Vanaema küpsetas pannkooke...” Pannkoogid. Õppetunni lühikokkuvõte meid ümbritsevast maailmast (nooremrühm) teemal: Esimese noorema rühma laste õppetegevuste kokkuvõte teemal: Vene rahvalaul “Okei, okei! Vanaema küpsetas pannkooke..." Pannkoogid Rahvalik lasteaiasalm ladushk

Pulmadeks

Tatjana Tarakanova
Kokkuvõte esimeses juuniorrühmas kõne arendamise õppetunnist “Okei, okei, vanaema küpsetas pannkooke”

Eesmärgid:

1. Õpetage lapsi mõistma väikese suurusega lastesalme;

2. rikastada laste emotsionaalset, kõne- ja vaimset arengut uute muljetega, kasutades dramatiseerimise elemente;

3. Arendada huvi suulise rahvakunsti vastu;

4. Aktiveerige laste kõne, julgustades neid tegema avaldusi ja kordama lasteaiasalme.

Materjalid: põll ja sall (õpetajale, kauss, kulp, puulusikad (igale lapsele 2, lastele põlled, pannkookide vaagen).

Tunni käik:

Aja organiseerimine.

Poisid, vaadake mu tänast riietust. (näitan mu põlle ja salli) Vaatame, mis mu põlle peal on? (Lapsed vaatavad)

Põhiosa:

Poisid, ma olen vanaema Varvarushka. Kutsun teid külla. (Ma viin lapsed nende toolidele).

Vaadake, poisid, kui ilus kauss. Hele nagu päike. (Ma tõstan ja langetan kaussi, andes lastele võimaluse seda vaadata)

Poisid, mida ma oma kätes hoian? (Kauss) Mis sellele on joonistatud? (Lilled)

Ma võtan kulbi välja ja annan sellele võimaluse seda vaadata.

Ja see, poisid, on kühvel. Vaadake, kui ilus ja maalitud see on.

Poisid, mida ma oma kätes hoian? (Kühvel) Ma sõtkun tainast selle kulbiga.

Ütle mulle, mida ma kasutan taigna sõtkumiseks? (Kusikaga)

Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Et lapsed saaksid aru sõimesalmi tähendusest, lugesin selle uuesti läbi:

Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Valasin õli peale,

Andsin selle lastele.

Poisid, mida vanaema küpsetas? (Pannkoogid) Millega vanaema pannkooke katis? (Õli)

Panin kausi ja vahukulbi lauale.

Poisid, aitame kõik koos pannkooke küpsetada! Näidake oma "pannkooke". (Lapsed näitavad käsi).

Loen lastesalmi, lapsed hääldavad koos minuga sõnu ja sooritavad liigutusi (plaksutab jne)

Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Valasin õli peale,

Andis lastele

Lisa on kahene, Nadya on kahene,

Naine on kahene, Nastja on kaheaastane.

Kahe viimase rea lugemist saadan mänguliste tegevustega: asetan peopesad lapse peopesadele ja kutsun teda nimepidi.

Lõpetan pannkookide laotamise mängutehnika sõnadega:

Pannkoogid on head

Meie vanaema oma!

Lugesin lastesalmi mitu korda, kasutades erinevaid toone. (vaiksem, valjem)

Soovitan lastel ise pannkooke küpsetada. Aitan neil põlled selga panna.

Selleks, et pannkoogid oleksid kohevad ja maitsvad, tuleb tainas korralikult läbi sõtkuda. Aidake mind, poisid! (Lapsed segavad kaussi vahukulbiga kordamööda)

Hästi tehtud poisid! Nüüd annan sulle lusikad ja küpsetame pannkooke!

Muusika mängib. Lapsed tantsivad ja laulavad minuga lasteaialaulu algusest lõpuni. Muusika lõpeb, lapsed panevad lusikad kaussi.

Hästi tehtud, poisid! Küpsetasime teile maitsvaid pannkooke! Ja nüüd kostitan teid pannkookidega. (Võtan välja pannkoogiroa ja kostitan neid lastele ja külalistele)

Teemakohased väljaanded:

Kallid kolleegid, pakun välja umbkaudse plaani 2. juuniorrühma rühmatööks. Tunnid toimuvad nädalavahetustel või vabal ajal.

Kõne arendamise õppetunni "Ladushki" kokkuvõte Lastelaulu "Okei, okei" lugemine. Laste tegevuste tüübid: mänguline, kommunikatiivne, kognitiivne - uurimuslik, muusikaline.

Integreeritud õppetegevus 1. juuniorrühmas “Ladushki, ladushki” Laste tegevuste tüübid: mängimine, kommunikatiivne, kognitiivne ja uurimistöö, muusikaline ja kunstiline, produktiivne, taju.

Kõne arendamise õppetegevuse "Ladushki-ladushki" kokkuvõte (varajases eas) Eesmärk: Tutvustada lapsi rahvaluule väikeste žanritega (riimidega), mis kajastavad rahvaelu elemente. Materjal õpetajale: -Valgus.

Hommikune vastuvõtt Eesmärk: luua rõõmsameelne emotsionaalne seisund terveks päevaks, tagada laste rahulik eraldatus vanematest. Läbiviimine:.

Tunni kokkuvõte varasele vanuserühmale “Okei, okei, külas vanaema” Saatejuht: Lapsed, täna läheme vanaema Arinale külla. (lapsed "ratsutavad" Baba Arina maja muusika saatel) Ja siin on maja.

Kokkuvõte esimese noorema rühma folklooriga tutvumise tunnist “Okei, okei! Vanaema küpsetas pannkooke..." Tunni eesmärk: äratada lastes lastelaulu kuulamisrõõmu, soovi seda ka kuulata ning aidata õpetajal sõimesalmi lugeda. Varustus: kerge.

Inga Filippova
GCD kõne arendamiseks esimeses juuniorrühmas “Okei, okei, vanaema küpsetas pannkooke”

Avatud õppetund kõne areng

« Ladushki,vanaema küpsetas pannkooke»

Sihtmärk: Julgustage lapsi aitama õpetajal lugeda neile hästi tuntud A. Barto luuletusi "Pall", "hobune", "Härg", "Jänku", "Karu"; õpetada lapsi õuemänge mängima, teksti järgi toiminguid tegema ja laste kõnet aktiveerima; tekitada lastes soovi kuulata lastelaulu ja hääldada sõnu; arendada kujutlusvõimet, harjutage tegusõnade jaoks nimisõnade valimist.

IN: Lapsed, täna läheme vanaemale külla. Lähme?

(laste vastused)

IN: Olgu, lapsed, vaadake, mis mu laual on? (õpetaja laual on pildid pildiga allapoole).

IN: Sulgege silmad (lapsed sulgevad silmad ja õpetaja kuvab sel ajal palliga tüdruku pilti).

IN: Mida sa pildil näed? (laste vastused).Õige, kas me teame luuletust Tanyast? Kes ütleb mulle?

(lapse kuulamine, luuletus "Pall".

IN: Hästi tehtud! Ja nüüd tuleb Mila minu juurde ja näitab mulle teist pilti.

"Härg", "hobune", "Jänku", "Karu". (Ma helistan igale lapsele eraldi, kuulan, loen luulet).

IN: Hästi tehtud! Ja nüüd on kõik minu selja taga seisnud, me peame vanaema juurde minema. (lapsed seisavad mu selja taga, muusika mängib, teel kohtame karu, ta on kurb).

IN: Tere, Mishka!

M: Tere, kuhu sa lähed?

IN: Me läheme vanaemale külla, kas sa tead, kus ta elab?

M: Jah, ma tean.

IN: Miks sa nii kurb oled?

M: Olen kurb, sest olen täiesti üksi, keegi ei loe mulle luulet.

IN: Ära ole kurb, meie lapsed loevad sulle luuletusi sinust, Mishkast.

(õpetaja loeb koos lastega luuletust "Karu", liigutustega).

M: Aitäh salmi eest ja ma tahan sinuga mängida. (mängitakse mängu "U".

karu metsas") - 2 korda.

IN: Aitäh, vii meid vanaema juurde. (nad istuvad toolidel, Karu lahkub ja välja ilmub nukk-vanaema).

IN: Tere, vanaema!

B: Tere, ma ootasin sind. Kuula tähelepanelikult.

Ladushki,okei,

Vanaema küpsetas pannkooke,

Valasin õli peale,

Andsin selle lastele.

Daša on kahene, Pasha on kahene,

Vanya on kahene, Tanya on kahene.

hea pannkoogid

Meie vanaema oma!

(Lugemise ajal postitan pilte oma vanaemast ja lastest).

Lugesin uuesti (proovin) pannkoogid taldrikult võetud (mänguolukord) hea pannkoogid meie vanaema juures(ravib laste pannkoogid, küsin "kas need on head pannkoogid)

(laste vastused).

Lugesin uuesti sõimesalmi, nimetades tunnis viibivate laste nimed.

(vanaema annab pannkoogid, jätab hüvasti, lahkub).

IN: Kelle juurde me tulime? Keda sa oma teel kohtasid? Mida vanaema küpsetas? Millega sa seda kastsid? Hästi tehtud!

Teemakohased väljaanded:

Õppetund kõne arengust varases vanuserühmas. Lastelaulu "Okei, okei..." lugemine Eesmärk: tekitada lastes soovi kuulata lastelaulu ja sõnu hääldada; edendada laste kujutlusvõime arengut; oskuse arendamist jätkata.

Kokkuvõte otsesest õppetegevusest “Palmid-Palmid” teise noorema rühma lastele Eesmärk: arusaamade kujundamine, et käed on inimese keha kõige olulisem osa Ülesanded: - parandada sensoorseid võimeid.

Hommikune vastuvõtt Eesmärk: luua rõõmsameelne emotsionaalne seisund terveks päevaks, tagada laste rahulik eraldatus vanematest. Läbiviimine:.

Tunnimärkmed teisele juuniorrühmale “Palmid, peopesad” Haridusvaldkond: kõne arendamine, laste kõne arendamine; sõnavara rikastamine lastelauludega; artikulatsiooniaparaadi arendamine.

Kokkuvõte esimese noorema rühma folklooriga tutvumise tunnist “Okei, okei! Vanaema küpsetas pannkooke..." Tunni eesmärk: äratada lastes lastelaulu kuulamisrõõmu, soovi seda ka kuulata ning aidata õpetajal sõimesalmi lugeda. Varustus: kerge.

Teise noorema rühma laste kõne arendamise õppetunni kokkuvõte “Popesad, peopesad” II noorema rühma “Palmid-Palmid” laste kõne arendamise õppetunni kokkuvõte (haridusvaldkondade integreerimine: kõne arendamine, füüsiline.

Kokkuvõte esimeses juuniorrühmas kõne arendamise õppetunnist “Okei, okei, vanaema küpsetas pannkooke” Eesmärgid: 1. Õpetada lapsi tajuma väikeseid sõimesalme; 2. Rikastage laste emotsionaalset, kõne- ja vaimset arengut uute muljetega.

Esimese nooremrühma lastele mõeldud GCD kokkuvõte teemal: vene rahvalaul “Okei, okei!

Vanaema küpsetas pannkooke..." Pannkoogid

Laste tegevuste tüübid:mängimine, kommunikatiivne, kognitiiv-uuringud, produktiivne, ilukirjanduse tajumine

Eesmärgid: jätkata lastele folklooriteoste tutvustamist

"Olgu olgu! Vanaema küpsetas pannkooke..."parandada mälu ja tähelepanu, julgustada püüdlusi lõpetada õpetaja jaoks poeetiline tekst; jätkake oma plastiliini voolimisoskuste harjutamist, rullige plastiliin käte ringjate liigutustega lahti, lamendage saadud pallid lamedaks kookideks ja imetlege valmistoodet.

Planeeritud tulemused:ilmutab emotsionaalset vastuvõtlikkust vene rahvalaulule, uurib huviga heledajuukselise rahvakunsti tarbekunsti tooteid, oskab täiskasvanu soovil rääkida neil kujutatud joonistusest, täidab täiskasvanult lihtsaid juhiseid (mängib lusikaid) ; osaleb aktiivselt tootmistegevuses (pannkookide valmistamine)

Materjal: hele pearätt, põll (õpetajale).

Lisamaterjal:Vene tarbekunsti tooted (Khokhloma) - kahest esemest koosnev komplekt: kulp, põlled (iga lapse jaoks), plastiliin, salvrätikud ja lauad.

I Organisatsioonihetk

Heledasse ilusasse põlle riietatud, kulpi õrnalt kausile koputades näib, et õpetaja köidab laste tähelepanu. Kui lapsed valmistuvad, juhib ta tähelepanu oma kaunile riietusele ja annab võimaluse joonistust vaadata:

Koolitaja: Need on kuked! Need on jõulupuud! Ja need on lilled!Ta soovitab sõrme liigutada ja peopesaga silitada.

Kui lapsed keskenduvad, suunab õpetaja neile kausi ja kulbi. Sõnadega - “Ilus kauss, särav nagu päike” -ta tõstab toodet kõrgemale ja madalamale, kirjeldades trajektoori ringis, andes seeläbi lastele võimaluse seda imetleda. Seejärel uuritakse kühvelt. Kui lastel on soov kulpi ja kaussi käes hoida, julgustab õpetaja neid, pealegi kutsub joonistust vaatama.

Koolitaja: Need on marjad, lehed, oksad või kuked, lilled jne.

II. Peaosa: Vene rahvalaulu laulmine

Õpetaja kutsub lapsi mängima -"Minust saab vanaema" -Õpetaja märkab ja seob talle salli pähe ning kutsub lapsi eelnevalt poolringi paigutatud toolidele istuma. Laulu loetakse aeglaselt (selguse huvides teeb õpetaja kausil kulbiga pöörlevaid liigutusi):

Koolitaja: Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke.

Kolmas osa: Kahe teise rea laulmine (tantsulaulu järgi):

Koolitaja: Valasin õli peale,

Andsin selle lastele.(Paus, korrake 2-3 korda).

Laulmise käigus teeb õpetaja kulbiga toimingu: mõnikord kallutab ta seda kausi kohale, siis tõstab seda, siis justkui valab sellest tainast välja, siis tundub, et kulb tantsib või kõnnib ümber kausi. .

Neljas osa:Kulp ja kauss pannakse kõrvale ja adresseeritakse lastele.

Koolitaja: Kus on teie pannkoogid?Peopesad üles tõstes palub õpetaja tal seda liigutust enda järel korrata. Seejärel plaksutab ta rütmiliselt käsi, teeb “taskulambid” (käega ringjad liigutused) ja laulab sünkroonselt tegevustega tantsulaulu järgi:

Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Valasin õli peale,

Andis lastele

Matvey on kahene, Vanya on kahene,

Katya on kahene, Matvey on kaheaastane.

Koos mängutehnikaga: õpetaja asetab oma peopesad lapse peopesadele, kutsudes teda nimepidi. Näib, et ta laotab pannkooke ja liigub kordamööda ühe lapse juurest teise juurde. Pannkookide ladumise mängutehnika lõpeb sõnadega:

Pannkoogid on head

Meie vanaema oma!

Sõnu hääldatakse aeglaselt, justkui mängitaks lõpuakordi. Kui lapsed soovivad maiust korrata, kordab õpetaja laulu uuesti.

III. Pannkookide modelleerimine

Õpetaja kutsub lapsi ise pannkooke küpsetama.

Pannkoogid on vormileivad, mida vanaema küpsetas. Vaadake neid hoolikalt. Kas me ei peaks sulle ja mulle pannkooke küpsetama?(Lapsed panevad põlled ette – vanaema abilised). Plastiliinist pannkookide tegemiseks tuleb esmalt tükk palliks veeretada. Näidake mulle, kuidas me seda teeme(Lapsed teevad peopesadega ringjaid liigutusi.)Seejärel saab pallist pannkooke teha.(Näidake plastiliini vahele pigistamise tehnikat peopesad). Selline pannkook on mul praegu. Ma arvan, et saate ka seda teha, veelgi ilusamalt.

Lapsed skulptuurivad õpetaja väikese abiga

IV. Peegeldus

Laste tööd on laotud vanaema kaunile taldrikule.


Sihtmärk: Jätkata lastele rahvaelu ja peresidemeid kajastavate lastelaulude tutvustamist; kujundage lahke suhtumine teid ümbritsevatesse inimestesse. Materjal ja varustus. Sall ja põll vene rahvastiilis (õpetajale); Khokhloma toidud: kausid, lusikad, kulp; põlled lastele

Lae alla:


Eelvaade:

Munitsipaal-riiklik koolieelne haridus

Asutus "Lasteaed nr 6 "Yagodka"

üldarenduslik tüüp laste sotsiaalset ja isiksuslikku arengut toetavate tegevuste eelisjärjekorras elluviimisega

Abstraktne

otse organiseeritud

haridustegevus

teemal: „Lugedes lastesalmi „Okei, olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke!”

väikeste lastega

ÕPETAJA: Gribanova

Ljubov Ivanovna

esimene kvalifikatsioon

Kirov 2015

Sihtmärk : Jätkata lastele rahvaelu ja peresidemeid kajastavate lastelaulude tutvustamist; kujundage lahke suhtumine teid ümbritsevatesse inimestesse.Materjal ja varustus. Sall ja põll vene rahvastiilis (õpetajale); Khokhloma toidud: kausid, lusikad, kulp; põlled lastele

Tunni edenemine.

Õpetaja juhib laste tähelepanu oma kaunile riietusele, annab võimaluse vaadata kangal olevat kujundust (kuked ja lilled jne), kui lapsed keskenduvad, näitab õpetaja neile kaussi ja kulpi. Lapsed vaatavad neid, pöörates erilist tähelepanu joonistusele (marjad, lehed, oksad jne). Seejärel kutsub lapsi mängima: "Minust saab vanaema ja teist saab minu lapselapsed." Loeb lastesalmi: Olgu, olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Valasin õli peale,

Andsin selle lastele.

Lugedes teeb vahukulbiga mängulisi toiminguid (kallutab kausi kohale, tõstab nagu tainast valades, segab jne) Pöördub laste poole: "Kus teie pannkoogid on?" Kutsub lapsi kordama liigutusi (plaksutab käsi, teeb ringliigutusi.) Korratakse lastelaulu; teist korda loetakse lõpuni: "Dasha on kahene, Timoša on kahene, Vanya on kahene, Polina on kahekordne." Siis paneb ta oma peopesad lapse peopesadele, kutsub teda nimepidi, justkui pannkooke laotades. Mäng lõpeb sõnadega: "Meie vanaema pannkoogid on head!" Lasteriimi korratakse uuesti. Lapsi julgustatakse iseseisvalt mängima. Nad panevad põlled ette, võtavad lusikad ja kausid ning kordavad õpetaja järel erinevaid liigutusi (koputamine, segamine jne) Õpetaja soovitab mängu ajal laulda lastesalmi, sooritada tantsuliigutusi (kummardus, trampimine, vedrutamine.) Lõpetamisel lapsedPanid lusikad kaussi, õpetaja kiidab: "Vanaema ja lapsed küpsetasid maitsvaid pannkooke."


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Mängutegevused väikelastega, kasutades vene folkloori (laulud, pestuškid, lastelaulud) ja tervist säästvaid tehnoloogiaid. Teema: "Meie Maša on väike"

Väikelastele rahvakultuuri tutvustamine läbi mängutegevuse...

Teema. Kukk - kuldne kamm

Sihtmärk. Jätkata lastele folklooriteoste tutvustamist; suurendada nende kognitiivset aktiivsust; kasvatada armastust „meie väiksemate vendade” ja emakeele vastu; jätkake pliiatsi õige hoidmise ja ringjate liigutuste tegemise õpetamist.

Materjal ja varustus. Molbert; kukepilt; mänguasjad: kana, tibud; paberist lõigatud päike; kurgimütsid (vastavalt laste arvule), vanaemale sall; sulg; hiire kostüüm; pruunid pliiatsid, plaadišabloonid.

Tunni edenemine Õpetaja.

Kuldne õun veereb üle taeva,

Naeratab kõigile, kõigile.

Ja naeratus, kiired,

Väga-väga kuum! Mis see on? (Näitab päikest.)

Lapsed. Päike.

Kasvataja.Õige! Päike on soe ja õrn. Kuidas see välja näeb?

Lapsed. Pannkoogil, taldrikul, rattal, õunal jne.

Kasvataja. Mis värv see on?

Lapsed. Kollane.

Kasvataja. Räägime lastelaulu sellest, kuidas me päikest ootame, kuidas me selle üle rõõmustame.

Päikest, päikest,

Vaata aknast välja.

Lapsed ootavad sind

Väikesed lapsed.

Kes veel tahab päikesest rääkida?

Lapsed (valikuline) räägivad lastesalmi:

Ämbri päike,

Vaata aknast välja.

Kus on teie lapsed?

Istub pliidil

Koogid lebavad ringi

Nad ootavad sind.

Kasvataja. Päikesele meeldisid teie lastelaulud ja ta tahtis teiega mängida "Kurk-kurk". Minust saab vanaema ja sinust saavad minu kurgid (paneb salli ja lapsed kannavad kurgimütse). Päike sädeles, soojendas maad ja vanaema istutas aeda kurke. (puudutab lapsi - nad kükitavad). Vihma hakkas sadama (viipab hoovi üle laste peade), Kurgid hakkasid kasvama. (Lapsed tõusevad aeglaselt püsti, liigutavad üles tõstetud käsi.) Kurgid on kasvanud. Ja läheduses on hiir (vanema rühma laps) elas ja ta tahtis väga kurke. Vanaema karmilt karistatud:

Kurk, kurk,

Ärge minge selle lõpuni.

Seal elab hiir

Ta hammustab sul saba otsast.

Kurgid olid aga ulakad ja otsustasid hiirt utsitada. (Lapsed lähenevad vaikselt magavale hiirele ja trampivad jalgu. Hiir ärkab üles ja püüab neid kinni püüda.)"Kiirustage, kiirustage minu juurde. Peida." (Lapsed jooksevad minema.) Mängisime ja lõbutsesime. Nüüd öelge mulle: "Kes tõuseb koos päikesega ja laulab valjult laule? Kas ei lase lastel magada?" Täpselt nii, see on kukk. Vaatame pilti kukeseenest. (Lapsed uurivad seda, panevad tähele kuke väliseid tunnuseid: saba, tiivad, kamm, võipea, siidhabe jne.) Laulame laulu kukest (õpetaja valikul). Kuidas kukk laulab?

Lapsed. Ku-ka-re-ku.

Kasvataja(loeb lastesalmi).



Nagu meie omad väravas

Kukk nokib teri.

Kukk nokib teri

Ta kutsub kanad enda juurde.

Kutsume kana ka.

Lapsed. Kana, tule meie juurde.

Õpetaja näitab mänguasja ja küsib lastelt: "Kuidas me kanaks kutsume?"

Lapsed. Rjabušetška, taratorotška (nad räägivad lastelaulu, mida nad teavad kana kohta).

Kasvataja. Ja kes on tema lapsed? (Kanad.) Millised nad on? (Väike, kollane.) Kuidas ta neid kutsub? (“Ko-ko-ko-ko! Ta-ta-ta-ta!”) Kuidas kanad siplevad? ("Piis-pis-pis-piss.") Kas sa tahad olla kanad? (Me tahame.) Minust saab siis kanaema.

Mängu mängitakse.

Kasvataja

"Kana läks välja jalutama,

Näpista värsket rohtu,

Ja tema taga on poisid,

Kollased kanad.

Sõi kollase mardika

vihmauss,

Jõime natuke vett

Täielik segadus.

Kana klõbiseb

"Ko-ko, ära mine kaugele,

Sõudke käppadega, otsige teri."

Otsime teravilju. Ei, pole kuskil näha. Ja kanad Seal on nad tahavad üle tänava kiljuda: "Pii-pii-piss."

Aitame kanu ja joonistame terakesi.

Lapsed joonistavad terakesi pliiatsiga- igaüks oma taldrikul (šabloonil) oma kana jaoks.

Seejärel söödetakse kanad.

Kasvataja. Nüüd olid kanad kõhu täis ja tahtsid magada. Laulame neile hällilaulu.

Unenägu kõnnib ümber maja

Hallis rüüs,

Ja Sonya on akna all -

Sinise päikesekleidiga.

Nad kõnnivad koos

Sina, väike kana, mine magama.

Teema.

Olgu olgu! Vanaema küpsetas pannkooke!

Sihtmärk. Jätkata lastele rahvaelu ja peresidemeid kajastavate sõimelaulude tutvustamist; kujundage lahke suhtumine teid ümbritsevatesse inimestesse.

Materjal ja varustus. Sall ja põll vene rahvastiilis (õpetajale); Khokhloma nõud: kausid, lusikad, kulp; põlled (lastele).

Tunni edenemine

Õpetaja juhib laste tähelepanu oma kaunile riietusele, annab võimaluse uurida kangal olevat kujundust (kukekesed, lilled jne).

Kui lapsed on keskendunud, näitab õpetaja neile kaussi ja kulpi.

Lapsed

Lastel on käes mänguasjad – kanad.

Lapsed jooksevad vabalt vaibal.

Nad koputavad sõrmedega vastu põrandat. Painutage torso ette.

Lapsed vaatavad neid, pöörates erilist tähelepanu joonisele (marjad, lehed, oksad, kukeseened, lilled jne). Siis kutsub ta lapsed mängima: "Minust saab vanaema ja teie olete minu lapselapsed."

Loeb lastesalmi:

Olgu olgu!

Vanaema küpsetas pannkooke

Valasin õli peale,

Andsin selle lastele.

Lugedes teeb vahukulbiga mängulisi toiminguid (kallutab kausi kohale, tõstab nagu tainast valades, segab jne). Pöördub laste poole: "Kus teie pannkoogid on?" Kutsub lapsi kordama liigutusi (plaksutab käsi, teeb ringliigutusi). Lasteriimi korratakse; teist korda loetakse lõpuni: "Dasha on kaks, Pasha on kaks, Vanya on kaks, Tanya on kaks." Seejärel asetab ta oma peopesad lapse peopesadele, kutsudes teda nimepidi, justkui pannkooke laotades. Mäng lõpeb sõnadega: "Meie vanaema pannkoogid on head!"

Lasteriimi korratakse uuesti. Lapsi julgustatakse iseseisvalt mängima. Nad panevad põlled ette, võtavad lusikad ja kausid ning kordavad õpetaja järel erinevaid liigutusi (koputamine, segamine jne). Mängu ajal soovitab õpetaja laulda lastesalmi ja sooritada tantsuliigutusi (kummardamine, trampimine, vetrumine). Lõpus panevad lapsed lusikad kaussi, õpetaja kiidab (“Vanaema ja lapsed küpsetasid maitsvaid pannkooke”).

Teema.

Kotinka – kass

Sihtmärk. Jätkata lastele folklooriteoste tutvustamist: kujundada tunnetuslikku tegevust; kasvatada inimlikku suhtumist "meie väiksematesse vendadesse".

Materjal ja varustus. Mänguasjad: Kass, häll; paberist välja lõigatud päike; flanelgraaf ja reproduktsioonid Yu Vasnetsovi maalidest; korv maiuspaladega.

Tunni edenemine

Lapsed istuvad poolringi paigutatud toolidel.

Kasvataja.“Teravad käpad ja käppades on kriimud. Ta joob piima ja laulab mjäu-mjäu. Kes see on?

Lapsed. Kiisu.

Kasvataja.Õige. Tõin erinevaid pilte kassist. (Lapsed vaatavad Yu Vasnetsovi reproduktsioone.)

Kass kõnnib pingil,

Juhib kassi käppadest.

Topid ja topid pingil,

Käed käes.

Järsku kostab kuskilt “mjäu-mjäu-mjäu”.

Kasvataja. Kas sa kuuled? Keegi mjäutab. Keegi pidi meile külla tulema. Võib-olla on see karu? (Ei)Äkki Vanka-Vstanka? (Ei) koer? (Ei)

Lapsed otsivad koos õpetajaga mõõdujat ja leiavad hällis magava kassi.

Õpetaja pakub kassile hällilaulu "Unenägu kõnnib läbi maja hallis rüüs."

Mängitakse välimängu “Hiired tantsivad ringtantsu”.

Hiired tantsivad ringtantsu, kass magab hällis (lapsed jooksevad ringitantsus ümber hälli).

Vaiki, hiired, ärge mürake, ärge äratage kassi Vaskat (nad kükitavad ja raputavad sõrme).

Kass Vaska ärkab üles ja katkestab teie tantsu (nad hüppavad püsti ja koputavad peopesaga põlvedele ja jooksevad minema).

Kass ärkab ja karjub vihaselt: “Mjäu-mjäu! Kes mind äratas? Ma kriimustan kõiki!”

Kasvataja.Ära ole vihane, kiisu, parem mängi meiega.

Kiisu. I Mulle meeldib päikese käes peesitada, aga sul pole seda, see magab.

Õpetaja kutsub lapsi kutsuma päikest. Lapsed lugesid sõimelaulu "Päikest, päikest, vaata aknast välja".

Päike ilmub.

Õpetaja loeb ette lastelaulu "Kuldõun veereb üle taeva".

Kasvataja. Nii tuli päike meile külla ja naeratas kõigile: lastele, kassile ja külalistele.

Kiisu. Hea, et päikest kutsusid, mul oli nii soe, hea ja rõõmsameelne tunne, et tahtsin isegi mängida.

Mängitakse õuemängu “Käisime vaibal”.

Kõndisime mööda vaipa ja nägime kassi (vabalt kõndida, hüpata, keerutada).

Ta istub toolil, teeseldes, et magab (kass magab toolil).

Jalutasime tema ümber, äratasime ta tükk aega üles: "Tule, kass, tõuse püsti ja tule lastele järele." (käige ümber kassi, plaksutage käsi, äratage kass. Jookse minema ja peitke end).

Pärast mängu kiidab kass lapsi ja lapsed silitavad teda.

Kasvataja(juhtides laste tähelepanu asjaolule, et kass sosistas talle midagi kõrva). Selgub, et kass oli täna veskis. Küsime, mida ta seal tegi.

Loeb lastesalmi:

Kass-kass, kus sa oled olnud?

Veski juures. Kass-kass, mida sa seal tegid?

Jahvatasin jahu. Kassike, mis jahu sa küpsetasid?

Piparkoogid.

Kass, kass, kellega sa piparkooke sõid?

Ära söö üksi! Ära söö üksi!

Kasvataja. Ja meie kass tõi kõigile piparkooke.

Kass kostitab lapsi piparkookidega. Lapsed tänavad teda ja pakuvad koos nendega piima juua.