Avatud tund teises nooremas rühmas teemal "Teekond sügisesesse metsa." Tunni kokkuvõte II juunioride rühmale “Teekond sügisesesse metsa Matk sügisesse metsa 2. juunior rühm

Oma kätega

Eesmärk: Sensoorsete võimete arendamine, mis võimaldavad teil ümbritsevat maailma igakülgselt tajuda. Tutvustage aastaaega "Sügis".

Ülesanded:

Hariduslik.

1. Harjutage lapsi värvide (punane, kollane, roheline) tuvastamisel ja nimetamisel; suurus (suur, väike); visuaalse ja kombatava uurimise ja võrdlemise kaudu.

2. Jätkake objektide rühmitamise õpetamist ühe tunnuse järgi: värvus, suurus.

Arendav.

1.Jätkake piltide abil mõistatuste lahendamise oskuse arendamist

2. Edendada laste erinevate tegevuste arengut õppetegevuse käigus.

Hariduslik.

1. Kasvatage selliseid moraalseid omadusi nagu oskus olla sõbrad ja üksteisele appi tulla.

Haridusvaldkondade lõimimine.

- kõne arendamine,

- kognitiivne areng,

- kunstiline ja esteetiline areng.

Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng.

Didaktiline visuaalne materjal.

Demonstratsioonimaterjal. Puud, jõulupuud, erinevad lehed, kännud, lind ümbrikuga, metsahääled, kolme värvi lehed, kolme värvi karbid, pappmaja, A3 formaadis piltidega mõistatused, paberist suured ja väikesed jänesed, suured ja väikesed porgandid, helisalvestus laulust "Sügis" " Kott puuviljadega. Multimeedia esitlus, sülearvuti, videoprojektor, kõlarisüsteem.

Eeltöö. Õpime rõõmuringi, luuletusi sügisest ja laulu

Tegevuste edenemine.

Helina (lindude laulu) saatel astuvad lapsed saali.

V. - Poisid, vaadake, millises imelises kohas me oleme, teeme ringi, tervitame külalisi ja kordame sõnu: Kane, balalar, shenber kuryp, mehed aitkan sozderdi kaitalayik.

Tere, sinine taevas!

Tere, kuldne päike!

Tere, kogu mu Maa!

Tere, mu sõbrad!

Salem, sagan kok aspan

Salem, sagan altyn kun

Salem, sagan ken dalam

Salem, sagan dosarym

Hästi tehtud, istuge maha

kui ilus siin on. Palju puid. Kes teab, mis aastaaeg praegu on? Kalai oylaisyndar, kazir qay zhyl mezgili?

D. - laste vastused.

V. – Täpselt nii, sügis. Ja täna teeme sina ja mina jalutuskäigu läbi sügise metsa. Vaadake, kuidas puud on oma välimust muutnud. D. - laste vastused.

ÜLLATUSHETK

Lind tuleb ja jätab õpetajale kirja.

IN; -Vaadake, poisid, lind jättis meile kirja, kas soovite teada, mis selles on?

Tere kutid. Tere tulemast sügisesse metsa. Oleme metsaelanikud. Jätsime teile kingitused metsa. Kuid nende leidmiseks peate ülesandeid täitma.

K: - Kas soovite kingitusi leida? Kas täidame ülesanded?

K: Esimene ülesanne;

mängige mängu "Üks, kaks, kolm - koguge lehti." Ja mul on mängu jaoks karbid. Kogume lehti. Kõigepealt kogume kollased lehed, seejärel rohelised ja punased. Kane, balalar, zhapyrakardy zhinaiyk, tuserin azhyratayyk

Lapsed .

V. – Hästi tehtud, tegite suurepärast tööd. Zharaisyndar.

B. Teine ülesanne

(puu all istuvad kaks jänkut - suur ja väike).

Kas arvate, et küülikutele meeldib porgandeid süüa? Peame jänkudele porgandeid andma. Kellele need andma peaks? Suurele jänkule suured porgandid, väiksele väikesed.

Lapsed täidavad ülesande.

K: Zharaisyndar, balalar, hästi tehtud poisid, järgmine ülesanne:

Tantsige loomadega.

Lapsed tantsivad.

V. – Poisid, viimane ülesanne on mõistatused ära arvata kes peitis end väikese jõulupuu lähedal asuvas majas. Otsige üles väike jõulupuu

Kukkumine oksalt
Kuldmündid.
(Lehed)

Oli roheline ja väike, Sai suureks ja punaseks. (tomat)

Kaunis neiu
Istub vanglas
Ja palmik on tänaval.
(Porgand)

Aiapeenar on pikk ja roheline,
Ja vannis on see kollane ja soolane.
(kurk)

D. - laste vastused.

K. Ülesanded on läbi. Kingitused on peidetud kotti suure kuuse alla. No otsi üles.

V. - Hästi tehtud. Ütle mulle, kus me täna olime? Kas sulle meeldis see?

Laste vastused.

V. - Noh, meil on aeg gruppi naasta.

Kontrollitud: "Kinnitan":

Peaõpetaja:

Esalin A.S.

_____________

Avatud õppetund

teises juunioride rühmas

"Teekond sügisesesse metsa"

Koolitaja:

Kadyrova A.B .

2015. aasta

Sihtmärk:

Sensoorsete võimete arendamine, mis võimaldavad ümbritsevat maailma igakülgselt tajuda. Tutvustage aastaaega "Sügis".

GCD tunnetuse kokkuvõte IKT abil teises juuniorrühmas “Teekond sügisesesse metsa”

Programmi sisu:
1. Arendada ja aktiveerida laste kõnet spetsiaalsete probleemsituatsioonide abil.
2. Arendage kognitiivset huvi, vaatlust ja mõtlemist.
3. Kujundada visuaalsel materjalil põhinevat sidusat kõneoskust.
4.Harjutage kõnes heade sõnade kasutamise oskust.
5. Õppige nimetama loomadele iseloomulikke jooni.
6. Jätkake lastes sõbralikkuse õpetamist, kasvatage soovi alati nõrgematele, pisematele appi tulla. Kasvatage armastust ja austust loomade vastu.
Varustus:
Projektor, kunstlik jõulupuu või -puu, pehme mänguasi - jänes, orav, lehed, seente mannekeenid, pähklid, korv.

Tunni käik:

1. Poisid, täna on meil ebatavaline hommik. Läheme reisile. Ja te näete ekraanil, millega me teele asume.
(Slaid – rong)
- See on õige, poisid, see on rong. Vaata, milline ta on? (See on pikk, sellel on palju vankreid, aknaid...)
- Poisid, rong liigub mööda raudteed ja juht juhib rongi.
- Noh, kas me läheme? (lapsed seisavad üksteise järel, hoiavad üksteist õlgadest nagu rong, kostab vile (liumäele)
- Lähme... tšukh-tšuk-tšuk...... (“sõitsime” saali ringiga)

(Slaidi mets)

2. Vaadake, kutid, kuhu me sattusime? (metsas)
- See on ilus sügisene mets. Vaata poisid, lehed on kollaseks muutunud ja hakanud langema; Linnud lendavad soojadesse piirkondadesse, et vältida külmumist, sügisilm on vihmane ja külm).
- Poisid, kuna sügisel sajab sageli vihma, siis mis aitab meil mitte märjaks saada ja vihma eest peitu pugeda? (vihmavari)

Vihmavarjumäng
- Oh, poisid, kas te kuulsite... keegi trampis jalgu, kes see võis olla? Ma arvan, et ma arvasin seda. Kas sa tahad teada? Seejärel arvake ära mõistatus.
Kohev pall,
Valge kõrv,
Hüppab osavalt
Armastab porgandeid. (Jänku)
(Jänku istub tehispuu all)
- Ja siin on jänku. (tõstan jänese üles)
- Ütleme talle tere.
- Vaata, poisid, milline ta on? (pikad kõrvad, valge, kohev, pehme, väike saba). Kus ta elab? (elab metsas, augus)
- Jänku ütles mulle, et ta oli täiesti segaduses ega saanud lehti kokku korjata. Poisid, aitame teda

(didaktiline mäng "Kogu lehti")
- Zainka tänab teid abi eest ja kutsub meid seda teed mööda minema. Noh, lähme?

(Slaidil kostab rajal muusika, lapsed kõnnivad saalis ringi ja laulavad neile tuttavat laulu kaasa.)

Jalad hakkasid käima, ülevalt-üles-üla-varvas
Otse mööda teed, top, top, top
Noh, lõbusam, top, top, top
Nii saame top-top-stoppida.

3. Vaata, poisid, tee viis meid metsalagendikule. Kui ilus siin on. Kas teile meeldib siin? Oi näe, ja siin orav nutab. Küsigem, miks ta nutab?
- Orav, miks sa nutad?
Poisid, orav kogus talveks varusid ja viskas need kogemata laiali. Kas aitame tal pähkleid ja seeni koguda? Tüdrukud koguvad pähkleid ja poisid seeni.
- Kui toredad sellid te olete, tegite suurepärast tööd ja aitasite oravat.
- Istume maha ja puhkame veidi. (istu matil)

(Slide rebane)

4. Vaata, kes meie juurde tulid? (Rebane)
"Tõenäoliselt kuulis ta meid lõbusalt mängimas ja tuli vaatama."
- Ja me vaatame teda. Milline ta on? (Punakarvaline, ilus, tohutu koheva sabaga, kelmikate silmadega, väikeste teravate kõrvadega, valge rinnaga, musta ninaga).
- Poisid, näitame, kuidas rebane kõnnib?
- Poisid, keda veel võite sügisel metsas kohata? (laste vastused lindude ja loomade kohta)
- Hästi tehtud poisid.

5. Meie teekond läbi metsa on lõppenud. Poisid, kas teile metsas meeldis? Keda me täna aitasime? Kellega sa mängisid? Püüdsite väga palju ja metsloomad on teile abi eest tänulikud! Ja nad valmistasid meile maiuse.
Ja nüüd on aeg minna tagasi lasteaeda, oma rühma.

(Slaid – rong)

Jätame metsa ja metsaelanikega hüvasti. Rong taastub. Sea end valmis.
(Slide'il on rong - kostab vile)
- Lähme tšuh-tšuh-tšuh……. (Lähme gruppi.)

Ettekanne teemal: Teekond sügisesesse metsa

Meelelahutuslik stsenaarium noorema koolieelse rühma lastele
"Teekond sügisesesse metsa"

Martsenkovskaja Nina Ivanovna, muusikajuht
Töökoht: erakoolieelne õppeasutus "Lasteaed "Rodnichok", Perm

Materjali kirjeldus:Kavandatav piduliku meelelahutuse stsenaarium pakub huvi pedagoogidele, koolieelsete haridusasutuste muusikajuhtidele ja kõigile 3-4-aastaste lastega töötavatele õpetajatele.
Sihtmärk: lastele ja laste vanematele piduliku õhkkonna loomine.
Ülesanded:
- luua tingimused algkooliealiste laste loominguliseks teostuseks;
- edendada laste loominguliste oskuste arengut laulus ja muusikalises liikumises;
- arendada laste suhtlemisoskust ühismängudes, suheldes piduliku meelelahutuse tegelastega;
- kasvatada lastes sõbralikku suhtumist loomadesse - sügisese metsa asukatesse.

Piduliku meelelahutuse edenemine

Rühma õpetaja pöörab tähelepanu laste riietusele, küsib, kuhu nad lähevad – nii sätib lapsi SÜGISpuhkuseks.
Saatejuht:
Täna on pidulik, sügisene ja rõõmurohke päev! Kas soovite puhkusele minna?
(laste positiivne reaktsioon). Siis astu treilerite sisse, me läheme teiega reisile!
Saatejuht(saali lähedal koridoris):
Meie vedur on väike, meie vedur pole lihtne,
Selle rattad ei ragise, see koosneb meestest!
Lapsed liiguvad “ussina” õpetaja selja taga A. Yaranova laulu “Locomotive” saatel
Saatejuht:
Me läheme - läheme üksteise järel, läheme läbi metsa, läheme läbi heinamaa,
Peatuge teel, tulge välja lagendikule!
Lapsed sisenevad saali muusika saatel ja istuvad toolidele.
Saatejuht:
Poisid, sattusime metsa, mis oli täis muinasjutte ja imesid.
Vaata, kui kaunilt sügisene kunstnik selle kaunistas! (vaata saali kaunistusi)
Kuldne sügis rändab mööda radu,
Tal on jalas kollased saapad.
Sügis saabub ja tantsib muusika saatel.

SÜGIS:
Kuldses päikesekleidis kohtusin, sõbrad, olen teiega,
Isegi väiksed teavad - Minu nimi on sügis!
Ma tantsin, ma tantsin laste ees,
Toon oma korra, oma korra metsa!
(laotab muusika saatel sügisesi oksi puude alla)
Saatejuht:
Tulime sügisesse metsa sügisega kohtuma,
Sügis viskas vaikselt meie jalge ette lehti,
Sügis:
Vaata, kui erinevad on nikerdatud lehed!
Saatejuht:
Korjame lehed kokku ja hakkame nendega tantsima!


Lapsed jooksevad muusika saatel keskseina äärde, korjavad puude all oksa kaupa, laulavad ja tantsivad muusade “Tantsu lehtedega”. A. Filippenko, sõn. T. Volgina.


Lõpetamisel kükitavad lapsed ja peidavad end uuesti lehtede taha.


Sügis (üllatunud):
Kus on meie lapsed? Mängisime lagendikul ja kadusime järsku kuhugi?!
Kus olid meie lapsed, kas oksa lehed on peidus!?
Lendlehed, kas olete meie lapsi näinud?
Lapsed tõusevad püsti, viskavad lehti püsti ja karjuvad: "Lehed langevad!" Lehed jäävad põrandale.
Sügis:
Tuul tuli meie juurde ja laulis meiega laulu!
Püüame väga kõvasti tuulega võistelda!
Lapsed esitavad muusade laulu “Sügis”. I. Kishko, sõnad. I.Plakida
Sügis:
Korjame lehed kokku ja teeme asjad korda!
Lapsed koguvad lehti kimpudeks. Kõlab N. Ljubarski fonogramm “Rain”..
Saatejuht (kuulab):
Kas te kuulete seda, poisid?
Pilvest langes tilk - sügisvihm, kipitav vihm,
Sajab kergelt vihma ja tal on kiire lapsi märjaks teha!
Lapsed esitavad muusika saatel G. Vikhareva laulu "Tuchka" ja tantsu "Süüdi pilv". D. Tukhmanova, sõnad. Yu.Entina
Sügis:
Vihma sajab aina tugevamini! Kõik kiiresti vihmavarju alla!
(avab vihmavarju, lapsed jooksevad vihmavarju alla)
Saatejuht:
Me ei saa vihmavarju all märjaks, vaid laulame vihmale laulu!
Laul “Naughty Rain” laste esituses (teksti järgi žestidega)
Sügis:
Tere tulemast sügisesse metsa! See on täis imesid!
(juhib tähelepanu küljel magavale Karule)
Siin on nuiajalaga Mishka, ta imeb käppa päeval ja öösel,
Nagu magus komm! Äratage ta üles, lapsed!
Saatejuht:
Laske lastel luuletusi lugeda! Viis minutit ei möödu
Sinu karu ärkab ja naerab koos meiega!
(Lapsed loevad luulet, sügisteemal saab pakkuda vaba valikut)
1) Sügis, sügis, sajab vihma ja ei lase meil jalutama minna!
Tee kutsus linnud, sügis on meieni jõudnud!
2) Minu kohal keerles kuldsete lehtede vihm!
Kui hea ta on! Kust veel sellist leida?
3) Kollane ja punane, kõik lehed on erinevad,
Kogume need kimpu - tuleb portree Sügisest!
4) vahtraleht langeb aeglaselt teie peopesale,
See kuldne sügis tuleb meie poole!
karu (ärkab ülesse):
Kes suudab luulet nii kõvasti lugeda?
Kes segab minu und metsas?


Sügis:
Vaata kiiresti, Mishka, lapsed tulid meile külla!
Ära nurise ega ole vihane, vaid tervita oma külalisi esimesel võimalusel!
Karu:
Tere lapsed! Ma olin ärganud!
Noh, kas sa mäletasid mett tuua?
Sügis:
Kuidas? Mäletame, et sul on magusaisu!
Siin, sööge ja sööge natuke!
Karu laksutab mõnuga huuli, võttes vaadi ja puulusika.
Karu:
Nüüd on asi hoopis teine, võite julgelt tantsima hakata!


G. Iljina paaritants “Ay-da” - 2-3 korda (heliriba järgi)


Sügis:
Lõpeta tantsimine, Mishenka! Mine parem magama!
Maga kevadeni koopas ja näe värvilisi unenägusid!
Karu:
Hüvasti, lapsed, ma pean minema, talv on kohe käes!


(Mishka jätab hüvasti ja läheb magama)
Sügis (räägib lastele mõistatuse):
Kes on see, kes meile tee ääres korvis seeni toob?
Siin ta elab mu metsas torkivate okastega,
See näeb välja nagu jõulupuu, kuid see pole jõulupuu loom, vaid...
Lapsed: SIIL! (Siil jookseb muusika saatel sisse)
Siil:
Siin on sügiskingid, mille ma lastele tõin:
Vaevalt vedasin seenekasti!
Kuigi mul on kiire, tahan ma lastega mängida!
Oh, seened on laiali läinud...
Kes aitab neid koguda?
Sügis:
Ära muretse, Siil, me aitame sind!
Mäng “Kogu seeni” - 2 korda


Sügis:
Siin on seened, Siil! Aga kuhu sa kiirustad?
Kas sa ei saa lastega peol viibida?
Siil:
Kiirustan auku peitma, pean selles talve läbi magama,
Hüvasti poisid! Hüvasti sõbrad!
Siil jookseb minema, peitub majja. Lapsed lehvitavad talle järele. Saatejuhi kätte ilmub mängujänku.
Sügis:
Vaata, mis ime!? Kena jänku eikusagilt!
Siin ta kappab, hüppab ja hüppab, otse üle põllu.
Tere, Zainka, tere, pisike!
Saatejuht:
Tulge, lapsed, laulge väikesele jänkule.


Lapsed tulevad tema juurde, silitavad teda, laulavad Krasevi laulu “Bunny-Bunny”.
Sügis:
Mängime Jänkuga ja lõbustame teda tantsuga!
Üks, kaks – keeruta ringi ja muutu jänkuks!
(lapsed keerlevad ringi, hüppavad kahel jalal nagu jänkud). Finarovsky mäng “Jänkud ja rebane”. Lapsed põgenevad mängurebase eest Sügise käes, kes üritab neile järele jõuda.
Jänku(kardab): Oh!?
Lapsest saati, sõbrad, ma olen olnud argpüks!
Rebane on kohal, Jänes on kadunud!
Oh, poisid, aidake, kaitske mind kukeseene eest!
Te haugute nagu koerad! Kiirusta ja hirmuta väikest rebast!
Lapsed hauguvad nagu koerad, Rebane (mänguasi) jookseb kuuse alla metsa.
Jänku:
Aitäh, kutid! Ma ei unusta sind!
Ma mäletan alati teie abi!
Jänku jätab hüvasti ja jookseb metsa rebase eest peitu.
Saatejuht:
Noh, lapsed, meie puhkus on läbi,
Sügisene mets jätab sõpradega hüvasti!
Sügis:
Ja et te seda helget puhkust ei unustaks,
Valmistasin teile täna kingitused!
Sügis toob esile üllatuse korvis olevate maiustega.
  1. Laiendage laste teadmisi teemadel "Sügis" ja "Metsa metsloomad", arendage kõnet, julgustage lapsi esinema.
  2. Kognitiivse huvi kujundamiseks, arendada oskust kuulata ja kuulda õpetajat.
  3. Tugevdage mõisteid: palju, mitte ühtegi, kaks, suur, väike.
  4. Arenda mõistatuste lahendamisel loogilist mõtlemist ja tähelepanu.
  5. Arendage sõrmede peenmotoorikat.
  6. Õpetage koos ülesandeid täitma, kasvatage reageerimisvõimet ja head tahet.

Varustus: mänguasjad: orav, siil, rebane; loomade siluetid: rebane, orav, siil, jänes, hunt, karu, põder; 2 korvi: suur ja väike; suured ja väikesed seened; oravad - ämbrid ja taldrikud pähklitega; taskurätik; 2 lehte igale lapsele; jõulupuu, puidust pesulõksud; mõistatustega lehed; korv õuntega.

K: Poisid, öelge mulle, mis aastaaeg praegu on? (sügis) Vaata aknast välja: kas vihma sajab? (ei) Kas päike paistab? (jah) Nii et täna on ilm selge, ilus ja hea ilmaga meeldib... (kõndida). Kutsun teid sügisesse metsa. Aga kas me saame niimoodi jalutama minna? (ei, sa pead riidesse panema).

Toimub näpumäng “Sügisriided”.

Panin riided selga (ühendan vaheldumisi kõik sõrmed pöidlaga)

Ma kutsun seda teile (me pigistame ja surume rusikad lahti)

T-särk, püksid ja ka (painutame sõrmi, alustades pöidlast)

Kampsun, müts ja mantel.

K: Seega oleme valmis. Lähme, lihtsalt ära jää maha, muidu võid eksida.

Kehalise kasvatuse minut

Siledal teel, tasasel teel

Meie jalad kõnnivad, jalad kõnnivad.

Hüppa üle lombi, hüppa üle augu,

Buum – kukkusid. Kuhu me sattusime?

K: Kõndisime ja kõndisime ja tulime sügisesse metsa. Vaata, kui ilus on sügiseses metsas!

Nagu metsas sügispäeval

Lehed langesid nagu vihma. (lehtede laotamine)

Nad kahisesid mu jalge all,

Kõik lendasid ja lendasid...

K: Mitu lehte on maas? (palju)

Ja me läheme läbi metsa

Ja me kogume lehti.

B: võtke igaüks kaks lehte. Mitu paberitükki võtsid Nikita, Polina, Artem?..)

Sa kogusid kõik lehed,

Kas olete mõne kaotanud?

K: Mitu lehte on praegu maas? (mitte keegi)

Sa korjad lehti,

Jah, lehvitage lehti.

K: Mitu lehte meil on? (palju)

Lapsed tantsivad lehtedega.

K: Tuul puhus kergelt (puhume lehtedele) ja kandis lehed ühte suurde hunnikusse.

Istume lagendikul

Puhkame natuke. Lapsed istuvad kändudel

Kuldsest sügisest

Loeme nüüd luuletusi.

(lapsed kannavad kõik koos liigutustega ette luuletust “Sügis kõnnib läbi aedade...”)

K: Poisid, arvake ära, kes siin metsas elab? (lapsed arvavad loomi siluettide järgi)

Kuule, keegi jookseb siin meie poole,

Keegi tormab siia meiega liituma.

Plaksutame ja trampime koos, (lapsed plaksutavad ja trampivad)

Las ta leiab meid kiiresti üles.

K: (mänguasja käes hoides tervitab orav lapsi) Lapsed, kas te saite teada, mis loom see on? (orav) Kuidas sa võid teda hellitavalt kutsuda? (orav)

Räägime oravast (lapsed räägivad selges keeles):

Su - su - su, kohtasime metsas oravat.

K: Lapsed, miks te arvate, et orav on nii kurb? (Lapsed avaldavad arvamust) Varsti on külmad ilmad ja tal pole veel kõiki talvevarusid tehtud. Kas sa tead, mida oravale süüa meeldib? (seened, pähklid, seemned, marjad) Meil ​​on korvid: üks...suur, teine...väike. Ja lagendikul (rühma teises otsas) on seened, nähtavad ja nähtamatud: nii suured kui väikesed. Kas aitame oravat? Suured seened kogume suurde korvi ja väikesed väikesesse (lapsed täidavad ülesande). Tubli, sa aitasid oravat. Poisid, oravaõõnes istuvad väikesed näljased oravad. Kas söödame neid pähklitega? (lapsed tulevad laudade juurde ja söödavad oravaid - ämbrid pähkleid) Hästi tehtud, oravad on nüüd hästi toidetud ja jäävad varsti magama ja me läheme teiega vaikselt vaatama, kas keegi istub kuuse all ja vaikselt pahvib: pah-puhu. Kuidas see paisub? (lapsed kordavad koos ja ükshaaval) Kes see teie arvates on? (siil) Kutsume teda vaikselt: siil, tule meie juurde ja nüüd kõvemini.

K: Poisid, miks siil väriseb ja kardab kõike? (tal pole nõelu) Ta on nii väike, kes on ta naabrid? (rebased, hundid ja karud) Nad on suured loomad ja võivad talle haiget teha. Mida teha, kuidas teda aidata? Küsime kuuse käest nõelu (lapsed kasutavad puidust pesulõksu) Nii on siil muutunud. Et siil täielikult maha rahuneks, laulame talle laulu.

Lapsed esitavad liigutustega laulu “Kaval siil”.

K: Siil peitis end. Kes teda hirmutas? Võib-olla on see punases kasukas loom? (rebane) Lapsed ütlevad lihtsat ütlust: sa-sa-sa, rebane jookseb meie poole. (Lapsed tervitavad rebast) Vaata, millise ilusa sügisese lehtede kimbu rebane tõi. See on kasepuust, mis tähendab, et see on... kask, (mängitakse sõnamängu "Nimetage leht") Poisid, lehed pole lihtsad, vaid mõistatustega. Kas arvame ära?

  1. Pealt paistab kohev saba,

Mis see imelik väike loom on?

Ta purustab pähklid peeneks,

No muidugi on... (orav)

  1. Tormab tagasi vaatamata

Ainult kontsad sädelevad.

Ta tormab nii kiiresti kui suudab

Saba on lühem kui kõrv.

Arva kiiresti

Kes see on... (jänku)

  1. Kaval pettus

punane pea,

Saba on kohev, ilu,

Ja ta nimi on... (rebane)

  1. Ta magab pikal talvel augus,

Kuid päike hakkab veidi soojendama,

Teele mee ja vaarikate järele

Väljumised...(karu)

  1. Hall, hirmus ja hambuline

Tekitas segadust

Kõik loomad jooksid minema

Hirmutasin neid loomi... (hunt)

  1. Ta on kipitav, kuid mitte jõulupuu,

Okastes, kuid mitte männis.

Saab palliks kõverduda

Muidugi on see... (siil)

K: Hästi tehtud, sa lahendasid kõik mõistatused. Vaata, rebasel on selline sall:

Mitmevärviline, värvitud,

Ebatavaline, raske.

Soovitan teile, sõbrad,

Ma mängin taskurätikuga.

(lapsed kõnnivad rõõmsa muusika saatel, muusika peatub, lapsed kükitavad, õpetaja katab ühe lapse salliga)

Üks kaks kolm,

Vaata, kes end peidab.

Ära haiguta, ära haiguta,

Andke mulle kiiresti vastus

Kes on salli all?

(Mängi mängitakse mitu korda. Viimane kord, kui õunte korv suletakse)

B: Aitäh, väike rebane, maiuse eest. Rebane jooksis minema. Ja meil on aeg tagasi tulla, vihma hakkab sadama. Soovitan autoga lasteaeda tagasi pöörduda. Tunne ennast mugavalt.

Mängitakse mängu liigutustega "Läheme, läheme autoga"

Lähme, sõidame autoga, vajutame pedaali.

Lülitage gaas sisse, lülitage see välja,

Me kõik vaatame tähelepanelikult kaugusesse.

Klaasipuhastid puhastavad tilgad ära:

Parem - vasak, puhas.

Tuul sasis mu juukseid.

Oleme autojuhid kõikjal!

K: Nii et oleme tagasi lasteaias. Kas sulle meeldis sügisene mets? Keda me metsas kohtasime? Ja nüüd soovitan sul end metsõuntega lubada.

2. juuniorrühma vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte teemal: "Teekond sügisesesse metsa."

Haridusala: kognitiivne ja kõne areng/ kunstiline esteet.

Programmi sisu:

Õppida looma lihtsaid seoseid looduse aastaaegade muutuste ja loomade käitumise vahel; tunne ära ja nimeta poegi. Laiendage oma arusaamist metsloomadest: jänes, karu, orav, siil. Jätkake laste tutvustamist hilissügise iseloomulike joontega.

Sisendada lastes huvi loomade vaatlemise, nende eest hoolitsemise vastu ja tekitada nende tegudest emotsionaalset reaktsiooni.

Arendage sõrmede peenmotoorikat ja puutetundlikkust.

Haridusvaldkondade integreerimine:

Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng: Vaba suhtlus. Ohutus:Ärge kahjustage loodust.

Kognitiivne areng: Loodusnähtustega tutvumine. Lihtsate vaatluste läbiviimine.

Kehaline kultuur. Laste motoorsete kogemuste kogumine Laste füüsilise tervise säilitamine ja tugevdamine.
Kunstiline loovus. Arendada oskust töötada jäätmematerjaliga. Arendada loovat kujutlusvõimet.

Eeltöö. Muinasjuttude, mõistatuste lugemine, maalide ja illustratsioonide vaatamine, didaktilised mängud “Leia loom ja tema beebi”, “Kes kus elab? »

Materjal:

Demo: jõulupuu, puud, sügislehed, 2 korvi, mänguasjad loomadele ja nende beebidele, muusika helisalvestis, sülearvuti.

Väljastamine: käbid, seened, oksad, plastiliini tükid.

HARIDUSTEGEVUSE EDU:

1. Organisatsioonimoment.

L. Zavalnaja luuletus “Aastaajad”.

- Sügis, sügis! Kus sa oled? - Ei!

Vihma sajab öösel ja koidikul

Vaher seisab härmas sädemetes,

Kuiv, külm. Ja lumi

Kuskil lähedal, väga lähedal,

Sügis on oma jooksu lõpetanud.

Sügis on lõppemas ning täna läheme põnevale teekonnale metsa, et näha, kuidas loomad seal talve veetma valmistuvad... Talve me ei karda. Milliseid riideid kanname, et soojas püsida? (Laste vastused.) Õige.

Õpetaja viib läbi mänguharjutuse, kasutades liigutustega luuletust.

Paneme jalga soojad saapad.

(Jalad ettepoole kannal – “saapaid näitama”.)

Seome sooja salli

(Käed risti kaelale.)

Me ütleme rõõmsalt:

(Kiigub küljelt küljele)
Me ei karda külma,

(Siruta käed ette, siruta need laiali.)

Me ei külmu kunagi! "

(Kahel jalal hüppamine plaksutades)
Kuid enne metsa minekut peame meeles pidama, kuidas metsas käituda?

Lapsed: Ärge mürage, ärge visake prügi, ärge lõhuge puid.

Kasvataja: See on õige, poisid! Ärge lärmage, ärge karjuge, vaid aidake üksteist.

Nüüd sulgege silmad ja korrake pärast mind:

1, 2, 3 pööra enda ümber,

leiad end sügisesest metsast.

Koolitaja: Siin me oleme metsas! Kes siin elab? (Lapsed loetlevad metsas elavaid metsloomi.) Mis on metsas elavate loomade nimed? (mets, mets). Kus nad kõik on, miks metsas nii vaikne on? Selgub, et metsaloomadel on praegu palju muret, nad valmistuvad talveks. Loomad elasid suviti metsalagendikul hästi. Nad elasid kurvastamata, olid üksteisega sõbrad. Külmad ilmad on aga kätte jõudnud: sajab vihma, siis ulutab tuul ja murrab puude oksi.

Vaadake, poisid, kui palju sügislehti ja käbisid tuul lagendikul laiali ajas. Kogume need kokku. Poisid koguvad männikäbisid, tüdrukud lehti (sooharidus).

Juhin teie tähelepanu orava ja lohu kujutisega pildile.

Arva ära mõistatus:Oksal pole lindu -

Loom on väike,

Karusnahk on soe, nagu kuumaveepudel,

Kes see on? (Orav)

Lähme talle külla... /kutid kohtuvad oravapoega/

Poisid, kas saite teada, mis loom see on? (väike orav)

Ütleme talle tere ja uurime, miks väike orav nii kurb on

/ütle Tere/

Mis juhtus, väike orav? Miks sa kurb oled?

Väike orav

Ootan ema. Väga külm.

Poisid, mida me peaksime tegema, kuidas saaksime väikest oravat aidata? (mängige nendega
Isemassaaž koonuste abil

/lapsed võtavad männikäbi ja hakkavad seda peopesade vahel edasi-tagasi liigutama, siis ringjate liigutustega pöörlema ​​ja viimasena võtavad ühe käega männikäbi ja hakkavad rütmiliste liigutustega katsuma teist peopesa/

1, 2, 3, 4, 5 - mängime käbidega (viskame ja püüame kätega käbisid).

Mängime käbidega ja veeretame neid käte vahel. (Veere käte vahel).
Võtame parem käe ja pigistame seda tugevamalt! (Pigista parema käega muhku).
Võtame vasaku käe ja pigistame seda tugevamalt! (Pigista vasaku käega muhku).
Nii me neid mäletame
Ja nii me neid hõõrume.
- Noh, kas teie käed on kuumad ja kuidas on lood väikese orava käppadega? Puudutage oma põski peopesadega. Missugused peopesad? (soe)

Nii et see on kord.

Ja siin on oravaema ise.

Agar väike loom

Elab õõnes onnis,

Hüppa ja hüppa terve päeva,

Leidsin seene

Nööritasin selle oksa külge,

Ettevalmistatud edaspidiseks kasutamiseks.

Kuhu orav seeni kannab? (Loobusse).

See on orava maja, seal on palju varusid.
Aitame oraval seeni talveks kuivatada. Mäng-harjutus “Seente nöörile nöörimine”.

Puu all istuvad jänesed, sabad värisevad.

Aitame jänkusid - kogume oksi ja murrame neid lõunaks, enne kui jäneseema naaseb, ootab teda üllatus.
Ja nüüd, poisid, soovitan teil istuda kändude otsa ja lõõgastuda. Õpetaja juhib laste tähelepanu emakaru ja poegade kujutisele. Mis metsaloom see on (karu) Mis on karupoegade nimed? (kutsikad)
Kas tead, kuidas karu talveks valmistub? Terve suve ja sügise ta valmistub: sööb palju marju, püüab jões kala, kogub talveks rasva.
Sügise lõpus leiab ta männi all koha, kus on palju lehti ja oksi, ning magab kevadeni. Talvel sajab lund, aga tal on oma koopas soe

Kes magab koopas?
Kehalise kasvatuse tund mänguasjaga

Karu roomas koopast välja

Vaatas lävel ringi (pöörab vasakule ja paremale)

Aeglaselt venitatud

Sügis on meieni jõudnud (sirutades - käed püsti)

Kiireks jõu saamiseks

Karu pööras pead (pea kaldus paremale, vasakule)

Kaldus edasi-tagasi (kallutab ette, taha)

Siin ta kõnnib läbi metsa (külgedele õõtsudes)

Karu otsib juuri

Ja mäda kännud

Lõpuks sai karul kõhu täis

Ja ta istus palgile (lapsed istuvad)
Paneme oma karu tema koopasse magama... Aga kõigepealt paneme voodile lehed, et tal oleks kuiv ja soe, katame ta sooja tekiga...

Maga, Karu, järgmise kevadeni!

Ta elab puu all augus,
Kannab torkivaid nõelu.
Kui see järsku palliks kõverdub -
Röövloom naaseb ilma millegita.
Te ei saa seda hammastesse ega käppadesse võtta
Mis ta hüüdnimi oli?.. ( Siil).
Peatume läbi ja külastame siili... (läheme jõulupuu juurde)

Oh. Vaata, Jerzykhi ema kohtub meiega.

Aga häda on selles, et siilid jooksid igale poole minema. Aitame lapsi leida. Käime ümber jõulukuuse ja otsime siilid esimesel võimalusel üles... Oh! Millised imelikud tükid, neil on midagi puudu... Just, nõelad. Soovitan teil need tükid seemnete abil tõelisteks kipitavateks siilideks muuta (kleepides seemned plastiliini tükkideks)
Meie teekond läbi metsa on lõppenud. Poisid, kas teile metsas meeldis? Keda me täna aitasime? Püüdsite väga palju ja metsloomad on teile abi eest tänulikud!

Soovime loomadele edukat talve ja kevadel kohtume taas. Loomadega hüvasti jättes...

Pöörake ringi ja leiate end taas lasteaiast...

Täname teid kõiki tähelepanu eest, jätame hüvasti!