle ja võtsid nektarit. Lillel on nelikümmend kaks kroonlehte. Ja nii sai üks kroonleht uhkeks! "Ma olen kõige ilusam. Ilma minuta lill ei õitse. Mina olen kõige tähtsam. Kui ma võtan selle ja lahkun, mida ma vajan?"

Kroonleht pingutas, ronis Lillest välja ja hüppas maapinnale. Ta istus roosipõõsasse ja vaatas, mida Lill teeb. Ja Lill, nagu poleks midagi juhtunud, naeratab päikesele, kutsudes enda juurde mesilasi ja kimalasi. Kroonleht läheb ja kohtub Antsaga.

Kes sa oled? - küsib Ant.

Mina olen Petal. Eelkõige. Kõige ilusam. Ilma minuta Lill ei õitse.

Kroonleht? Ma tean kroonlehte lilles, aga sellist, millel on kaks peenikest jalga, nagu sina, ma ei tea.

Petal kõndis ja kõndis ja närtsis õhtuni. Ja Lill õitseb. Lill on lill ka ilma ühe kroonleheta. Ja kroonleht ilma lilleta pole midagi.

Koolitaja:

Ütle mulle, poisid, miks kroonleht suri? Kuidas saaksime seda muinasjuttu inimelus rakendada? (Laste vastused)

Peres on samamoodi kõik omavahel seotud ja ainult kõik koos on tugevad. Ainult perekonnas, ühtsuses sugulastega, on inimene tõeliselt õnnelik.

Mulle tundub, et meie rühma võib nimetada perekonnaks. Lõppude lõpuks on teil ja minul palju ühist: hoolime üksteisest, aitame, meil on ühised hobid, lemmiktegevused ja isegi peretraditsioonid.

Räägi meile oma arvamus – kas pead meie gruppi perekonnaks? Mis meid kui perekonda ühendab? (Laste vastused. Seejärel valivad kaardid vajalike vastustega, panevad majja “7. on meie rühm”, teevad üldistuse).

1.Klassid

2.Vabaaeg

3.Traditsioonid

4.Tööjõud

5.Hobid

6.Sündmused

7. Puhka

8.Kool

Kuulake luuletust meie perekonnast.

Õpilane:

Perekond on meie õnn, armastus ja õnn,

Perekond on puhkus, perekondlikud kuupäevad.

Laste sünd, esimene samm, esimene lobisemine,

Unistab headest asjadest, põnevusest ja ärevusest.

Perekond on töö, üksteisest hoolimine,

Perekond on oluline!

Perekond on raske.

Kuid üksi on võimatu õnnelikult elada!

Olge alati koos, hoolitsege armastuse eest,

Ma tahan, et mu sõbrad ütleksid meie kohta:

Kui tore su pere on.

Koolitaja:

On hea, kui kõik saavad majapidamistöödega kiiresti ja sõbralikult hakkama ning jääb vaba aega oma lemmikajaviiteks. Paljudes peredes on tavaks veeta vaba aega koos: vahetada uudiseid, arutada sündmusi, lugeda valjusti raamatut, kuulata muusikat, vaadata oma lemmiksaadet, teha nalja, jalutada koos, mängida.

Ja nüüd sina ja mina lõõgastume veidi ja mängime.

Mäng "Segadus".

Lapsed seisavad kätest kinni hoides ringis. Saatejuht lahkub ruumist. Ilma käsi lahti laskmata takerduvad mängijad ringi. Juhi ülesanne on lapsed ringi tagasi saata.

Koolitaja:

Hästi tehtud! Ülesanne oli lõbus ja huvitav, kas pole? Rääkige mulle, mis aitas teil sellega toime tulla? Kuidas sa oma eesmärgi saavutasid? (Laste vastused)

Jah, vastastikune abi, toetus ja usaldus üksteise vastu aitasid teil selle ülesandega toime tulla.

Vaid üksteist mõistes ja viisakalt käitudes saate vältida peretülisid, pereliikmete toetus aitab toime tulla iga keerulise olukorraga ning lahkus perekonnas aitab säilitada rahu ja mugavuse. Ja kõige tähtsam ja tähtsam on see, et peres valitseks rahu ja harmoonia.

Peremaailm on rõõmus kodu, selle mugavus ja soojus.

Milliseid omadusi on oluline endas kasvatada, et see hubane ja soe peremaailm säiliks? (Töökus, töökus, vastutustundlikkus, abivalmidus, tolerantsus, vastastikune abistamine, teineteisemõistmine, üksteisele järeleandmise oskus, külalislahkus).

Proovime luua oma “Peremaailma”.

Teie laudadel on maagilised linnud, kes aitavad teil neid omadusi meeles pidada. Peate need asetama haldjaniidule. (Lapsed tulevad ükshaaval välja, loevad omaduste definitsioone, teevad üldistuse: miks on oluline seda või teist omadust kasvatada).

Ameerika filosoof George Santayana ütles: "Perekond on üks looduse meistriteoseid." Ja see looduse meistriteos on meie “Peremaailm”, kus on mugavus, soojus ja harmoonia. (Lapsed laulavad laulu “Maailm on nagu värviline heinamaa”)

Kuid peres ei ole nii lihtne säilitada perekollet, peresoojust. Mida veel on teie arvates tugeva pere loomiseks vaja? (Armastus, austus, harmoonia, hoolivus, vastastikune mõistmine, kannatlikkus, sõprus, huumor, taktitunne, hea tuju, lahkus).

Kogume päikesekiired ühtseks tervikuks. (Lapsed tulevad ükshaaval välja, loevad läbi lause “Tugev perekond” määratlused ja asetavad nad muinasjutulisele heinamaale ümber päikese).

Pere on väike päike, tänu millele on meil soe ja mõnus. See tõmbab sind ligi. Ja me kõik: nii täiskasvanud kui ka lapsed, peame hoolitsema selle eest, et see päike alati paistaks, andes meile armastust, kiindumust, ühendades meid, kaitstes meid kogu meie elu jooksul.

"Maja ehitamine ei ole mütsi pähe panemine," ütleb vene vanasõna. Kodu ja pere kohta on inimestel palju vanasõnu ja ütlusi. Millised on teile meelde jäänud?

    Minu kodu on minu loss.

    Külalisena on hea olla, aga kodus on parem.

    Majad ja seinad aitavad.

    Peres on puder paksem.

    Pererahvas on kuhjaga, isegi pilved ei hirmuta.

    Õun ei kuku kunagi puust kaugele.

    Lapsed on nagu lilled: nad armastavad hoolitsust.

    Perekonna harmoonia on kõige väärtuslikum asi.

    Peres valitseb ebakõla ja ma ei ole kodus rahul.

Siin on vanasõnad. Kuid koostaja vea tõttu on need segamini. Peame need taastama nende esialgse välimuse, ühendades need nooltega.

1. Kui pere on koos... (nii hing paigas).

2. Lasteta pere... (nagu lill ilma lõhnata).

3. Perekond, kes nõustub... (ja lein ei võta seda).

4. Perekond - pliit: kui külm on... (kõik lähevad sellele).

5. Sõbralik perekond... (ja muudab maa kullaks).

6. Peres on armastus ja nõu... (pole vaja).

7. Milleks aare... (kui perekonnas valitseb harmoonia).

8.Izba lastega...(lõbus).

9. Perekond on tugev... (kui on üks katus).

Hästi tehtud poisid! Sa said selle ülesandega suurepäraselt hakkama.

Ütle mulle, miks inimestele ei meeldi üksi elada? Miks nad otsivad elukaaslasi, kasvatavad lapsi, otsivad sõpru? (Laste vastused)

Soovitan teil vaadata lühikest videot perekonna kohta "Tähendamissõna tähest". (Vaata videot)

Ammu, palju sajandeid tagasi polnud taevas nii palju tähti kui praegu. Selge ööga võis näha vaid üht tähte, mille valgus oli kas ere või väga hämar. Ühel päeval küsis Kuu tähelt: "Täht, miks on teie valgus nii erinev: mõnikord hele, näitab teed ka öösel, mõnikord hämar ja nähtamatu"? Täht vaikis tükk aega ja vastas siis ohates: “Minu valgus muutub hämaraks, kui olen üksildane. Lõppude lõpuks pole minu kõrval ühtegi staari, kes näeks välja nagu mina. Ja ma tõesti tahan kedagi enda kõrval näha ja kuulda! "Ja mis öödel muutub teie valgus eredaks?" - küsis Luna. «Mu valgus muutub heledaks, kui näen kiirustavaid hulkureid. Mind on alati huvitanud teada saada, mis neid köidab

tee, kus neil nii kiire on”? "Kas olete õppinud kiirustavate rändurite saladust"? - küsis Luna. "Jah," vastas Star. – Esitasin kord selle küsimuse ühele hulkurile, kes oli pikka aega teel olnud. Ta nägi pikast teekonnast kurnatud ja väga väsinud välja, iga samm anti talle suure vaevaga, aga silmad...” "Millised olid ta silmad?" – küsis Luna hämmeldunult. "Nad särasid pimeduses õnnest ja rõõmust," vastas Zvezdochka, ohkas raskelt ja jätkas. "Mille üle sa õnnelik oled, rändur?" Ja ta vastas: "Lumes külmetades, ilma leivatükita nälgides, kuumusest lämbununa kõndisin edasi, ületades kõik takistused, sest teadsin: kodus ootas mind soojus ja mugavus, pere hoolitsus ja südamlikkus - mu naine, lapsed, lapselapsed. Nende rõõmsate silmade nimel olen valmis tegema isegi võimatut. Staar vaikis ja vastas siis: "Sellest ajast saati olen püüdnud anda võimalikult palju valgust neile reisijatele, kes toovad õnne oma koju, perele." Luna vaatas Starile otsa ja küsis: „Minu väike abiline! Kas soovite oma perekonda? "Kas see on võimalik?" – küsis Star lootusrikkalt. Kuu lehvitas sõnagi lausumata oma kuldse rüü varrukaga ja sel hetkel särasid taevas tuhanded uued tähed, mis vilkusid oma kordumatu sädeleva valgusega väikesele tähele, justkui ütleksid nad: "Oleme lähedal. , me oleme siin, kallis, oleme nüüd üks PERE"!

Koolitaja:

Iga inimene peab olema kellelegi vajalik, peab kellegi eest hoolitsema, kedagi aitama. Inimesed tahavad oma rõõmu ja kurbust kellegagi jagada, tahavad olla oodatud, armastatud, tahavad luua oma õnnelikku perekonda.

Kogu rahvas on meie suur pere. Iga perekonna ajalugu on killuke kodumaa ajaloost. Sina ja mina oleme ka osa meie kodumaast. Ja see, kui ühtseks ja tugevaks saab olema meie grupp, meie perekond, sõltub omadustest, mida endas kasvatate.

Kusagil kaugel universumis valgustab suur särav täht meie tohutu riigi iga pere eluteed.

Täht on ühtsuse ja ühtekuuluvuse sümbol. Süütame oma väikesed tähed – soojuse ja rahu, armastuse, mõistmise ja rahu sümbolid meie kodus. (Lapsed kinnitavad maja akendele eelnevalt origami tehnikas tehtud tähed.)

Tahaksin väga, et see valgus teie akendes, kus tunneme end soojalt ja hubaselt, ei kaoks kunagi.

Püüdke seda nii hoida!

Suur Nõukogude õpetaja Vassili Aleksandrovitš Sukhomlinsky ütles: "Perekond on peamine keskkond, kus inimene peab head tegema."

(Lapsed laulavad laulu “Tee head.” Süüakse küünal. Aetakse ringi).

Meie õppetund hakkab lõppema. Ma tõesti tahan, et kõik, mida täna õppisite, jääks teiega, et teie kodu soojendaks soojust, mugavust ja armastust.

Täname teid kõiki osalemise ja aktiivsuse eest.

Kodanikuõpetuse tunni märkmed

Teema: "Perekond. Pereliikmed ja nende kohustused"

Sihtmärk: kinnistada laste teadmisi peresidemete ja pereliikmete kohustuste kohta

Ülesanded:

Hariduslik:

Kinnitada teadmisi peresuhete põhitõdedest.

Tutvustage mõisteid "perekond", "sugulased", "sugupuu".

Õppige majapidamiskohustusi jagama.

Parandus:

Mõtlemise korrigeerimine mängude ja mänguharjutuste kaudu

Hariduslik

Edendada hoolivat ja hoolivat suhtumist pereliikmetesse.

Sisestage austust vanemate vastu.

Täiendage laste aktiivset sõnavara.

Varustus:

Perekonna, pereliikmete esitlemine;

Objektipildid-sümbolid pereliikmete tegemistest (raamatud, arvuti, ajaleht, nukk, magnetofon jne)

Kaardid, millele on kantud pereliikmed ja nende kohustused;

Iga õpilase jaoks eraldi ribadele kirjutatud lood perekonnast;

Igale õpilasele pilt sugupuust;

Südamed, kuhu on kirjutatud sugulaste nimed;

liimipulgad;

Pall.

Tunni käik:

1. Korralduslik hetk: tervitus, tuju tunniks

2. Sissejuhatus teemasse

Vaata pilti (esitlusel olev slaid “Perekond”).

Kes on sellel pildil? (ema, isa, lapsed)

Kuidas seda ühe sõnaga nimetada? (perekond)

Sellel sõnal on saladus. Selle võib jagada kaheks: SEITSE ISE.

Seitse nagu mina. Isa, ema, õde või vend, vanavanemad on kõige lähedasemad inimesed.

Number 7 on jagamatu. Sõna "perekond" tähendab ühtsust ja jagamatust.

Perekonna loovad vanemad. Nende armastusest ja nõusolekust saab perekond tugevaks. Temas valitseb rahu. Ühes peres on kõik üksteisega mõnevõrra sarnased. Kui mitte näo järgi, siis hääle, kõnnaku või harjumuste, karakterite sarnasuse, ühiste hobide ja tegevuste järgi.

3. Põhiosa

Mõtleme välja lugusid teie peredest. Võtke ümbrikud, võtke välja lauseribad ja tehke neist lugusid.

Koostatakse lugusid perekonnast. Individuaalne töö. Lugusid loetakse lastele ette.

Näiteks:

MINU PEREKOND.

Mul on suur pere.

Minu isa nimi on Aleksander Aleksejevitš.

Minu ema nimi on Natalia Nikolaevna.

Mu õe nimi on Sveta.

Mul on ka vanaema.

Tema nimi on Maria Petrovna.

Meil on sõbralik ja tugev perekond.

Mida teie perele teha meeldib?

Võtke väikesed ümbrikud, mis sisaldavad pilte erinevatest esemetest, mis sümboliseerivad teie pereliikmete tegevust.

2-3 õpilast räägivad oma pereliikmete lemmiktegevustest.

Vaatame uuesti pilti, millega oma õppetundi alustasime.

Millega pere sellel pildil tegeleb? (puhkab)

Kas perekond saab eksisteerida, kui kõik lihtsalt lõõgastuvad? (Ei)

Mida peaksid pereliikmed veel tegema? (pereliikmed peavad töötama)

Õige, pere peab töötama.

Nüüd mängime mängu "Kes teie peres sellega tegeleb?"

Pallimäng

Õpetaja viskab palli kordamööda igale õpilasele, pöördudes tema poole küsimusega: "Kes on teie peres...?"

Küsimused: - läheb tööle;

Teenib raha;

Valmistab toitu;

Puhastab;

Kas peseb nõusid;

Kustutab;

Insuldid;

Käib poes;

Annab tunde;

Kontrollib õppetunde;

Pühib ära tolmu;

Viib prügi välja;

Remonti tegemas

Kes töötab peres kõige rohkem? (Ema)

Jagagem kohustused pereliikmete vahel õiglaselt ära.

Mängitakse mängu “Meie kohustused”. Lastele jagatakse kaardid, millele on kirjutatud majapidamistööd, tahvlile pannakse kaardid pereliikmetega. Mängu ajal jaotatakse kõik kodused kohustused pereliikmete vahel võrdselt.

Mäng "Meie kohustused"

Ema

isa


Teenib raha

Teenib raha


Eemaldab

Eemaldab


Hoolitseb laste eest

Remonti tegemas


Valmistab toitu

Riiete triikimine


Kustutab


tütar

poeg


Aitab puhastada

Aitab puhastada


Peseb nõusid

Viib prügi välja


Pühib tolmu ära

Läheb poodi


Tuleme tagasi oma pildi juurde. (esitlusslaid) Keda kunstnik ei joonistanud? (vanavanemad)

Vanaisad ja vanaemad on teie sugulased, teie pereliikmed.

Isa, ema, vend, õde, vanaisa ja vanaema on SUGULASED, SUGULASED, SUGULASED.

Mida see sõna "ROD" tähendab?

Võrdleme seda puuga. Mitu oksa on puul, mitu lehte. Kuid nad kõik pärinevad ühest tüvest, ühisest juurest. Koos on nad üks puu.

Sama sugulastega. Nad põlvnesid ühest esivanemast, kes elas väga kaua aega tagasi. Teie ja teie sugulased olete üks perekond.

Nüüd loob igaüks teist oma perekonnale sugupuu.

Õpetaja selgitab ülesannet: sugupuu pildile kleebitakse südamed, kuhu on kirjutatud sugulaste nimed, igaüks talle eraldatud kohta.

Sugupuu koostamine


Saadud sugupuud kuvatakse tahvlile.

Summeerida.

4. Kokkuvõte õppetunni kohta

Millest nad tunnis rääkisid? (perekonna kohta)

Keda saab perekonnaks nimetada? (ema, isa ja lapsed)

Kas pered on võõrad või sugulased? (sugulased)

Kuidas peaksite oma pereliikmeid kohtlema? (üksteist armastada ja teineteisest hoolida)

Armastasin sind ilma erilise põhjuseta:

Sest sa oled lapselaps,

Sest sa oled poeg

Sest beebi

Sest sa kasvad,

Sest ta näeb välja nagu ema ja isa...

Ja see armastus teie päevade lõpuni

See jääb teie salajaseks toeks.

(V. Berestov)

Armasta, hoolitse ja hellita oma perekonda – sinu tuge selles elus.

3. Õppetund vanematele

Inimestevahelise suhtluse efektiivsuse tõstmine perekonnas

Sihtmärk: vanema-lapse suhete korrigeerimine.

Ülesanded: vanematele optimaalsete tingimuste loomine lastega suhtlemise iseärasuste mõistmiseks, motivatsiooni loomine nende muutmiseks, uute käitumisviiside otsimine ja katsetamine;

    vanemad saavad teavet laste vanusega seotud arenguomaduste kohta;

    lapsega suhete kajastamise oskuste kujundamine ja arendamine;

    laste uute sensoorsete kogemuste omandamine vanematega suheldes.

Tere pärastlõunast, kallid vanemad! Soovime oma kohtumist alustada küsimusega: "Miks te arvate, miks vanemad ja lapsed sageli tülitsevad?" Ilmselt sellepärast, et nad ei mõista üksteist. Proovime selle koos välja mõelda. Laps areneb esimestest eluhetkedest peale sotsiaalse olendina, sest tema ees avaneb kõigi põlvkondade sotsiaalsest tegevusest teisenenud inimsuhete ja objektide maailm. Tema ees on tema vanemad, perekond, peresuhted – inimsuhtluse esimene peegel, tulevase isiksuse seisukord ja arenguallikas.

Kuulus psühhoterapeut A.S. Spivakovskaja väidab, et armastus lapse vastu kujuneb inimese kogu elu ja tegevuse jooksul. Vanemad peavad õppima armastama oma lapsi kogu nende elu jooksul, õppima näitama oma armastust lapsele kõige kasulikumal viisil. Armastus lapse vastu mitte ainult ei kujunda väikese inimese isiksust, vaid võib muuta ja parandada täiskasvanuid ning rikastada nende vaimset maailma.

Sügav, pidev psühholoogiline kontakt lapsega on universaalne kasvatusnõue, mida võib ühtviisi soovitada kõigile vanematele. Just vanematega nii psühholoogilise kui füüsilise kokkupuute tunne ja kogemus võimaldab tunda ja realiseerida vanemlikku armastust, kiindumust ja hoolimist.

Kontaktide rikkumine vanema-lapse suhetes toob kaasa ebakõla suhetes.

Laps õpib

Mida ta oma kodus näeb?

Tema vanemad on talle eeskujuks.

Kes on ebaviisakas oma naise ja laste ees,

Kes armastab kõlvatuskeelt,

Pidagu tal meeles, et ta saab rohkem kui

Kõik, mis neid õpetab, pärineb neilt.

Kui lapsed meid näevad ja kuulevad,

Me vastutame oma tegude eest.

Ja sõnadele: lihtne lükata

Lapsed halval teel,

Hoidke oma maja korras

Et mitte hiljem meelt parandada.

Õnnelikud on vanemad, kelle elu on lastele eeskujuks, parandamise peegel ja heategude eeskuju. Niisiis loob vanemate käitumine, nende inimestevaheliste suhete iseloom mudeli, mille alusel laps hindab isa ja ema rolli peremeeskonnas ning lastel arenevad sellised omadused nagu mehelikkus ja naiselikkus.

Paljud lapsed ütlevad, et nende vanemad peksid neid. Miks? Võib-olla arvab keegi, et tema laps ei saa ilma vööta midagi head teha. On kolm põhjust, miks vanemad oma lapsi löövad.

Esiteks: Paljud neist said lapsepõlves peksa, st. See on õige kasvatus.

Teiseks Laste tõeliste õnnetuste põhjuseks on meie vaoshoitus, katkestused, mis ei tulene mitte laste eksimustest, vaid kõrvalistest põhjustest. Siin on ühe poisi sõnad: "Mu vanemad tulevad vihasena koju, hakkavad omavahel vaidlema ja kui sellest väsivad, siis ründavad mind ja otsivad alati, mille eest mind karistada." See on kõige inetuim enesejaatuse vorm.

Kõik ei suuda kurjategijale adekvaatselt reageerida. Ja siin kodus, tihedalt suletud ukse taga, saad endale vabad käed anda. Võite karjuda, süüdates end üha enam ja lüüa. Siin pekstakse sind vahel julmalt millegagi ja tekivad vigastused.

Kolmas: nad löövad tühjusest, enda sees kajavast tühjusest. Nad peksid mind, sest nad ei tea, kuidas lastega teisiti rääkida. Nad ei tea sõnu, nad ei leia õigeid sõnu. Ja igalt poolt räägitakse vanemate suurenenud vastutusest ühiskonna ees oma laste kasvatamise eest. Mind valdab õudus: mis siis, kui ma ei suuda täita oma auväärset vanemlikku kohustust.

Lapsevanemaks olemine on väga raske töö. See on võib-olla kõige raskem vaimne töö maailmas. See nõuab äärmist kannatlikkust, enesepiiramist ja väsimusest üle saamist. See nõuab pidevat enesetäiendamist.

Ärge kunagi lööge oma lapsi! Sest julmus tekitab kurjust, argust, silmakirjalikkust ja hirmu. Kõik teavad: laste löömine on väga kahjulik. Ja seda ka meditsiinilistel põhjustel. Löögi pähe on lihtsalt kuritegu, on ebatõenäoline, et keegi peksvatest vanematest ei taha oma last targana näha. Arstid keelavad kategooriliselt käte kasutamise, kuna mitmesuguste organitega on seotud palju närvilõpmeid. Löök näkku on kõige alandavam, seda ei unustata kunagi ega andestata. Kuid see ei ole ainult meditsiiniliste vastunäidustuste küsimus. Julged ja õilsad inimesed kasvavad ainult löömata lastest. Riskantne väide? Ja ometi, ainult inimene, kes ei oota lööki, võib olla julge mitte ainult alluvatega, olla julge ideedes, plaanides, suudab inimestega rääkida, ilma pead instinktiivselt õlgadele tõmbamata. Ei vasta tõele, et löömata, hoolitsetud ja hellitatud laps pole valmis saatuse vintsutusteks, mida, nagu me teame, vahel võib juhtuda. Tema jaoks on saatuselöögid ülekohus, millega saab võidelda, millest tuleb üle saada. Löömatud ei võta neid sõnakuulelikult, enesestmõistetavalt vastu, nagu tavaliselt. Aga! Kui märkate äkitselt, et teie laps häbeneb teie äkilist liigutust, laske sellel end tõsiselt ehmatada.

Lapsevanemad on laste kasvatamise pärast alati muret tundnud, me kõik tahame, et meie lapsed oleksid head, õnnelikud, lahked ja õpiksid hästi. Siin on mõned näpunäited, mis võivad kellelegi tuttavad olla, samas kui teised kuulevad neid esimest korda ja panevad teised mõtlema.

Nõuanne üks : Ärge sekkuge sellesse, mida teie laps teeb, kui ta just abi ei palu. Tahad väga õpetada, karjuda, karistada. Sa ei pese nõusid õigesti, sa ei kirjuta õigesti, sa ei pane mänguasju õigel viisil ära. Laste reaktsioonid sellisele sekkumisele on erinevad: ühed on segaduses, teised solvunud ja kolmandad keelduvad üldse midagi tegemast. Pidage meeles, kui raske oli teil kirja kirjutada, sageli põrandat pühkida või naela lüüa. Nüüd tunduvad need asjad teile lihtsad. Kui aastane laps õpib kõndima, siis sa ei nurise tema üle, vaid rõõmustad iga uue iseseisva sammu üle.

Ka kriitilised märkused inimesele, kes õpib ise midagi tegema, on psühholoogilisest vaatenurgast absurdsed. Kuidas õpetada, kui vigadele ei osutata? Laps on oma vigade suhtes sallivam kui täiskasvanu. Tal on hea meel, et ta juba midagi teeb. Ära kiirusta teda. Ja kui teie suhe lapsega on positiivne, on see oluline täiendus üldisele õpitulemusele. Suure tähtsusega on ka emotsionaalne jäljend lapse hinge: nauding või pahameel tegevusest, kindlustunne või ebakindlus oma võimete suhtes. Ja oskuste omandamisele aitab kaasa ka huvi tundmine lapse tegevuse vastu.

Vihje kaks : ühine eraldi tegevus – vanema kaasamine lapse tegevustesse. See on olukord, kus laps satub peaaegu ületamatusse raskusse ja kas küsib ise abi või tunnistab oma abitust. Sellises olukorras vajab ta kindlasti abi. Samas peaksid vanemad suurendama laste iseseisvuse astet kodutööde tegemisel. Iseseisvus on haridus- ja haridusprobleemide lahendamisel võtmetähtsusega. Iseseisev laps oskab enda järelt koristada, põrandat pühkida ja pesta, näidates samas üles muret mitte ainult enda, vaid ka teiste pereliikmete pärast.

Iseseisvus igapäevaelus kasvatab tahet, kannatlikkust ja võimet raskustest üle saada. Kõik need omadused on edukaks õppimiseks vajalikud. Head teadmised saab õpilane, kes oskab neid iseseisvalt omandada. Õpetaja ainult suunab tema mõtteid ja aitab raske materjaliga toime tulla. Aga see õppimisvabadus tuleb perest, kus arendati oskuslikult hinge ja keha, tegutseti koos, kannatlikult, ilmutati õigel hetkel tahet, eristati ja aktsepteeriti lapse tugevaid ja nõrku külgi läbi temaga pideva suhtlemise. See ei ole lihtne, eriti meie ajal, mil peame iga vahendiga tagama pere rahalise eksistentsi, kui pole harjumust ja aega lapsega südamest südamesse rääkida.

Kahjuks taandavad paljud isad-emad oma lastega suhtlemise kodutööde kontrollimisele ja õppimisele nende tegemise ajal. Nädalavahetustel magavad paljud lapsed kella 10-11ni, siis vaatavad televiisorit, jalutavad õues ja mängivad sõpradega. Kodus ühislugemist, jalutuskäike ega muuseumide külastamist ei toimu. Loid, igav pereelu voolab, arenemata ei lapsed ega vanemad. Ja rasked, probleemsed lapsed, kompleksidega lapsed, sõnakuulmatud - need on lapsed, kellel ei ole peres head suhtlust, kes ei mõista last, on tema suhtes tähelepanematud ja esitavad ebareaalseid nõudmisi.

A. S. Makarenko õpetas, et "hariduses on vastuvõetavad karmidus, kiindumus, tooni karmus, palved, veenmine, selgitused ja isegi ähvardused...". Kuid midagi ei tohi kuritarvitada. Liigne tõsidus ilma kiindumuseta ei too mingit kasu. Liigne kiindumus võib tekitada egoisti. Kõiges on vaja mõõdutunnet.

Peate aktsepteerima last sellisena, nagu ta on, armastama teda mitte sellepärast, et ta on suurepärane õpilane, vaid lihtsalt sellepärast. Tihti ütleme lapsele, et kui sa õpid hästi, lõpetad veerandi 4 ja 5 hinnetega, lõpetad laiskuse jne, siis... See tähendab, et me armastame teda mingil tingimusel.

Ja psühholoogias on tõestatud, et vajadus armastuse, teise vajaduse järele on üks inimese põhivajadusi. Sellega rahulolu on lapse normaalse arengu vajalik tingimus. Ja selle puudumisel tekivad lapsel emotsionaalsed probleemid, käitumishälbed ja isegi neuropsüühilised haigused. Saate väljendada rahulolematust lapse individuaalse tegevusega, kuid mitte temaga. Saate hukka mõista tema teod, kuid mitte tema tunded.

Test "Millised vanemad sa oled"

Küsimustele vastates andke endale iga positiivse vastuse eest 2 punkti ja vastuse eest "mõnikord" üks punkt. Eitav vastus ei anna teile punkte.

    Kas arvate, et teie peres on lastega teineteisemõistmine?

    Kas teie lapsed räägivad teiega südamest südamesse, kas nad konsulteerivad teiega isiklikes küsimustes?

    Kas lapsed on teie tööst huvitatud?

    Kas sa tead oma laste sõpru?

    Kas teie lapse sõbrad külastavad teie kodu?

    Kas teie lapsed osalevad teiega koos majapidamistöödes?

    Kas teil on ühiseid tegevusi ja hobisid?

    Kas lapsed on seotud pühadeks valmistumisega?

    Kas lapsed eelistavad teiega lastepidude ajal olla?

    Kas käite lastega teatrites, näitustel ja kontsertidel?

    Kas arutate oma lastega loetud raamatuid?

    Kas arutate oma lastega telesaateid?

    Kas osalete ekskursioonidel, matkadel, jalutuskäikudel?

    Kas eelistate oma vaba aega veeta lastega?

Teeme kokkuvõtte:

    Kui kogute üle 20 punkti, on teie lastega suhtlemisel kõik hästi.

    Kui tulemus on 10-20 punkti, siis peate mõtlema, mida saate muuta.

    Kui tulemus jääb alla 10 punkti, võib väita, et pole lastega kontakti loonud.

Nagu näha, ei valitud meie loengu teema juhuslikult. Lapse jaoks on perekond nii elu- kui ka hariduskeskkond. Isiksuse kujunemise edukuse määrab ennekõike perekond.

Järeldus. Küllap on meil kõigil, nii vanematel kui ka õpetajatel, mille üle mõelda, mille kallal tööd teha, et karistamine ja julgustamine ei kahjustaks last, ei muudaks teda ükskõikseks, väliselt sõnakuulelikuks, suletaks hinge, ei teeks temast egoisti, kes tunneb ära ainult materiaalsed asjad.

Lapse südame reaktsioon teda ümbritseva maailma heale ja kurjale on inimese vaimse elu üks peenemaid valdkondi, kus ühinevad nii isiklik kui ka sotsiaalne, kus sünnivad ja kinnitatakse moraalsed veendumused. Laps peab nägema maailma mitte ainult silmade, vaid ka südamega.

Ilma mingilgi moel pealesurumata, vaid ainult nõu andmata, pakume teile kümme käsku .

    Ärge oodake, et teie laps oleks teie moodi. Või nii nagu soovite. Aidake tal saada mitte sina, vaid tema ise.

    Ärge arvake, et laps kuulub ainult teile.

    Ärge nõudke oma lapselt tasu kõige eest, mida tema heaks teete: kuidas ta saab teid tänada? Ta annab teisele elu, see on pöördumatu tänulikkuse seadus.

    Ärge kandke oma kaebusi oma lapse peale, et te ei sööks vanas eas kibedat leiba, sest see, mida külvate, tuleb tagasi.

    Ärge vaadake tema probleeme halvustavalt, elu koorem on antud igaühele nende jõu piires ja võite olla kindlad, tema koorem pole tema jaoks vähem raske kui teie oma. Või äkki rohkemgi. Sest tal pole veel harjumust.

    Ära alanda mind.

    Ära piina ennast, kui sa ei saa midagi oma lapse heaks teha, piina ennast, kui saad ja ära tee.

    Pidage meeles, et lapse heaks pole piisavalt tehtud, kui kõike pole tehtud.

    Õppige armastama kellegi teise last. Ära kunagi tee kellelegi teisele seda, mida sa ei tahaks, et teised sinu omale teeksid.

    Armasta oma last igal viisil: andetu, õnnetu, täiskasvanu. Temaga suheldes rõõmustage, sest laps on puhkus, mis on ikka teiega.

Mõtisklemiseks pakume Silva Kaputikyani luuletust.

Sa ei ole suurepärane õpilane, mu poiss, ei

Te ei too koju tunnistusi ega auhindu,

Ja teised emad järgivad mind

Nad ei vaata lahke kadedusega.

Ma näen sinu sügavuses, poeg,

Kareda ja kareda koore all,

Puhas kuld, selge oja,

Sinu särav hing lööb vahel.

Võib-olla sa ei sära staarina,

Ei tule tiitleid ega andeid,

Kuid tee teekonnale asudes oma süda lahti,

Sära ja anna oma valgus inimestele,

Ole mees, mu poiss, ole!...

Oli rõõm teiega kohtuda, olulist probleemi arutada ja teid aidata. Aitäh.

Rakendus

Küsimustik "Millised vanemad me oleme"

Kas mõtleme sageli sellele, kas oleme oma lastele head vanemad ja kas tuleme oma kohustustega pedagoogina toime? Mis vanemad me siis oleme?

Pange ennast proovile, vastates küsimustele: jah, ei, mõnikord.

1. Kas jälgite lastekasvatuse teemalisi artikleid ajakirjades, televisioonis ja raadios? Kas loed aeg-ajalt selleteemalisi raamatuid?

2. Sinu laps tegi midagi. Kas te sel juhul mõtlete, kas tema käitumine on teie kasvatuse tagajärg?

3. Kas teie ja teie abikaasa olete laste kasvatamisel ühel lainel?

4. Kui laps pakub sulle oma abi, kas sa võtad selle vastu, isegi kui asi võib venida või hoopiski pooleli jääda?

5. Kas kasutate keelu või käsu vormi ainult siis, kui see on tõesti vajalik?

6. Kas teie arvates on järjepidevus üks pedagoogika põhiprintsiipe?

7. Kas olete teadlik, et last ümbritsev keskkond mõjutab teda oluliselt?

8. Kas mõistate, et sport ja kehaline kasvatus on lapse harmoonilises arengus väga olulised?

9. Kas te ei saa oma lapselt midagi tellida ega küsida?

10. Kas teile on ebameeldiv oma lapsest lahti saada fraasidega nagu: "Mul pole aega" või "Oota, kuni ma töö lõpetan"?

Jah vastuse eest = 2 punkti; mõnikord = 1 punkt vastuse eest; vastus ei = 0 punkti.

Vähem kui 6 punkti. Teil on reaalharidusest üsna ähmane ettekujutus. Ja kuigi nad ütlevad, et alustamiseks pole kunagi liiga hilja, soovitame teil sellele ütlusele mitte loota ja oma haridust selles valdkonnas viivitamatult parandada.

7-14 punkti. Sa ei tee oma kasvatuses suuri vigu, kuid siiski peaksid mõtlema mõnele asjale enda ja oma tulemuste kohta selles vallas. Ja võite alustada sellest, et pühendate järgmise nädalavahetuse täielikult lastele, unustades mõneks ajaks oma sõbrad ja tootmisprobleemid. Ja võite olla kindel, teie lapsed premeerivad teid selle eest täielikult. Rohkem kui 15 punkti. Sa saad oma vanemlike kohustustega hästi hakkama. Ja kas poleks siiski võimalik midagi muud veidi parandada?

"Perekond on minu tugi"

. Korrigeerimistunni kokkuvõte IKT abil.

Sihtmärk: õpetada lahket ja hoolivat suhtumist oma lähedastesse, kasvatada uhkust oma pere üle, viia õpilasteni arusaamise vajadusest säilitada perekonna traditsioone ja kombeid.

Ülesanded : laste moraalse kohustuse kujundamine oma vanemate ees;

laste osalemise rolli määramine kodutöödes ja sooja loomisel

perekondlikud suhted;

suhtlemisvõimete arendamine;

antud probleemiga seotud positiivsete emotsioonide ja tunnete arendamine.

Varustus:: interaktiivne tahvel, multimeedia esitlus “Perekond on minu tugi”;2 lehte Whatmani paberit, markerid, paber, täitesulepead; plakat, mis kujutab kollast päikest 7 kiirega, keskel 7., kõrval on pilv,

Tunni käik:

Tervitused. Meeskonna loomise harjutus "Nimeta number"

Iga osaleja, kes tegutseb kordamööda juhina, nimetab suvalise arvu vahemikus 1 kuni rühmas osalejate arvuga võrdse arvuni. Nii palju inimesi, kui palju on nimetatud numbrit, peab korraga püsti tõusma. Kui see õnnestub, saab juhiks järgmine osaleja, ebaõnnestumise korral helistab eelmine juht uusi numbreid kuni ülesande täitmiseni.

Põhiosa.

Seosed väljendiga "Minu kodu"

SLAID 1

Teate väljendit "Minu kodu on minu loss". Mida mõtlete oma kodu all, kus elavad teile lähedased ja kallid inimesed? Kindlus, noh, purjekas, laev või midagi muud?Alaealised väljendavad oma seoseid väljendiga "minu kodu".

SLAID 2

Vestlus.

Igaüks meist vajab kohta, kus te ei pea teesklema, kus teid ei petta, kus tunnete end rahulikult ja õnnelikuna, kus saate oma hinge puhata. Loodan, et teie kodu on soe, päikeseline ja hubane. Kelle jõupingutuste abil see teie peredes saavutatakse? Varem räägiti kodust ja perest suure austusega. Pered Venemaal olid suured ja sõbralikud. Elasime õnnelikult. Nad austasid vanadust ja kaitsesid noori. Igaühe ümber on palju sugulasi (vanaemad, vanaisad, onud, tädid jne), oleme nendega seotud nähtamatute niitide kaudu. Kõik need nähtamatud niidid moodustavad sugupuu. Kui joonise ümber pöörata, muutub puu juureks, millest sa kasvasid. Nad ütlevad: "Tal on tugevad juured." Ja see klann on tugev, kes mäletab ja austab oma esivanemaid.

Ütle lihtsalt ausalt ja ausalt:

Kas sa tead, kust sa pärit oled?

Kes soovitas teil oma nime panna? Kelle järgi sa nime said?

Kas kirjutate oma kaugel elavatele sugulastele kirju või saadate õnnitluskaarte?

Igal inimesel on oma kodu. Sõnad “isade maja”, “perekond” sisenevad meie alateadvusesse esimestest elupäevadest peale. Perekond on suurepärane kingitus.

Ja täna tunnis räägime perekonnast.

Mis on teie arvates perekond?(vastuste valikute kirjutamine tahvlile)

Miks on inimesel vaja perekonda?

SLAID 3.

Harjutus "Pere või..."

Jagame 2 alagruppi ja mängime olukordi välja. Esimene rühm on perekondliku elustiili pooldajad. Nende ülesanne on veenda oma partnerit, et ilma pereta ei saa inimene olla õnnelik ja terve. Ta ei saa normaalselt töötada ja oma kodanikukohustusi täita, sellised inimesed haigestuvad ja panevad toime kuritegusid jne. Veenmiseks pole vaja ainult sõnu, vaid ka tõsiseid põhjendusi ja argumente, sealhulgas oma pere eeskuju. Teine rühm on üksildase eluviisi pooldajad. Nende ülesanne, vastates pereelu toetajate argumentidele ja argumentidele, on kaitsta oma seisukohta. Samuti vajavad nad teatud argumente, et neid saaks kuulata ja nendega nõustuda, kui need argumendid on veenvad.

Pärast seda arutletakse perekonna poolt- ja vastuargumentide üle, õpetaja kirjutab need whatmani paberile pealkirjade "poolt" ja "vastu" alla. Salvestiste põhjal tehakse järeldus perekonna vajalikkusest ja perekonna tohutust rollist tänapäeva ühiskonnas.

Metafoorne mäng "Konnprintsess"

Soovitan teil meeles pidada vene rahvajuttu “Konnprintsess”.

Kuningal oli kolm poega, aeg läks, pojad kasvasid suureks ja said noormeesteks, jõudis kätte aeg abielluda. Isa kogus oma pojad kokku ja andis neile käsu: „Mu kallid lapsed, võtke igaüks noolest, tõmmake oma vibud ja laske nooli erinevatesse suundadesse; Kelle õuele nool kukub, las kosjasobitajad sinna minna.»

Vanema venna nool kukkus bojaari õuele; keskmine - kaupmehe õuele ja kõige noorem - nool lendas räpasesse sohu ja selle võttis üles konn - konn.

Meenutagem, mida Ivan Tsarevitš konnale kohtudes ütles: “Kuidas ma saan konna endale võtta? Kroon ei sobi mulle!” Aga midagi polnud teha, nii et ta viis ta paleesse...

Nüüd töötate teie, jagatud kahte alarühma, selle vapustava olukorra kallal. Mugavuse huvides, et üksteist mitte häirida, soovitan alarühmad "Ivanid - printsid" ja "Printsessid - konnad" minna kontori eri külgedele.

Ülesanne “Ivanov - Tsarevitšidele”:kirjutage ½ lehele Whatmani paberit, millistel tingimustel tahaks Ivan Tsarevitš konnaga abielluda? Valikud võivad olla kõige uskumatumad.

Ülesanne konnadele: Kirjutage ½ Whatmani paberile, mida konn saab Ivan Tsarevitšile pakkuda, et too tahaks temaga abielluda. Valikud võivad olla kõige ebatavalisemad.

Seejärel soovitab õpetaja riputada mõlemad plakatid kõrvuti ja esitleda esmalt “konnade” ja seejärel “Ivanov - printside” lahendust. Õpetaja rõhutab neid võimalusi, mis üksteisega kokku langevad, seejärel tuvastab uued võimalused, mida Ivanil - Tsarevitšil pole, aga ka need, mis on vastuolus tema ideedega.

Meie tänase tunni teema on seotud pere- ja abielusuhetega. Vaata, Ivan Tsarevitš on potentsiaalne peigmees, abikaasa ja Konn on potentsiaalne pruut, abikaasa. Ta pole aga tema jaoks atraktiivne, kuid kui saame teada, mida Ivan tahab, tema motiivid ja huvid, siis ehk saame aru, mis põhjustel noored pere loomise nimel pingutavad.

SLAID 4.

Niisiis on perekond kahe inimese, mehe ja naise liit, kes on koos elamise käigus valmis jagama mitte ainult rõõme, vaid ka raskusi ja mõnikord ka muresid.

Mõelge sellele, mis põhjustab teie peres kõige sagedamini konflikte?Poisid arutavad probleemi meeskonnana ja avaldavad seejärel oma arvamust.

Legend perekonnast

Vana-Hiinas elas hämmastav 100-liikmeline perekond. Temas valitses harmoonia, armastus ja austus. Perekonna kuulsus jõudis keisri endani ja ta külastas seda perekonda. Veendudes, et kuulujutt midagi ei liialda, küsis keiser perevanemalt: "Kuidas teil õnnestub elada rahus ja harmoonias, ilma tülitsemata ja üksteist solvamata?" Vastuseks ütles vanem ainult ühe sõna. Milline?

Poistel palutakse see sõna ära arvata. (KANNATLUS)

Järeldus. Õppige oma emotsioone kontrollima ja see aitab teil reguleerida suhteid perekonnaga.

Vaata esitlust.

SLAID 5-10.

Lõpuosa. Kokkuvõtteid tehes.

Sinust saavad ka vanemad! Millised emad ja isad teist saab? Kas olete selle küsimuse peale kunagi mõelnud?

Täna saime teada, et “ilm majas” sõltub suuresti teist. Puhastame oma maja kohal olevad pilved!(Õpetaja eemaldab päikese kujutisega plakatilt pilve).

SLAID 11.

Head lapsed on maja kroon, halvad lapsed on maja lõpp.

Üks Kristuse käskudest ütleb: "Austa oma isa ja ema, et see oleks teile hea." Apostel Pauluse kiri ütleb austust, mitte armastust. Kas tunnete erinevust? Räägime kohustusest vanemate ees. Sa võid tingimusteta armastada. Kohustus nõuab järelemõtlemist ja vaimset tööd.

SLAID 12.

Kas te näete, kui palju teist sõltub?