Pediaatriline areng. Õppeaine-praktiline tegevus "nukuriiete pesemine" Kokkuvõte vanemas rühmas nukuriiete pesemine

Meeste

Julia Firstanova
Kodutööde tunni kokkuvõte “Nukuriiete pesemine”

« Nuku riiete pesemine»

« Pesu» - pese nuku noorema rühma riided.

Meelitada töö: Olya S, Nastya V, Karina A, Lena B, Kolya A, Ksyusha M, Misha P.

Vaade töö: majapidamistöö.

Organisatsiooni vorm: ülesanne.

Sihtmärk töö:1. Tugevdada oskust alustatud töö lõpuni viia, üksteist aidata, kohustusi üksteise vahel jaotada, oma positiivseid emotsioone kasvatada. töö,vajab ühist töö.

2. Tugevdada oskusi riiete pesemine: vahutama pesu seebiga, loputa puhta veega, vääna välja; töö järjestikku - esimene pesta seebiga, seejärel loputage puhta sooja veega, seejärel jahedas vees, seejärel jahedas vannis, väänake välja, riputage riided joonel, kinnita pesulõksudega pesu liinile.

3. Tugevdada hoolikalt töötamise, varrukate üles käärimise, riiete mittemärjaks saamise ja põlle kasutamise oskusi.

Varustus: põlled, nukuriided korvis, kraanikauss, õlilapid, seep, pesulõksud, ämbrid (sooja, külma veega).

Sõnavaratöö: pesta, väänata, loputada, riputada.

Töö käik:

Eesmärgi seadmine: "Poisid, täna oleme teiega pese nuku riided"Noorema rühma õpetaja Olga Anatoljevna küsis minult selle kohta."

Töö planeerimine: 1. Milleks me vajame riiete pesemine? (vesi, kraanikauss, seep, õlilapid);

2. Mida me vajame, et vältida riiete märjaks saamist? (põll);

3. Kui oleme sinuga pesu pesema, mida sellega teha? (rippuge nööri otsas, kinnitage pesulõksudega aluspesu) ;

4. Miks me lisame pesulõksudega aluspesu? (et see ei kukuks);

5. Kes kellega koos tööd teeb? Jagama kolmesed: üks kolm saab olema pese riideid seebiga, teine ​​on loputada aluspesu puhtas vees ja kolmas kolm ripub aluspesu.

6. Mis eesmärgil me seda tööd teeme?

Tehnikad:

Meeldetuletus: "Enne nagu pese, kääri käised üles» .

Näitus lapse poolt. Selgitus: “Kõigepealt tuleb asi vette panna, märjaks teha, siis võtta seebitükk ja korralikult seebitada, siis seep kõrvale panna, seebialusesse panna, rusikad kokku surudes ja kleidi äärtest kinni püüdes. nendega hõõru seda, siis kasta vette, pigista ja seejärel loputa ja riputa nöörile, et see ei kukuks, kinnita pesulõksudega.”

Lapsed üksteist abistavad: “Karina, näita Ksyushale, kuidas seda õigesti riputada linane».

Märge: „Ära pritsi vett, hoolikalt pesta, rahulikult!"

Järeldus:

Küsimused õpetajalt lapsed:

1. Mida me täna tegime? (pestud riided)

2. Kellele pestud? (Sest nukud)

3. Miks see vajalik on? pesta riideid? (et see oleks puhas)

4. Miks me poosime riided joonel? (kuivatama)

5. Keda me täna aitasime? pesu pesema? (lastele)

Õpetaja hindamine: "Tubli poisid! Vaata, kui puhas see praegu on nukkude aluspesu, kannavad nad hea meelega puhtaid kleite, seelikuid, kampsuneid.

Laste hinnang üksteisele.

Hinnang noorema rühma laste tehtud tööle (kutsuge noorema rühma lapsed vaatama, kuidas lapsed pestud riided).

Teema:"Nuku riiete pesemine"

Kuupäev:

Koolitaja:

Vanuserühm: vanem

Laste arv: 6-8 inimest

Töö tüüp: majapidamine

Organisatsiooni vorm: kollektiivne töö

Ülesanded:

Õppeülesanne:

1. Õpetage lapsi koos töötama, teatud järjekorras töötoiminguid tegema:

a) sorteerida pesu värviliseks ja valgeks;

b) seebi pesu põhjalikult seebiga ja hõõru seda käte vahel;

c) loputage hoolikalt, väänake välja, sirutage ja riputage nöörile.

2. Arendada oskusi veega töötamiseks (riiete pesemine)

3. Jätkake õpetamist, kuidas alustatu lõpetada.

Arendusülesanne: Arendada mälu, visuaalset ja efektiivset mõtlemist, kombatavaid aistinguid, visuaalset ja kuuldavat taju, tähelepanu.

Hariduslik ülesanne: Kasvatage täpsust ja vastastikust abi.

Sõnavaratöö: loputage, sirutage, raputage ja riputage.

Varustus:õliriie, vaagnad, ämbrid, seebialused seebiga, köis, kaltsud, põlled, pesulõksud.

Poisid, ma tahan teile soovida mõistatused:

Kui meie käed on vahatatud,

Kui teie ninal on laigud,

Kes on siis meie esimene sõber?

Kas see eemaldab mustuse teie näolt ja kätelt?

Ilma milleta ema elada ei saaks

Ei mingit keetmist ega pesemist,

Ilma milleta ütleme ausalt,

Kas inimene peaks surema?

Et taevast sadaks vihma,

Et leivakõrvad kasvaksid,

Laevade sõitmiseks -

Me ei saa elada ilma... (veeta)

Mulle ei meeldi räpased inimesed, läpakad,

Määrdunud lühikesed püksid, särgid.

Et oleks tahmata nägusid,

Soovitan kõigil oma nägu pesta.

Ja et keha oleks puhas,

See aitab teil .... (seep)

Nad lähevad vee järele -

Nad laulavad kõlavaid laule....(ämbrid)

Et tuul pesu nöörist eemale ei puhuks,

Suur ei vaja oskusi -

Aluspesu vajutan eraldi hammastega.

Tõenäoliselt on nad sinuga juba kohtunud? (riidelõksud)

Olete kõik mõistatused lahendanud. Vaata. Ja siin on objektid (näita umbes varustus). Siin on ka palju muid asju (õliriie, vaagnad, kaltsud, põlled, kulp, pesukorv). Millal võivad inimesed teie arvates kõiki neid esemeid vajada, milleks need on? (kustutamiseks)

Motivatsioon: Meie nukud paluvad teil aidata neil puhkuseks valmistuda: panna selga puhtad riided ja pesta nuku aluspesu. Kes tahab olla abiline? (Diana, Karina, Maša, Sveta, Nastja ja Vika).

Planeerimisprotsess: Et meenutada, kuidas seda tehakse, vaatame skeem, peame minema ja seadma pildid töö tegemise järjekorda (lapsed panevad pilte kindlas järjekorras välja või järjestavad).

Kohustuste jaotus (laste soovil): Diana ja Karina eemaldavad nukkudelt lina, annavad need lastele ja vahetavad nukud puhaste riiete vastu; Vika ja Nastya pesevad riideid, eraldades värvilised valgest; Maša ja Sveta peavad pesu väga hästi loputama, siis riputame kõik koos puhta pesu välja.

Töötegevused:

Kõigepealt vajame valmistage oma töökoht ette ja valmistuge pesemiseks. Laota õliriie laiali. Milleks? (et laudu mitte märjaks teha). Panime basseinid, valame vett, paneme põlled.

Oleme täna poistega koos

Läksime riideid pesema.

See hunnik pesu

me sorteerime.

Meie jaoks värvi koos valgega,

Noh, seda pole kuidagi võimalik pesta,

Värviline aluspesu ju saab

Heidab palju.

Olga Panferova
Keskmise rühma “Nuku riiete pesemine” töötegevuse korralduse kokkuvõte

Tarkvaraülesanded.

Õpetage lapsi mängutuba puhtust ja korda hoidma. Aidake arendada tuleviku planeerimise võimet tegevust(eesmärk, viisid selle saavutamiseks, töökoha korraldus)

Kuju tööoskused nukuriiete pesemisel:

A) pesta riideid seebivees(hõõru rusikas rusika vastu);

b) loputage linane;

c) pigistada, sirutada ja riputada nöörile;

Omadussõnade aktiveerimine laste kõnes (seebine, soe, vahune, lisage sõna sõnastikku "pin";

Harjutage verbi kasutamist « pesta» olevikus, minevikus, tulevikus aega: pesta, kustutada, pestud.

Kasvatage tähelepanu ja huvi töö oskust sõbralikult täita kollektiivseid ülesandeid, hoolitseda ühistöö õigeaegse täitmise eest töö, mõista oma tulemuste olulisust tööd teistele.

Varustus: õliriie, kaks lauda, ​​2 kraanikaussi lapse kohta, põlled vastavalt laste arvule, pesulõksud, salvrätikud, nöör statiividel, kraanikauss määrdunud nuku aluspesu(soovitav on valida puuvillasest riidest nukuriided) .

Eeltöö.

Hommik. Mängu hetk: nukud nutavad, nende kleidid on määrdunud.

Oh, poisid, kas te kuulete kedagi nutmas, aga need on meie nukud. (Saan laste käest teada, mis juhtus? pakun, et rahustan).

Meie nukud on väga kurvad, et nende riided on määrdunud. Mida teha? Kuidas ma saan neid aidata?

See on õige, me peame seda tegema nukud vaheta puhtad ja määrdunud riided pesta.

Kus on rind puhtaga aluspesu?

(Lapsed vahetavad riideid nukud ja pesu kaussi panemine)

Vaadake, kui õnnelikud nukud on, sest neil on puhas aluspesu, ja see, räpane, oleme õhtul pesta.

Ütluste ja vanasõnade õppimine selle kohta töö: "TO valmis töötama, rohkem tegusid, vähem sõnu"; "Olete töö teinud, kõndige julgelt!"

Õpetaja kutsub põlledes lapsed laua äärde, millel on kaks vaagnat, millest üks on seebiveega, ja salvrätik.

Lapsed, aeg on käes peseme nukkude jaoks riideid.

Mida me peame tegema, et töötada?

Valmistage oma töökoht korralikult ette ja valmistage ennast ette. Mida see võtab?

Õpetaja küsib, milleks seda või teist asja vaja on, milleks seda vaja on.

Õliriie – ärge niisutage laudu.

Kauss - pese neis riideid.

Põlled – ärge määrduge ega märja riideid. Miks salvrätikud?

Õpetaja pakub, et vaata, kuidas tal läheb pesta.

Leotan oma kleiti seebivees ja hõõrun rusikaga vastu rusikat, niimoodi (näitab).

Mis te arvate, miks ma valmistasin teise basseini? (kuulab ettepanekuid, võtab vastused kokku).

Täpselt nii, ma loputan puhta veega. Lasen kleidi vette, hoian otsast kinni ja püüan liigutada ainult pintsliga. Miks sa arvad? (et mitte põrandale pritsida ja kukkuda).

Mida ma nüüd tegema peaksin? (Vajutage aluspesu) . Vaata, kuidas ma seda teen. Panen kleidi peopesale, nii (näitab, pigistan rusikasse. Pööran rusikad üksteise poole, niimoodi.

Millises vees me oleme? pesta? Miks?

Vaata, tundub kõik on pesuks valmis.

Mida me teha unustasime?

Varrukad tuleb õigesti üles käärida, et mitte märjaks saada.

Meie moto "perenaised"?

"TO valmis töötama"Rohkem tegusid, vähem sõnu."

Õpetaja pakub välja minna nende juurde, mille ta on eelnevalt ette valmistanud. tabelid: kaks õliriidega kaetud lauda, ​​ühel laual peal alarühm lastel on 6 seebiveega kraanikaussi, teiselt poolt – 6 puhta veega vaagnat.

Annab lastele juhiseid, kuidas mugavalt kraanikausi lähedal seista, et üksteist mitte häirida, tuletab meelde, kuidas korralikult rusikaid vastu rusikat hõõruda, ja soovitab lugemise ajal hõõruda. katriin:

Seep vahutab vees,

Me pole harjunud laisklema!

Vaata, laps,

Puhas lina - mägi.

Nüüd vajutage pestud riided. Kontrollige, kas sellest ei tilgu vett. Kontrollige basseini kohal.

Õpetaja jälgib selle tööetapi õigeaegset lõpetamist ja soovitab liikuda teise laua juurde - loputamine.

- Pesime kõik koos, valmis, keegi ei jää maha?

See on õige, sa vajad seda aluspesu loputage hoolikalt.

Milleks?

Lapsed: Seebi maha pesemiseks, et pesu oli puhas.

Õpetaja tuletab teile meelde, kuidas loputama: võta otsast kinni, proovi käega liigutada.

Mida me teeme puhtaga aluspesu?

See on õige, pigistage see välja, sirutage seda, raputage seda ja riputage see üles. Mida me vajame?

TEEB MÕISTATUST:

Hei! Kuulake, sõbrad,

Sulle, mu mõistatus:

Siin on hambulised pettused,

Haaratud aluspesu osavalt.

Hoidke kõvasti kinni, ärge hammustage,

Aga nad ei lase mul minna.

Mis see on, arvake ära

Arvasid ära – vasta!

Lapsed vastavad: "pin". Paluge lastel seda sõna korrata.

Lapsed ja nende õpetaja käivad koos linane. Julgustab lapsi, kes üksteist aitavad.

Hakkame nüüd koos töötama,

Meie pesu tuleb riputada.

Meie töötas kõvasti, me oleme väsinud.

Oleme juba suureks saanud.

Lõpus võetakse kokku kogu töö.

Mida me teile teinud oleme? Oh, jah, perenaised, oh, hästi tehtud! Iga natuke vaeva näinud, ja koos tegid nad suurepärast tööd, terve nööri linaga riputatud. Ja nukud on õnnelikud, sest neil on veel puhtad riided, mida asendada.

"Äri enne naudingut!" Kes veel teab vanasõnu töö?

(lapsed täis)

Hästi tehtud, ärgem nüüd unustagem oma töökohas korda seadmast, paneme kõik ära.

Keskmise rühma majapidamistööde kokkuvõte

"Nuku riiete pesemine."

Sihtmärk : Koostöövõime kujunemine.

Ülesanded :
1. Sisendada lastes soovi koostööd teha.
2.Jätkake lastele paaridesse jagunemise õpetamist.
3.Jätkake laste õpetamist kohustuste jaotuses kokku leppima.

4. Tugevdada oskust sorteerida pesu värviliseks ja valgeks; seebi pesu põhjalikult seebiga ja hõõru käte vahel; loputage hoolikalt, väänake välja, sirutage ja riputage nöörile.

5. Edendada täpsust ja vastastikust abi.

6 Viige alustatu lõpule.

Organisatsiooni vorm: ühistöö paaristööna.

Varustus : paarispildid töösammudega, õliriie, 2 kraanikaussi, ämbrid veega, seebialused seebiga, köis, kaltsud, põlled, pesulõksud.

Liiguta.

Poisid, ma tahan teile mõistatusi öelda.

Kui teie käed on vahatatud,

Kui teie ninal on laigud,

Kes on siis meie esimene sõber?

Kas see eemaldab mustuse teie näolt ja kätelt?

Ilma milleta ema elada ei saaks

Ei mingit keetmist ega pesemist,

Ilma milleta me ütleme otse

Kas inimene peaks surema?

Et taevast sadaks vihma,

Nii et leivakõrvad kasvavad,

Laevade sõitmiseks -

Me ei saa elada ilma... (veeta)

Elusolend põgeneb.

Aga ma ei lase teda välja.

Vahud valge vahuga

ja ära ole pesemisel laisk (seep)

Nad lähevad vee järele -

Nad laulavad kõlavaid laule,

Ja nad lähevad tagasi -

Pisarad voolavad. (ämbrid)

Siin on hambulised petturid.

Nad haarasid osavalt lina.

Hoiab kõvasti kinni, ei hammusta.

Aga nad ei lase mul minna.

Mis see on, arvake ära

Sa arvasid ära. Vastake! (riidelõksud)

Olete kõik mõistatused lahendanud. Vaata. Ja siin nad on (näitavad varustust). Siin on ka palju muid asju (õliriie, vaagnad, kaltsud, põlled, kulp, pesukorv). Millal võivad inimesed teie arvates kõiki neid esemeid vajada, milleks need on? (kustutamiseks)

Jah, ma tahan sulle pakkuda, et pesed oma nuku riided.

Et meeles pidada, kuidas seda teha, vaatame skeeme, mille ma koostasin... Kõigepealt peate pildid ühendama ja seejärel järjestama pildid töötamise järjekorda (kõigile antakse pool pilti ja lapsed järjestavad pildid teatud järjekorras).

Jagan kohustusi. (2., eemaldage nukkudelt lina, andke lastele, vahetage nukud puhtaks; 2., peske lina, eraldades värvilise valgest; teiseks, loputage see, seejärel riputage puhas lina kokku) . Kuid kõigepealt peame oma tööala ette valmistama ja valmistuma pesu pesemiseks. Paneme õliriide laiali. Milleks? (et laudu mitte märjaks teha). Panime basseinid, valame vett, paneme põlled. Nüüd on kõik valmis.

Oleme täna poistega koos

Läksime riideid pesema.

See hunnik pesu

me sorteerime.

Meie jaoks värv koos valgega,

Noh, seda pole kuidagi võimalik pesta,

Värviline aluspesu ju saab

Heidab palju.

Lapsed sorteerivad pesu.

See on punane küna

Vajame seda pesemiseks.

Ja siin on sinine bassein -

Täida see veega.

Valage vesi ämbritest basseinidesse.

"Tööks valmis. Rohkem tegusid – vähem sõnu! - Annan juhiseid, kuidas on mugavam seista basseinide läheduses, et üksteist mitte segada. Palun lastel rääkida ja näidata käsitsi pesemise võtteid (eseme märjaks teha, seebitada, hõõruda, seep maha loputada, välja väänata).

Püüame koostööd teha ja sammu pidada. "Ma tegin seda ise, aidake kedagi teist." Jälgin, et pestud pesu volditaks värvilisest pesust eraldi.

Seep vahutab vees

Me pole harjunud laisk olema,

Vaata, poiss,

Puhta pesu mägi.

Pesime koos. Lõpetasime selle kõik koos. Keegi ei jäänud maha. Mida me edasi teeme? (loputage pesu). Milleks? (seebi mahapesemiseks). Tuletan meelde, et loputamist tuleb alustada ka valge pesuga. Ma näitan teile, kuidas loputada. Mida teha loputatud pesuga? Just nii, sirgendage, raputage ja riputage köie külge.

Hakkame nüüd koos töötama

Peame pesu välja panema.

Töötasime, olime väsinud.

Oleme juba suureks saanud.

Kõik riputavad oma pesu välja.

Me peseme alati

aidake meie emasid.

Saime töö tehtud

ja lähme hea meelega jalutama.

Lapsed tegid kõvasti tööd

On aeg päikest kuivatada.

Oh, jah, perenaised, oh, hästi tehtud. Kõik tegid natuke tööd, aga koos said nad suurepäraselt hakkama. Kogu liin on pesuga kaetud. Meie voodipesu on nüüd puhas ja värske. Nukkudel on nende asemel puhtad riided. Ütle mulle, mida tuleb teha, kui pesu on kuiv? (eemaldada nöörist, voltida, triikida, panna kappi.

"Äri enne naudingut!". Mängime mängu. "Arvame ära, mida me teeme"

Lapsed koos õpetajaga kõnnivad ringis, öeldes:

Teeme teiega koostööd,

Ärgem unustagem järjekorda.

Ärge haigutage, tehke seda.

Ja korrake pärast mind.

Sõnade lõpus peatuvad kõik. Õpetaja näitab mingit liikumist. (peseb, triigib, väänab välja, raputab, paneb toru üles. lapsed kordavad, arvavad ära tegevuse, nimetades.

Z.h
-Te olete nii tublid, miks saite töö nii kiiresti tehtud?
- Poisid, kas paaris on lihtsam töötada kui üksi? (aga miks?

Kuidas järgmisel korral kaaslastega kohustuste jagamises kokku lepite?
Mulle väga meeldis, kuidas te koos ja sõbralikult töötate :)
-Kuidas peaksite nuku riideid pesema?

Kiidelda:
-kuivade õlilappide jaoks

Puhtad ja pestud riided

Puhtus


Nuku riiete pesemine

Sihtmärk:

Parandada nuku hooldamise oskusi;

Tugevdada tööoskusi veega töötamisel (riiete pesemine);

Õppige koostööd tegema, järgima pesemise reegleid ja järjestust;

Kasvatada huvi ja vastutustundlikku suhtumist töösse;

Arendada kontrolli ja vastastikust abi ühistegevuses;

Kujundada puhtuse ja korra harjumus;

Harjutage alustatud töö lõpetamisega;

Tunni materjalid:

Põrandakuivatus riietele

Riidelõksud

Tunni käik:

Poisid! Ma arvan, et keegi nutab? Kuulete? Need on meie nukud, kes puhkesid nutma... Vaata, kui kammimata nad on, määrdunud kleitides. Kas on vaja midagi ette võtta? Kuidas ma saan neid aidata?

(laste vastused)

Õige on riietada nukud puhastesse riietesse ja määrdunud pesta.

Lapsed riietavad nukud puhastesse kleitidesse, panevad musta pesu kaussi ja seovad nukkudele kaunid vibud. Teen ettepaneku istuda meie kaunitarid lähemale, et nad saaksid vaadata, kuidas me töötame.

Nüüd, kui meie nukud on rõõmsad ja riides, peseme nende määrdunud riideid. Mida me selleks vajame?

Peate end korralikult ette valmistama ja töökoha ette valmistama.

Lapsed valmistavad ette töökoha, panevad maha õliriide, valavad vett vaagnatesse, panevad selga põlled ja käärivad varrukad üles. Aitan ja küsin, miks meil seda või teist asja vaja on, miks see vajalik on. Soovitan üksteist aidata.

Enne pesema asumist vaadake vett, see on selge. Mis tunne see on? Mida sa veel oskad tema kohta öelda?

(laste vastused)

Täpselt nii, vesi on soe ja puhas. Kui me liiga palju kätt ei suru, tekivad mullid, kuid need kaovad väga kiiresti. Nüüd hakkame pesema. Mida sina ja mina kõigepealt teeme?

(laste vastused)

Õige! Kõigepealt sorteerime pesu:

Meie jaoks värvi koos valgega,

Noh, seda ei saa pesta,

Värviline pesu võib ju

Heidab palju.

Valige, millist soovite

Kas ma peaksin nüüd riideid pesema?

Kas sa pesed värvilisi riideid?

Siis on valge minu oma!

Aitan lastel pesu sorteerida, näitan neile, kuidas mugavalt kraanikausi juures seista, et naabrit mitte häirida. Palun näidake mulle kätepesutehnikaid ja kuidas pesu korralikult seebitada. Jälgin, et lapsed üksteisest maha ei jääks, et pestud valged riided volditaks värvilistest eraldi.

Nii vahvad me oleme, kuidas me koos töötame!

Seep vahutab vees,

Me pole harjunud laisklema!

Vaata, laps,

Seal on mägi puhast pesu!

Vaatame nüüd vett, mida sa ütled?

(laste vastused)

Tõepoolest, vesi on hägune ja määrdunud ning lisaks kõigele veel jahtunud. Ta vahutab selle peale, sest mis temast on saanud? Seebine. Kui seda raputada, hõljuvad mullid pikka aega. Proovi.

Mida me nüüd pesuga peale hakkame ja miks?

(laste vastused)

See on õige, seebi eemaldamiseks peate vett vahetama ja pesu põhjalikult loputama.

Tuletan meelde, et pesu tuleb loputada samamoodi, alustades valgest. Aitan lapsi, selgitan tegevusviise. Annan nõu, kuidas korralikult pigistada, et vesi valguks, mitte varrukatesse voolaks.

Pesime asju koos

Nüüd tuleb need üles riputada.

Töötasime, oleme väsinud,

Oleme juba suureks saanud!

Puhta pesu sirgendame, loksutame ja riputame kuivama, kuid et see ei kukuks, siis millega seda kinnitada?

Siin on hambulised pettused,

Nad haarasid osavalt lina,

Hoidke kõvasti kinni, ärge hammustage,

Aga nad ei lase mul minna. ( Riidelõksud)

See on nii hea, vaadake, kui palju puhast pesu ripub, ja ärgem nüüd unustagem oma töökohas korda seadmast ja kõik enda järelt ära koristamast.

Hästi tehtud, igaüks meist töötas natuke, kuid koos saime suurepäraselt hakkama. Ja nüüd on meie nukud nii õnnelikud, et neil on palju puhtaid riideid, mida asendada. Aga kõigepealt, mida peaksite tegema kuivatatud pesuga?

(laste vastused)

Kõik on õige - eemalda, triigi, voldi ettevaatlikult.

Seejärel kutsun lapsi mängima mängu "Arva ära, mida ma teen?"

Lapsed ühendavad käed ja seisavad ringis. Laps tuleb ringi keskele, kõik teised lähevad ringi ja ütlevad:

Me ei tea, mida sa teed,

Vaatame ja oletame.

Laps jäljendab tegevust (peseb, triigib, väänab välja, loputab, voltib jne)

Lapsed arvavad tegevuse ära, mängu korratakse.