Sažetak igre uloga u drugoj mlađoj skupini „Bolnica. Sažetak igre uloga u drugoj mlađoj skupini "Izlet u cirkus" Sažetak igre uloga u mlađoj skupini

Rođendan

Cilj: upoznati djecu s profesijom vozača, naučiti djecu uspostaviti odnose u igri.

Materijal za igru: volani, autići, lutka - vozač, igračke - životinje, mjehurići od sapunice, bubanj, bučice, klaun.

Priprema za igru: gledanje slika i ilustracija automobila; učenje pjesme „Kamion“ A. Barta; promatranje automobila na ulici: izgradnja garaže, učenje igre na otvorenom „Vrapci i auto“.

Ulazi učitelj, u rukama drži lutku – vozača.

Bok dečki. Moje ime je Misha. Ja sam vozač. Jako volim svoj auto, perem ga, popravljam, sipam benzin.

Učiteljica pita: Što Misha radi? (odgovor djece)

- Što stroj radi?

— Prevozi ljude, dovozi hranu, teret.

- Tako je dečki, bravo.

Lutka vozačica govori o parkiralištu: „Radim na parkiralištu. Imamo mnogo vozača, svi su prijateljski raspoloženi jedni prema drugima: ako se nekome dogodi nevolja, uvijek će pomoći, naime, stat će i pitati: “Što se dogodilo?” Ako ostane bez benzina, curit će mu iz auta. Ako je guma probušena, pomoći će vam i zamijeniti je. Tako naši vozači žive zajedno.

"Ali problem je što su svi naši vozači otišli na dugi let." Na parkiralištu nema tko raditi. Možeš li mi pomoći? (Odgovor djece).

- Kako nevjerovatno. Nakupilo se tu dosta posla. Uostalom, u goste su nam došle cirkuske životinje. Tko želi biti vozač?

Zapamtite pravila ceste: vozite desnom stranom ceste, dajte prednost pješacima, nemojte se sudarati.

- Uzmi kormila.

— Tko želi ići kupiti hranu za naše životinje? (odgovor djece)

- Gdje idete djevojke?

— I u trgovinu? Ponesite novac sa sobom. Ponesite mrkvu za zeku, med, jabuke, bananu za medu.

Vozači odlaze u trgovinu, gdje ih čeka prodavač.

— Dobar dan, ja sam prodavač. Ponavljam, tko sam ja? (odgovor djece). Kupe namirnice, plate i vrate se u goste.

Lutka vozača:

- Tko će donijeti cigle za gradnju kuće za naše goste? Nakon nastupa tamo će se odmoriti.

- Tko će malom zečiću pomoći i odvesti ga doktoru, bole ga šape.

- A evo i naših vozača s namirnicama.

- Sada ćemo počastiti naše goste.

- Natasha i Ksyusha, postavite stol.

— Građevinski materijal je već dovezen. Hvala Kostya i Gleb.

- Počnimo graditi kuću. Hvala svima puno na pomoći.

- A sad sve pozivam u cirkus. Prijatelji su mi poslali karte. Ne zaboravite povesti naše životinje.

Glazba je "Cirkus, cirkus". Djeca sjede i učiteljica

počinje prikazivati ​​cirkusku predstavu s igračkama

(akrobatske izvedbe, recitiranje poezije i sl.)
Na kraju predstave zahvaljuje svima na pažnji i poziva djecu da i sami glume glumce.

Natalija Mihačik
Sažetak igre uloga u drugoj mlađoj skupini "Bolnica"

Cilj: formiranje predodžbi o radu odraslih, odnosno profesiji liječnika i medicinske sestre.

Zadaci:

Dajte djeci ideju o profesiji liječnika i medicinske sestre;

Poticati prenošenje stečenih znanja o ovim zanimanjima na igre uloga;

Obogatite svoj rječnik medicinskom terminologijom;

Razviti osjećaj poštovanja prema radu odraslih, simpatije prema bolestan, želja da im se pomogne;

Naučite nove radnje u igri;

Poticati kreativnu aktivnost u igri;

Formirajte prijateljske odnose;

Održavajte interes za sudjelovanje u igri i za djevojčice i za dječake izvođenjem određenih uloge: (djevojčice – majke, medicinske sestre; dječaci – očevi).

Materijal:

Bijela kuta, kapa, staklenke ili kutije s lijekovima, set medicinskih instrumenata (toplomjer, štrcaljka, vata, fonendoskop, zamjenske stvari (tablete - crtež na kartonu).

Napredak IGRE

Organiziranje vremena:

Djeca ulaze u autobus.

UČITELJ, NASTAVNIK, PROFESOR:

Djeca, lutke su nas pozvale u posjet. Idemo do njih autobusom. Vozač će biti Yaroslav.

(svira pjesma o autobusu)

UČITELJ, NASTAVNIK, PROFESOR:

Oh, ljudi, nitko nas ne čeka. Da vidim, možda im se nešto dogodilo.

(Izlazim iz autobusa i govorim djeci da su lutke bolesne)

Naše lutke su bolesne

Ujutro nismo ni jeli

Jedva otvaraju oči,

Ne smiju se, ne igraju.

Cijeli dan šute

Čak ni mama ne vrišti.

Što se dogodilo s našim lutkama? Zašto plaču?

(odgovori djece)

Što mislite zašto su se lutke razboljele? Kako možemo pomoći našim lutkama? A kad se razbolite, kome se majka obraća za pomoć?

(odgovori djece)

UČITELJ, NASTAVNIK, PROFESOR:

Tko je najkorisnija osoba na svijetu?

Liječi li neku bolest?

Koji si uvijek u bijeloj haljini,

Zauzeti najvažnijim stvarima?

Koji, čim uđeš,

govori: "Otvori usta

I reci to glasno: Ah ah!"

"Boli li te glava?"

Tko je brižan i ljubazan?

Pa naravno da jeste... /liječnik/

Tako je – radi se o liječniku ili doktoru.

Što liječnik radi?

(odgovori djece - ispituje bolestan, propisuje liječenje)

Što liječniku treba za rad?

(odgovori djece: štrcaljka, toplomjer, fonendoskop, lopatica itd.)

Kakav treba biti liječnik?

(odgovori djece – pažljiv, ljubazan, brižan)

Djeco, danas ćemo igrati igru « Bolnica» .

Danas ću biti liječnik. Ali trebam pomoćnicu - medicinsku sestru. Eva će biti medicinska sestra. Davat će injekcije i lijekove.

Eva, stavi kapu i ogrtač i idi u ured.

Djevojke će biti majke i vodit će svoju bolesnu djecu liječniku. A dečki će biti tate i ići na posao – jedni grade garažu, drugi popravljaju aute.

Mame vaša djeca vas čekaju, povedite ih, ukrcajte se u autobus i na pregled kod liječnika.

(djevojčice uzimaju lutke, ulaze u autobus, dječaci idu u kutak za konstrukciju)

UČITELJ, NASTAVNIK, PROFESOR:

Otvoren bolnica za sve ljude.

Idite tamo na liječenje što prije.

Idi liječniku. Kako se ne bi naguravali i smetali jedni drugima, možete sjesti na stolice i čekati svoj red.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Halo, uđi, sjedni. Što boli vašu kćer?

PACIJENT 1 (dijete)

Moja kći ima upalu grla.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Pogledajmo vrat. Reći "Ah ah". Grlo je crveno. Morate isprati i piti infuziju kamilice. Idi do sestre, dat će ti lijek i grlo će ti otići. A kad dođeš kući, daj kćeri čaja i meda i stavi je u krevet. Doviđenja. Ozdravi.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Halo, uđi, sjedni. Što boli vašu kćer?

PACIJENT 2 (dijete)

Moja kći kašlje.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Moja kći glasno kašlje. Čini se da ima bronhitis. Dopustite mi da slušam vašu kćer sa stetoskopom. Dišite! Idi kod sestre, ona će ti dati injekciju i dati ti tablete. I vaša će se kći brzo oporaviti. Kod kuće vežite šal svojoj kćeri oko vrata i dajte joj malo vrućeg mlijeka. ozdravi. Doviđenja.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Halo, uđi, sjedni. Reci mi što se dogodilo tvojoj kćeri?

PACIJENT 3 (dijete)

Moja kći je pala i ozlijedila ruku.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Da vidimo što nije u redu s rukom vaše kćeri. Rana velik. Sada ćemo ranu namazati jodom i zaviti. Idi do sestre, ona će obraditi ranu, a ja ću ti je previti. Ozdravi. Doviđenja.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Dobar dan, uđite. Koja je bolest vaše kćeri?

PACIJENT 4 (dijete)

Moju kćer boli trbuh.

LIJEČNIK (odgajatelj)

Vjerojatno je vaša kći pojela nešto nezdravo, pa je zbog toga boli trbuh. Opipajmo trbuščić. Trbuščić je mekan.

U životu trebate

Puno vitamina.

Meso, povrće i voće,

Svi zdravi proizvodi.

Ali čips, uvijek znaš,

Ovo je nezdrava hrana.

Idi do medicinske sestre. Dat će vam lijekove i tablete da vašu kćer ne boli trbuščić. Idi kući i nahrani svoju kćer juhom i voćem. Ne kupujte čips i krekere u trgovini. Ozdravi.

Ured mi se zatvara. Molim vas, idite drugom liječniku - Ulyani.

Djeco, jeste li uživali igrajući igru? Bile ste jako dobre i brižne majke. Sve vaše kćeri su ozdravile. Sad će tate doći s posla, pripremiti ručak i nahraniti ih.

Publikacije na temu:

Sažetak igre uloga "Bolnica" u drugoj juniorskoj skupini Sažetak igre uloga "Bolnica" u drugoj juniorskoj skupini. Cilj: Razviti kod djece sposobnost igranja igre uloga "Bolnica".

Obrazovno područje: “Socijalni i komunikacijski razvoj”. Integracija obrazovnih područja: "Kognitivni razvoj", "Umjetnički".

Sažetak igre uloga „Bolnica. Na pregled kod liječnika" u srednjoj skupini I. Ciljevi vodstva: 1) proširiti ideje o okolini kod djece o profesiji liječnika, medicinske sestre, farmaceuta.

Igra uloga "Bolnica" prva mlađa skupina. Odgojno-obrazovno područje “Socijalizacija” 1. Razvijati kod djece sposobnost prihvaćanja.

Sažetak igre uloga "Bolnica" (srednja grupa) Cilj: stvoriti uvjete za širenje dječjeg razumijevanja zanimanja - liječnik, njegov alat; formiranje sposobnosti primjene stečenog znanja u igri.

Juniorska grupa

"Dječji vrtić".

Cilj: Doprinesite obogaćivanju dječjeg iskustva igranja kombiniranjem pojedinačnih radnji u jednu priču. Promicati zajedničku igru ​​između djece i roditelja kod kuće.

Prethodni rad : Trenuci dnevne rutine u vrtiću, didaktičke igre s lutkom, obilazak vrtića, posjeta roditelja klubu „Mi smo sretna obitelj“ (formiranje određenog modela ponašanja kod djeteta kroz igru).

Materijal za igru: lutke, posuđe za igračke, namještaj, zamjenski predmeti, pribor za medicinsku sestru (toplomjer, štrcaljka, vata, vitamini).

Uloge u igri: kuharica, medicinska sestra, učiteljica, glazbena djelatnica.

Napredak igre:

Pogledajte koliko grupa ima u našem vrtiću, puno je djece u njima. Tko se brine da djeca imaju dobar i zabavan život u domu? (odgovori djece).

Prvo, sam učitelj pokazuje radnje s predmetima.

Na primjer, igrajući ulogu medicinske sestre, učitelj priprema potrebne predmete: toplomjer, štrcaljku, vatu, vitamine, koristeći zamjenske predmete. Nakon toga pozove jedno od djece da pokaže koje poslove radi medicinska sestra (cijepi, masira, mjeri temperaturu...) tako da učitelj može igrati nekoliko uloga.

Djeca među sobom raspoređuju uloge.

Alina: Bit ću glazbenica, naučit ću lutke pjevati pjesme i plesati.

Odgajatelj: Tko će Vika raditi?

Vika: Bit ću medicinska sestra! (sam sebi bira atribute).

Djeca počinju radnje s lutkama, od kojih svaka igra svoju ulogu.

Učiteljica govori djeci da je nakon nastave vrijeme da se lutke spreme za šetnju, a da lutka Ole ode do medicinske sestre na masažu itd.

Tijekom igre, učitelj podsjeća na rutinske trenutke vrtića i pomaže kombinirati pojedinačne radnje u jednu priču.

“Otvorili smo novi vrtić “U svijetlim sobama su jaslice”

Valentina Amelchenko
Sažetak igre uloga "Bolnica" u drugoj juniorskoj skupini

Sažetak igre uloga« Bolnica» u druga mlađa grupa.

Cilj: Razviti dječju sposobnost igre igra igranja uloga« Bolnica» .

Zadaci:

Razvijati sposobnost izbora uloge (liječnik, medicinska sestra, pacijent);

Izvedite nekoliko međusobno povezanih radnji dok se igrate s igračkama (sluša bolestan, propisuje liječenje, daje injekciju, stavlja termometar itd.);

Naučite komunicirati u priče sa dva lika (doktor - bolestan) ;

Izgradite vještinu pratiti svoje radnje korištenjem verbalnih simbola;

Razvijati dijaloški oblik govora;

Pomozite u međusobnoj ljubaznoj komunikaciji.

Oprema i materijali:

Za igre"Čarobna torba" (iznutra: toplomjer, zavoj, štrcaljka)

Dječji set" Bolnica" (toplomjer, šprica, fonendoskop, zavoj, vata itd.);

Stolice za pacijente;

Ogrtači za liječnike i medicinske sestre;

Pripremni rad sa djece:

Izlet u medicinsku ordinaciju radi promatranja rada medicinske sestre u dječjem vrtiću;

- razgovori na temu: "Odlazak liječniku u kliniku" itd.

- gledanje ilustracija: « Bolnica» , "Ljekarna";

Čitanje beletristike književnost: K. Čukovski "Ajbolit, V. Sutejev “O nilskom konju koji se bojao cijepljenja”;

Didaktički igre;:"Tko je to?", “Kome što treba, "Što on radi?".

Stvaranje i reprodukcija igre i problemske situacije;

Podučavanje tehnika igranja.

Uloge i pravila igre:

U početnoj fazi igre glavnu ulogu preuzima učitelj – liječnik, medicinska sestra, a kasnije tu ulogu imaju sama djeca. (zajedničke radnje s odraslim oponašanjem, po modelu).

Napredak igre:

Ulaze djeca skupina, stanite oko učitelja.

Odgojiteljica: Ljudi, pogodite zagonetka:

Serjoža glasno kašlje.

Čini se da ima bronhitis.

Zovu kliniku

I kažu Serjoži:

– Ne boj se i ne plači –

Dolaze vam dobra djeca zajedno: (liječnik)

Odgojiteljica: Tako je, ljudi, ovo je doktor.

Odgojiteljica: Ako se netko razboli, odrasli ili djeca, kamo idemo?

djeca: IN bolnica, u kliniku.

Odgojiteljica: Što je posao liječnika?

djeca: Pregledajte bolestan, propisati liječenje.

Odgojiteljica: Kakav liječnik treba biti?

djeca: Pažljiv, brižan, ljubazan.

Odgojiteljica: Bravo dečki! Pa, došlo je naše vrijeme, igrajmo se sada! Želiš li se igrati?

djeca: Da!

Odgojiteljica: Dečki, igrajmo igru ​​"Što liječnik treba?" Da bismo to učinili, uzet ćemo našu čarobnu torbu.

(djeca biraju od predloženih predmeta one koje liječnik treba i kažu zašto je, po njihovom mišljenju, potreban ovaj ili onaj predmet).

Šprica - dati injekciju.

Termometar - mjeri temperaturu.

Vata - mažite rane.

Zavoj - previti ranu.

Odgojiteljica: Djeco, netko plače u našem kutu. Oh, ali ovo je lutka Katya. Sada ću je pitati što se dogodilo i reći ću vam.

Odgojiteljica: Katjinu lutku boli grlo. Hodala je vani, smočila noge i prehladila se. Moramo hitno nešto poduzeti. Došao sam na ideju!

Sada ću obući bijelu kutu i liječiti je. Bit ću liječnik.

Evo imam bolnica, moj ured. Evo lijekova

Toplomjeri, šprice za injekcije, zavoji...

A treba mi i pomoćnica – medicinska sestra. Ona će pisati recepte i provoditi postupke. Tko mi želi pomoći? (izabrati dojilju među djecom).

Pa, Katjuša, daj da te pregledam.

Sada ću uzeti fonendoskop i poslušati vas.

Pluća su čista, otvorena usta: Ali vrat je crven.

Medicinska sestra će vam sada pisati recept: Ovo je sirup protiv kašlja. I sigurno će vam biti bolje.

Odgojiteljica: Zbogom Katjuša nema više boli.

Ljudi, neka sada netko od vas bude liječnik.

Otvoren bolnica za sve, dođi na liječenje što prije. Dođi vidjeti svog liječnika. Kako se ne bi naguravali i smetali jedni drugima, pacijenti mogu sjediti na stolicama i čekati svoj red. Pogledajte koliko pacijenata sjedi na stolicama i sve boli, pomozimo im?

Djeco, hajde!

Među momcima biramo liječnika i medicinsku sestru. (Primjer: liječnik - Gosha, medicinska sestra - Ksyusha).

Učitelj djeluje kao promatrač i, ako je potrebno, pomaže u ispravljanju dječjih radnji u igri.

Liječnik (Gosha): Zdravo, bolestan! Uđi, sjedni! Reci mi gdje je točno tvoja bol koncentrirana?

Pacijent (dijete): Zdravo. Pao sam i boli me ruka.

Liječnik: Da vidimo što nije u redu s tvojom rukom. Koji velika rana, sad ćemo to dobro tretirati, namazati jodom, ovako. Molim vas, idite do medicinske sestre, ona će vam dati tablete protiv bolova (pravi injekciju špricom). Ozdravi. Doviđenja.

Pacijent: Zdravo.

Liječnik: Zdravo. Uđi, sjedni. Reci mi što se dogodilo?

Pacijent: Imam bolove u trbuhu.

Liječnik: Gledajmo, slušajmo pacijent s fonendoskopom: "Diši! Ne diši"(liječnik pregledava bolestan) . Sestra me ispisala tablete za pacijenta.

Odgojiteljica: Sve osobe su pregledane, cijepljene i pregledane od strane liječnika. Vidite ljudi, doktori pomažu i odraslima i djeci. Što ćemo im reći za ovo?

djeca: Hvala vam!

Odgojiteljica: Uvijek pažljiv, s ljubavlju

Naš liječnik vas liječi.

Kad ti se zdravlje poboljša -

On Najsretniji sam!

Publikacije na temu:

Sažetak igre uloga "Brijačnica" u drugoj juniorskoj skupini Ciljevi: Razviti sposobnost preuzimanja uloge i izvođenja odgovarajućih radnji igre Razviti sposobnost interakcije.

Sažetak igre uloga u drugoj mlađoj skupini Tema: "Rođendan Katyine lutke" Integracija odgojno-obrazovnih područja: “Razvoj govora”, “Socio-komunikacijski razvoj”, “Kognitivni razvoj” Ciljevi: KOGNITIVNI.

Sažetak igre uloga "Bolnica" (mlađa skupina 2) Svrha: naučiti djecu da preuzmu ulogu i izvode odgovarajuće igre.

Igra uloga "Bolnica" prva mlađa skupina. Odgojno-obrazovno područje “Socijalizacija” 1. Razvijati kod djece sposobnost prihvaćanja.

Sažetak igre uloga u starijoj skupini "Bolnica" Sažetak igre uloga u starijoj skupini na temu: „Bolnica” Pripremila i vodila učiteljica: Ezhkova T.V. Popratna igra: „Kćeri.

Nacrt igre uloga "Trgovina igračaka" u drugoj mlađoj skupini vrtića.

Softverski zadaci:

1. Promovirajte pojavu igara na teme iz okolnog života, pokažite djeci načine ponašanja u igranju uloga u obrazovnoj igri, naučite ih izvoditi nekoliko radnji u igri i pridržavati se normi i pravila društvenih kontakata.

2. Razvijte sposobnost međusobne interakcije i međusobnog slaganja u kratkoj zajedničkoj igri.

3. Njegujte prijateljski odnos između djece, sposobnost uzimanja u obzir želje drugova.

Materijal za igru: pult, igračke s natpisima na stolu (riječi igračaka, lutka i mekana igračka zeko Stepashka.

Rad na rječniku:

Aktivirajte riječi:trgovina, prodavač, šalter, ček, blagajna.

Individualni rad: aktivirati neaktivnu djecu: Sasha B., Artyom Ya.

Prethodni rad:

1. Čitanje ciklusa pjesama A. Barta “Igračke”.

2. Razgovor o trgovini, o zanimanju - prodavač.

3. Ispitivanje slika zapleta na temu "U trgovini."

Napredak igre:

I. Trenutak iznenađenja. Dolazak lutke Maše.

Odgajatelj: Ljudi, u posjet nam je došla lutka Masha. Pozdravimo je.

Lutka : Bok dečki. Dok si ti spavala, ja sam te čuvala ovdje, donijela puno igračaka, ali nisu jednostavne, već čarobne, mogu čitati rime. I želim se igrati s tobom u trgovini gdje se prodaju ove čarobne igračke. Dopustite mi da ih izložim da ih možete pogledati. Ne možete ih još dodirnuti rukama. Prvo moramo naučiti kako se pravilno igrati s čarobnim igračkama. Zeko Stepashka će nam pomoći u tome. Nazovimo ga.

Stepashka : Pozdrav djeco, djevojčice i dječaci. Zasto si me zvao? (odgovori djece) Dobro, pomoći ću ti. Sjednite na stolicu i gledajte kako se igramo s lutkom Mašom. Lutka Maša će biti prodavač, a ja ću biti kupac.

II. Situacija u igri s igračkama:

(Stepaška ulazi u trgovinu, susreće ga prodavačica Maša)

Maša : Pogledaj u trgovini

Sve izložene igračke:

Sjajni zečići,

Lutke i lopte,

Pahuljasti mačići,

Matrjoške, medvjedići,

Svi sjede na policama,

Žele igrati s nama.

Stepashka : Halo, molim vas dajte mi nekoliko vojnika.

(Maša stavlja igračku na pult)

Igračka vojnik :

Ja sam postojan vojnik

Kupi me, zeko.

zaštitit ću te

Od neprijatelja i od vatre.

Stepashka : Naravno, kupit ću te. Hvala, evo nešto novca.

Maša : Molim vas, dođite opet.

Kako je trgovina lijepa!

Ali izložene igračke

Postalo je dosadno stajati tako,

Željela sam igrati.

(Obraća se djeci)

Želiš li se igrati sa mnom?

Sjećate li se riječi koje trebate reći prodavaču?

III. Uključivanje djece u igru.

Otvaramo trgovinu.

Uđi, uđi,

Kupi što želiš!

Stanite brzo u red

Ne guraj svoje prijatelje!

(Učitelj pokazuje kako stati u red, podsjeća na riječi kupca. Djeca se igraju samostalno. Učitelj je prodavač. U sljedećoj igri, nakon 3-4 djece, nudi djetetu da igra ulogu prodavača) .

Dodatak 1. Riječi igračaka

Maša :

Ding-ding-ding, ding-ding-ding

Zatvaramo trgovinu!

Dečki, dobro sam se igrao s vama, hvala, jeste li se svidjeli igranje trgovine? Uskoro ću te opet posjetiti i igrati s tobom još jednu igru. Doviđenja! .

Prilog 1. Riječi igračke:

Lutka: Pogledaj me

I odnesi ga svojoj kući,

Voljet ću te i slušati.

A ja se zovem Katjuša.

Lopta: Ja sam skakač, smiješna lopta,

Ne volim nikoga tko plače

A ja volim onoga koji skače!

Mače: Ja sam mačka mačka

Dobar sam u hvatanju miševa.

Pjevam pjesmu djeci:

“Mijau, bajuški-baju! »

Majmun : Ja sam smiješan majmun

Zločesti majmun

Jedan dva tri četiri pet

Želim se igrati s tobom.

konj : Ja sam brz konj

galopiram stepama,

Stavite igračku na mene

Ja ću ga odvesti.

Automobil : Ja sam stroj,

Šuškam gumama.

Žuta i crvena

Mnogo nas je i različiti smo.

Lokomotiva: Ja sam lijepa lokomotiva:

Dvije cijevi i sto kotača.

Pa, u meni su igračke -

Lutke, zečići, peršun.

Matrjoške: Mi smo male lutke za gniježđenje,

šarena odjeća,

Svijetli šalovi,

Ružičasti obrazi!

Snositi: ja sam medvjed

Neću plakati

Sisat ću ti šapu

Neću te uvrijediti.

lisičarka: ja sam lisica

Dobra sestra

Želim pronaći prijatelje

Sa mnom ćeš se više zabaviti!

Zeka : Ja sam veseli sivi zeko,

Trčeći po šumi,

Skačem vrlo spretno

Donijet ću ti mrkvu.

Kamion: Ja sam prekrasan kamion

Navikao sam nositi teške stvari,

Donijet ću cigle

Gradnja kuće je zabavnija.