Logopeedilised ülesanded 8. märtsi teemal. Tunni kokkuvõte "8. märts – naistepäev"

Pulmadeks
Vassiljeva Irina Nikolaevna, MBDOU "Olonsky lasteaia" Irkutski piirkonna Bokhansky rajooni küla õpetaja. Olonki
Eesmärgid: Kasvatada armastust ja austust, uhkust ema, vanaema vastu, tänulikkust nende hoolitsuse eest. Kaasake lapsevanemaid ühisesse loometegevusse.
Ülesanded: Laiendage laste silmaringi ja sõnavara. Jätkata tööd vanemas koolieelses eas laste lauluoskuse arendamisel, tugevdada lauluoskust kooris ja rühmas. Arendage osavust, mängukiirust ja oskust järgida mängureegleid. Arendage tantsus ja mängudes partnerlustunnet.
Varustus: laudade katmine pühade jaoks koos puuviljade, mahlade, maiustuste, teega. Lava on kaunistatud 8. märtsi püha teemal. Seinal on meie emade ja vanaemade portreede näitus. Kommidega riputatud puu (kommid on tehtud suurest kinkepaberist ja sisaldavad kontserdikava numbreid).
Mängude jaoks:“Pane oma ema tööks valmis” – 2 tk – helmed, huulepulk, sall, müts, kõrged kontsad, käekott.
“Kes saab vanaema kõige kiiremini riidesse panna – prillid, sall, põll, pall.
Mäng “Shopping” 2 rõngast, 2 lauda ja 5 identset eset (lihakonservid, kondenspiim, teravili, või, piim).
Paberist lill "Kummel", mille kroonlehtedele on kirjutatud sõnad emadele. Emade ja vanaemade portreed. Paberist lilled tantsimiseks. Kingitused emadele ja vanaemadele.
Eeltöö: õppida koos lastega laule, tantse ja luuletusi. Joonistage emade ja vanaemade portreesid. Tee kingitusi emadele ja vanaemadele. Tüdruk ja ta ema valmistavad toretsevast materjalist piduliku riietuse ja õpivad seda demonstreerima.

Külalised (emad, vanaemad ja lapsed) lähevad Lumikellukese kohvikusse (muusikatuba) ja istuvad laudadesse. Kohvikus on kaunilt kaetud lauad, mille laudadel on puuviljad, maiustused, mahl ja tee. (puhkuse ajal naudivad külalised laualt maiustusi, täiskasvanud aitavad lapsi).
Kõlab kaunis 8. märtsi pühale pühendatud muusika.

Juhtiv: Tere päevast. Pole juhus, et oleme täna sel kevadpäeval kogunenud,
Meie hubases toas. Lõppude lõpuks tähistame kevadel 8. märtsil sellist imelist püha. Ootame kõiki emasid ja vanaemasid, kes meie õhtule tulid.
KÕIK LAPSED: Olge valmis, külalised, meiega liituma
Laps: Me karjume ärkvel
Tere, meie emade puhkus.
Vanaemad, õed.
Kallim, parem kui meie emadel
Me teame kindlalt, mitte maailmas!
Kingime selle puhkuse teile
Ja me alustame oma kontserti. :
Juhtiv: Maailmas on palju imesid, kuid minge ümber kogu maailma -
Sellist imet nagu meie, pole terves maailmas.
Seda ei loonud lapsed kuu või kaks,
Sosistasime talle alati häid sõnu.
(saatejuhid avavad rulood ja seal on kommidega riputatud puu)
Juhtiv: Nii tegid lapsed imepuu!
Igal oksal kiiguvad kommid meie vanaemadele ja emadele!
Kuidas teile, kallid külalised, teie poiste kingitus meeldis? (külaliste vastused)
Ja meile meeldis ka! Ma arvan, et see on lihtsalt komm
Need pole ilmselgelt lihtsad. (lapsed)
Äkki on seal marmelaadi sees?
Lapsed: Ei.
Juhtiv:Äkki on seal šokolaadi?
Lapsed: Ei.
Juhtiv: Kas pähkleid ja halvaad on?
Lapsed: Ei.
Juhtiv:Ütle mulle siis üks saladus, mis on maiustustes peidus?
Laps tuleb välja: Poisid ja mina otsustasime oma vanaema ja ema puhkusel üllatada.
Ja pange kogu kontserdikava kommi sisse.
Juhtiv: Seejärel alustage ükskõik millisega. (Laps... osutab kommile)
Saatejuht võtab selle seljast, murrab lahti ja loeb:
- Ja siin on õnnitlused meie emadele!
Ja nüüd loevad meie lapsed meie emadele luuletusi:
1. laps Ema toob mulle mänguasju ja maiustusi.
Kuid see pole põhjus, miks ma oma ema armastan.
Ta laulab naljakaid laule
Meil kahel pole kunagi igav.
Ma räägin talle kõik oma saladused.
Kuid ma armastan oma ema mitte ainult selle pärast.
Ma armastan oma ema, ütlen teile otse.
Noh, lihtsalt sellepärast, et ta on mu ema!
2. laps: Oma kallile emale tahaksin teile soovida.
Olge minuga sagedamini kodus, et mul üksi igav ei hakkaks.
Et saaksime raamatuid lugeda, õmbleme karule mütsi.
Ema kõrval tunnen end kergelt ja hubaselt ja soojalt.
3. laps: Emal oli pikalt kiire, kõik käis ja käis.
Ema oli päeval nii väsinud, et heitis diivanile pikali.
Ma ei puutu seda, ma lihtsalt seisan selle kõrval.
Las ta magab veidi, ma laulan talle laulu.
Laul “Armastatud ema…."(sõnad Balakhonenkova).
Juhtiv:
Võtan järgmise kommi maha, ma ei tea veel, mis seal peidus on...
Emad kannavad jalas kõrge kontsaga kingi,
Iluga üllatamiseks tuleb kinnitada klambrid.
Helmed ripuvad kaelas, värvige huuled kiiresti,
Siis panevad nad mütsi pähe ja lähevad tagasi vaatamata tööle.
Täna võidab see, kes jõuab esimesena tööle.
Seal on atraktsioon “Kes saab kiiremini tööks valmis? »
(kaks-kolm tüdrukut peegli juures panevad helmed selga, värvivad huuled, panevad selga salli, mütsi, kõrge kontsaga kingad, võtavad rahakoti ja jooksevad algasendisse, helistavad kella (mängu ajal, a rõõmsameelne meloodia ema helidest).
Juhtiv: Avan veel ühe kommi ja loen, mis on kirjutatud...
Siin on õnnitlused meie armsatele vanaemadele!
1. laps: Kallis vanaema, mu kallis, ma armastan sind rohkem kui kedagi teist maailmas.
Ma tõmban käega üle su kortsude – temasugust vanaema pole terves maailmas.
Ma ei ärrita sind kunagi, ole terve, mu vanaema.
2. laps: Kes räägib muinasjuttu, laulab laulu? Ei ole kallimat kui vanaema, ta mõistab kõiki.
Koos meiega laulab päike sulle, sa oled mu helepunane lill, sa oled mu valgus.
Laul "Kuldsed käed"(sõnad ja muusika E.D. Goldova).
Juhtiv: Mängime natuke vanaemadega.
Mäng "Kes saab vanaema kõige kiiremini riidesse?"(laual on prillid, sall, põll, niidikera; võistluse ajal kõlab laul vanaemast “Vanaema, vanaema, vanaema”).
Juhtiv:
Ma mängin emaga. :
Kallid emad, nüüd tahan teiega mängida. Mul on käes kummel, sellel on palju kroonlehti. Rebigu igaüks teist kroonleht ära ja lugegu, mis seal kirjas on.
(mäng "Kummel"- kroonlehtedel on kirjutatud - ma olen kõige ilusam, ma olen kõige lahkem, ma olen sihvakas, ma olen kõige armastatum, ma olen kõige ökonoomsem ja nii edasi)
Juhtiv: Nüüd olete kirjeldanud, milline te meiega olete. Ja kuidas lapsed sind näevad? Nüüd on eriline hetk, leidke, ema, oma portree,
Lapsed joonistasid sind, nad tahavad, et sa ennast ära tunneksid.
Tulge meie juurde, tulge siia ja leidke end kiiresti.
(emad lähenevad näitusel portreedele ja otsivad oma portree).
Juhtiv: Kommi võtan ka maha, mis seal kirjas... loen
Loodus ärkab, kõik ümberringi ärkab ellu.
Ja maagilised lilled tärkavad ja õitsevad.
Tants "Maagiline lill" (lapsed tantsivad lilledega ja kingivad lõpus lilli kõigile puhkusel viibivatele naistele).
Juhtiv: Meil ei hakka selle kommiga igav! Ta kutsub poisse mängima ja ema oste koguma.
Mäng "EMA SHOPPING"
Saali ühes otsas on üksteisest teatud kaugusel 2 rõngast, millest igaühes on 5 ühesugust eset (ema ostud). Kutsutakse 2 poiste võistkonda. Igaüks peab panema oma rõngast “ostud” korvi, teisaldama ja laotama lauale, mis seisab ruumi teises otsas, rõnga vastas. Võidab see, kelle meeskond teeb seda kiiremini ja täpsemalt (mängu ajal mängib naljakas muusika).
Juhtiv: Kommi võtan ka maha, mis seal kirjas... lugesin läbi!
"Kes me tulevikus oleme"
1. laps: Meie kallid emad, kasvagem suureks ja olgem meie ise
Teeme tööd ja teenindame. Kuidas me siis elame?
2. laps:Minust saab hea kokk, toidan pere maitsvalt ära
Supp, pannkoogid, kartulid – mulle meeldib ise süüa!
3. laps: Ma töötan koolis ja annan kõigile lastele viise.
Ja loomulikult ei unusta ma oma ema kodus aidata.
4. laps: Ma ravin haigeid, parandan nende tervist
Ma ütlen neile: kõigepealt hoolitsege oma närvide eest
Teiseks proovid – tee füüsilist trenni
Kuigi arstid on valmis aitama, olge parem terve!
5. laps: Ma lähen juuksurisse – panen silmad ja kulmud ritta.
Tulge, meie emad, ma toonin teie juukseid
Õhukese väikese kammiga saan kiiresti juuksed soengusse seada.
See saab olema moes, superklass, isad ei tunne sind ära!
6. laps: Juht tormab autos - ma lendan, kuhu tahan.
Need, kes on julged ja ei karda, istuge maha ja ma annan teile sõidu!
7. laps: Ärge meie pärast muretsege, meid on praegu ainult viis
Oleme veel koolis, pärast mida valime.
Meil ei ole tööga kiiret – otsustame kõik koos teiega hiljem!
Juhtiv: Jah, seda saab teha hiljem. Jätkame tähistamist!
8. märts on naistepäev ja meie tüdrukud on ka naispool, ainult et nad on veel väikesed - see tähendab ka neile puhkust!
Juhtiv: Kommi võtan ka maha, mis seal kirjas... lugesin läbi!
"Moeetendus".
Välja tuleb poiss: meie tüdrukud on printsessid, meie tüdrukud on armsad,
Kontsad teevad kristallhäält, tantsus on kuulda: koputab - koputab - koputab
Imetleme neid – .
Juhtiv: Tüdrukutele ja emadele anti kodutöö, et valmistada ebatavalistest materjalidest puhkuseks riietus.
Ja tüdrukud näitavad meile nüüd oma riideid.
(mängib muusika ja tüdrukud lähevad poodiumile ja kõnnivad ringis ringi, näidates oma rõivaid).
Juhtiv: Alles on ainult üks komm ja nüüd võtame selle lahti ja loeme:
On aeg teha kingitusi,
Kevadpäeval helge, särav.
Lapsed, minge oma emade ja vanaemade juurde,
Tee oma kingitus!
(lapsed teevad emadele ja vanaemadele isetehtud kingitusi, mängib aeglane muusika).
Juhtiv: Ja nüüd laulame teile laulu “Ei ole paremat armastatud ema” (sõnad Balakhonenkova).
Juhtiv: Lubage mul veel kord õnnitleda teid puhkuse puhul,
Ja kutsuvad teid hüvastijätuvalssi mängima.
(lapsed, emad ja vanaemad tantsivad muusika saatel valssi).
Pärast valssi istuvad lapsed, emad, vanaemad ja külalised laudadesse ning teejoomine jätkub (helib ilus muusika).

Ürituse eesmärk: tutvustada õpilastele 8. märtsi tähistamise ajalugu,kujundada lastes lugupidavat suhtumist oma perekonda, emasse ning vanemate ja laste suhete kultuuri; edendada laste ja vanemate ühtsust, positiivsete emotsioonide teket;lugupidava suhtumise edendamine emadesse, naistesse jahooliv suhtumine perekonda ja sõpradesse.

Kallid poisid, täna korraldame meie emade ja vanaemade auks 8. märtsile pühendatud mängu “Imede väli”.

See püha sai alguse naiste õiguste eest võitlemise päevast. 8. märtsil 1857 kogunesid rõiva- ja jalatsivabrikute töötajad New Yorki meeleavaldusele. Nad nõudsid 10-tunnist tööpäeva, valgusküllaseid ja kuivi tööruume ning meestega võrdset palka. Naised töötasid sel ajal 16 tundi päevas, saades töö eest sente. Pärast otsustavaid tegusid õnnestus meestel saavutada 10-tunnise tööpäeva kehtestamine. Paljudes USA ettevõtetes on tekkinud ametiühinguorganisatsioonid. Ja pärast 8. märtsi 1857 moodustati veel üks – esimest korda said selle liikmeteks naised. Sellel päeval avaldasid sajad naised paljudes New Yorgi linnades meelt, nõudes hääleõigust.

Möödus üle 50 aasta ja 1908. aasta veebruari viimasel pühapäeval tulid tuhanded naised taas New Yorgi tänavatele. See meeleavaldus, nagu võite arvata, langes kokku sama naistepäevaga 1857. aastal. Naised hakkasid taas valimisõigust nõudma ja astusid kohutavate töötingimuste ja eriti laste töö vastu. Politsei sai korralduse meeleavaldus laiali ajada. Kasutati määrdunud jääkülma veega täidetud voolikuid.

1910. aastal Kopenhaagenis toimunud rahvusvahelisel sotsialistide naiste konverentsil tegi Clara Zetkin ettepaneku tähistada rahvusvahelist naistepäeva 8. märtsil, mis kõlas kui üleskutse kõigile maailma naistele ühineda võitlusega võrdõiguslikkuse eest. Sellele üleskutsele vastates ühinevad naised paljudes riikides võitlusega vaesuse, tööõiguse, oma väärikuse austamise ja rahu eest. 1911. aastal tähistati seda püha esmakordselt 19. märtsil Austrias, Taanis, Saksamaal ja Šveitsis. Siis osales meeleavaldustel üle miljoni mehe ja naise. Lisaks hääleõigusele ja juhtivatel kohtadel töötamise õigusele taotlesid naised meestega võrdseid tootmisõigusi.

Ja siis tähistati seda 12. mail 1912. aastal. Venemaal tähistati rahvusvahelist naistepäeva esimest korda 1913. aastal Peterburis. Linnapeale adresseeritud petitsioonis teatati "... naisteteemalise teadushommiku" korraldamisest. Võimud andsid loa ja 2. märtsil 1913 kogunes Kalašnikovi leivabörsi Poltavskaja tänaval asuvasse majja poolteist tuhat inimest. Teaduslugemiste päevakorras olid järgmised küsimused: naiste hääleõigus; Riiklik sünnitusabi; kõrge elukalliduse kohta. Järgmisel aastal korraldasid naised paljudes Euroopa riikides 8. märtsi paiku sõja vastu protestimarsse.

1917. aastal tulid Venemaal naised veebruari viimasel pühapäeval tänavatele loosungitega nagu "Leib ja rahu". Neli päeva hiljem loobus keiser Nikolai II troonist ja ajutine valitsus tagas naistele hääleõiguse. See ajalooline päev langes tollal Venemaal kasutusel olnud Juliuse kalendri järgi 23. veebruarile ja Gregoriuse kalendri järgi 8. märtsile.

Rahvusvahelisest naistepäevast 8. märtsil on nõukogude võimu esimestest aastatest saanud riigipüha. Alates 1965. aastast on sellest päevast saanud vaba päev. Tema jaoks oli ka pidulik rituaal. Sel päeval andis riik pidulikel üritustel ühiskonnale aru riikliku naistepoliitika elluviimisest.

Kas see puhkus on tõesti rahvusvaheline? Jah, juba 1977. aastal võttis ÜRO vastu resolutsiooni 32/142, milles kutsuti kõiki riike üles kuulutama 8. märtsi naiste õiguste eest võitlemise päevaks – rahvusvaheliseks naistepäevaks. See päev on kuulutatud endise NSV Liidu vabariikides ja teistes välisriikides rahvuspühaks.

Algul tähistati rahvusvahelist naistepäeva poliitilise sündmusena, kuid järk-järgult muutus see Venemaal pühaks, mida iseloomustab eriti lugupidav suhtumine kõigisse naistesse. Sel päeval kinkivad mehed lilli kõigile naistele - väikestest tüdrukutest kuni eakate pensionärideni, õnnitlevad neid puhkuse puhul ja püüavad neid kodutöödest vabastada (muidugi oleks tore seda teha sagedamini, mitte ainult puhkusel). ).

Kool valmistab rahvusvaheliseks naistepäevaks pidulikku kontserti ja isetehtud kingitusi.

"Unistuste väli"

Kõige ilusam sõna maa peal on ema. Emal on kõige lojaalsem ja tundlikum süda – armastus ei kustu temas kunagi, ta ei jää millegi suhtes ükskõikseks.

Emal on kõige lahkemad ja õrnemad käed, nad saavad kõigega hakkama. Su ema käed kiigutasid sind hällis, kui sa väike olid. See oli su ema, kes soojendas sind oma hingeõhuga. Ema huulte liigutuste kordamine: laususite oma elu esimese sõna - "ema"!

Ema! Kuulake, kui uhkelt see kõlab! Inimestel on oma ema kohta palju sooje sõnu:

"Pole armsamat sõpra kui teie enda ema"

"Päikese käes on soe, ema juuresolekul hea."

Pea meeles: kui sa olid haige, nägid sa alati oma ema murelikku nägu enda kohal, kui sinu elus oli rõõm, siis sa nägid seda rõõmu oma ema näol.

Kuid kui tunnete oma ema kodus, ei kujuta te teda tööl ette. Kuid ta pühendab kõik oma teadmised ja oskused tööle, millega ta on hõivatud.

Ema püüab sind õigeaegselt hoiatada vale sammu või halva teo eest. Ole tema suhtes tundlik ja tähelepanelik. Ja kui teie ema on mõnikord teiega range, mõistke teda õigesti - see on sellepärast, et ta tahab teile parimat.

Õppige hindama oma ema armastust. Olge selle armastusega ettevaatlik. Ärge solvake teda juhusliku ebaviisakuse, karmide sõnade või sõnakuulmatusega.

Nii et olgu emale rohkem puhkust!

ma ümardasin

Milliseid lilli kingitakse sel päeval tavaliselt emadele ja vanaemadele?

(Lumikellukesed)

2. ring

Millega inimesed tavaliselt ema kuvandit võrdlevad?

(Päike)

III voor

Mis toob vanemaid ja lapsi peres kõige rohkem kokku?

(Usaldus)

FINAAL

Milline omadus on emale kõige iseloomulikum?

(Headus)

SUPER MÄNG

Millist omadust soovib ema oma lastes näha?

(Raske töö)

Rõõmu ja ilu päev.

Ta annab naistele üle kogu maa

Sinu naeratused ja lilled.

Tänapäeval igas kodus peidus

Kingitused vanaemadele ja emadele.

Kingitused tegid poisid

Salaja ja isaga pooleks.

Kokkuvõtteid tehes. Tunniaeg on läbi.

Valmistatud ja läbi viidud:

Ivanova O.V.

märts 2012

Eelvaade:

Õppejõududele, kellel on 1. ja kõrgeim kvalifikatsioonikategooria

portfelli arendamine

Portfell – kutsetegevuse tulemusi ja õpetaja isiklikku panust haridussüsteemi arengusse kinnitavate tõestatud ja tõendamata dokumentide kogum.

Portfooliosse kuuluvate dokumentide alusel tutvutakse õpetaja kutsetegevuse tulemustega ning hinnatakse isiklikku panust Tveri piirkonna hariduse arendamisse, misjärel täidavad eksperdid rubriigi nr 2." KOHTA ekspertarvamus.

Portfooliosse kuuluvad kehtestatud korras kinnitatud dokumentide koopiad.

Portfelli komponendidvastavad jaotisele nr 2" KOHTA kõrgeimat (esimest) kvalifikatsioonikategooriat taotleva õpetaja kutsetegevuse tulemuste hindamine"eksperdi arvamus:

1. R

Portfelli struktuur

  1. Esileht (märkida täisnimi, ametikoht, töökoht, aasta).
  2. Portfoolio (dokumentide loetelu) sisu, mis näitab lehekülgi.
  3. Sissejuhatus (seletuskiri), milles taotleja selgitab, millised dokumendid ja materjalid on portfooliosse lisatud ja miks, kuidas need kinnitavad tema kutsetegevuse taset (mitte rohkem kui 2 lehekülge).
  4. Järgmised lõigud (peatükid) vastavad jaotisele nr 2“Kõrgeimale (esimesele) kvalifikatsioonikategooriale kandideeriva õpetaja kutsetegevuse tulemuste hindamine”ekspertarvamus

1. R haridusprogramme valdavate õpilaste tulemused ja nende saavutuste dünaamika näitajad

  1. Positiivse dünaamikaga õpilaste haridussaavutuste kõrged tulemused viimase kolme aasta jooksul. Õpetajate (õpilaste) haridusprogrammide valdamise kvaliteedi näitajad
  1. Õpilaste (õpilaste) haridussaavutuste tulemused, mis põhinevad väliskontrolli ja lõpliku sertifitseerimise tulemustel (sealhulgas ühtse riigieksami vormis)

Sisaldab: õppeasutuse juhi tõendid “4” ja “5” õpilaste kohta, ühtse riigieksami tulemused, riigieksam 9. klassis uuel kujul, ühtse riigieksami koopiad, riigieksami aktid, väljavõtted jälgimine jne.

  1. Olümpiaadidel, võistlustel, võistlustel, turniiridel, festivalidel jne osalevate õpilaste (õpilaste) arvu dünaamika.

Sisaldab: õppeasutuse juhi tõendid ülevenemaalisel koolinoorolümpiaadil osalenud õpilaste arvu kohta, teistel olümpiaadidel, võistlustel, turniiridel, festivalidel jm osavõtnud õpilaste arvu kohta, aga ka muu kohta dokumendid, mis kinnitavad kooliõpilaste osalemist neil üritustel.

  1. Olümpiaadide, võistluste, võistluste, turniiride, festivalide, näituste jms auhinnasaajate ja võitjate kohalolek.

Sisaldab: dokumentide koopiad (.) õpilased, kes tulid ülevenemaalisel koolinoorte olümpiaadil, teistel olümpiaadidel, võistlustel, turniiridel, festivalidel jne võitjateks ja preemiasaajateks, samuti muud dokumendid, mis kinnitavad õpetaja osalemist preemiasaajate ja võitjate ettevalmistamisel. (tunnistused, tänukirjad jne)

  1. Õpetaja juhendamisel haridusuuringute, projektide ja muude loometegevustega tegelevate üliõpilaste (õpilaste) arvu dünaamika vähemalt kolm aastat enne atesteerimist

Sisaldab: õppeasutuse juhi tõend osalenud õpilaste arvu kohta V õppe- ja teadus-, projekti- ja muud tüüpi loomingulised tegevused, õpetaja koostatud projektide nimede loetelu, tellimuste koopiad, artiklid ajalehtedest, tänukirjad, ülevaated jne.

  1. Üliõpilaste (õpilaste) õppe-, uurimis-, projekti- ja muud tüüpi loomingulise tegevuse tulemused vähemalt kolme aasta jooksul enne atesteerimist

Sisaldab: dokumentide koopiad (tunnistused, diplomid, väljavõtted tellimustest jne..)

  1. Õpetaja poolt õpilastele (õpilastele) tingimuste loomine positiivse sotsiaalse kogemuse saamiseks
  1. Õpetaja tegevus on suunatud enesevalitsemise arendamisele laste (teismeliste) meeskonnas (projektide arv, tegevusvaldkonnad, mis aitavad kaasa õpilastele (õpilastele) tingimuste loomisele positiivse sotsiaalse kogemuse saamiseks).

Sisaldab: õppeasutuse juhi tõendid projektide loetelu (nimedega) aastate kaupa (projekti teema, osalenud laste täisnimed, klass, esinemine), samuti nende elluviimist kinnitavate dokumentide koopiad: ülevaated, artiklid ajalehtedest, tänud jne.

  1. Projektides ja tegevusvaldkondades aktiivselt osalevate õpilaste arvu dünaamika, mis aitavad õpetajal luua tingimused õpilastele (õpilastele) positiivse sotsiaalse kogemuse saamiseks

Sisaldab: õppeasutuse juhi tõendid projektide loeteluga (nimed) aastate kaupa (projekti teema, klass, osalenud laste arv), samuti nende elluviimist kinnitavate dokumentide koopiad: ülevaated, artiklid ajalehtedest, tänuavaldused, jne.

  1. Auhinnasaajate ja konkursside olemasolu, toetused ühiskondlikuks tegevuseks

Sisaldab: dokumentide koopiad (tunnistused, diplomid, väljavõtted tellimustest jne..) seda tüüpi tegevuste võitjad

2. Õpetaja isiklik panus Tveri oblasti haridussüsteemi arendamisse

2.1. Enda õpetamiskogemuse esitlus

Sisaldab: teaduslike ja praktiliste konverentside, seminaride, pedagoogiliste lugemiste, metoodiliste ühenduste koosolekute, ümarlaudade jms kavasid; kärbselehe ja õppevahendite sisuga lehtede koopiad, brošüürid, ajaleheväljalõiked artiklitega, veebisaitide aadressid ja kuvatõmmised saitide kohta, kuhu materjalid on postitatud

2.2. Õpetaja osalemine innovatsiooni-, teadus-, projektitegevuses, erialaliitude tegevuses ja püsiseminaridel

Sisaldab:

2.3. Osalemine ekspertkomisjonide, rühmade, metoodiliste ühenduste, apellatsioonikomisjonide, riigieksami ja ühtse riigieksami kontrollimise ainekomisjonide tegevuses, kutsevõistluste žüriis jne.

Sisaldab: osalemist kinnitavate dokumentide koopiad (tellimuste väljavõtted, tõendite koopiad, tõendid).

2.4. Osalemine kutsevõistlustel

Sisaldab: osalemist kinnitavate dokumentide koopiad (väljavõtted konkursile saatmise tellimustest, samuti tellimuste koopiad, tunnistused, auhinnasaajate ja võitjate diplomid jne.

2.5. Õpetaja metoodilise süsteemi kasutamine teiste õpetajate poolt ja selle leviku tase

Sisaldab: katsetes osalemise korralduste koopiad, ülevaated teiste õpetajate kogemuste kasutamisest õpetamispraktikas

2.6. Eksami edukalt sooritanud õppematerjalide, õppevahendite väljatöötamine

Sisaldab: koopiad ekspertiisi tulemusi kinnitavatest dokumentidest (ekspertarvamus, avaldatud programmide metoodilised arendused jne.

Eelvaade:

1 sõidus: Tere, kallid emad ja vanaemad, kallid külalised!

2 saatejuht: Läheneva 8. märtsi püha auks oleme külas Kolõtševski televisioonis.

1 saatejuht: Meie pühade-eelne programm algab eriväljaandega “Luuleõhtu”. Selle valmistasid ette 1. klassi õpilased.

1 . Meie koolis on sagimine ja lärm:

Tulekul!

Kus on minu ülikond

2 . Vitya ja Zhenya, andke meile lipud!

Sosinad, liigutused, vaidlused, itsitamine.

3 . Millist puhkust siin valmistatakse?

Ilmselt tulevad aukülalised!

4 . Äkki tulevad kindralid?

(ühishääles) Ei!

5 . Äkki tulevad admiralid?

(ühishääles) Ei!

6 Võib-olla kangelane, kes on ümber maailma lennanud?

(ühishääles) Ei! Ei! Ei!

7 . Lõpetage asjatu oletamine,

Vaata, siin nad on – külalised.

8 . Austatud, kõige tähtsamad:

(kooris) - Tere, emad!

9 . Rõõmus puhkus on meile saabunud,

Lõbus puhkus - emade puhkus.

10. Õnnitlused mu emale,

Ma armastan teda kõige rohkem.

11 . Kõik on puhkuseks valmis,

Mida me siis ootame?

12 . Laulame rõõmsat laulu

Alustame oma puhkust.

(laul 1. klassi esituses)

13 . Ema, väga, väga

Ma armastan sind!

14 . Ma armastan sind nii väga öösel

Ma ei maga pimedas.

15 . Vaatan pimedusse

Ma kiirustan Zorka.

Ma armastan sind kogu aeg

Ema, ma armastan sind!

16 . Koit paistab.

Juba on koit.

Mitte keegi maailmas

Paremat ema pole olemas!

2 saatejuht: Meie programm jätkub saatega “Läbi beebi suu”. Kallid emad, tuletan teile meelde reegleid. Peate ära arvama sõna, mida teie lapsed kirjeldavad. Teise klassi õpilased, on teie kord.

(2. klassi poisid tulevad välja)

1 . Ta armastab lapsi, on lahke ja ostab midagi maitsvat - mida iganes soovite. Hooliv, ei karista kunagi. Tal on kallim – vanaisa. Kes see on? (Vanaema)

1 õpilane: Kõigil on täna kiire

Tähistage helget puhkust,

Lihtsalt ära unusta

Õnnitlused vanaemadele!

2. õpilane: Poisid, ma ei ole vanaema vastu ebaviisakas.

Sest ma armastan oma vanaema.

Olgem meie vanaemad

Aidake teid.

Naerata, vanaema -

Ole alati noor!

3. õpilane: Ja siin on see, mille me otsustasime:

Õhukeste nõeltega

Väga vähe kasutatud.

Tahame välja mõelda

Uus nõel.

4 õpilane: on nõela juures

sõõrikukõrvast,

Lõnga keermestamiseks

Vanaema on lihtne

5 õpilane : Et mitte vihaseks saada,

Laule laulma,

Naeratama

Äri tegema.

6. õpilane: Me armastame oma vanaema

Ja me oleme temaga väga sõbrad.

Hea, lahke vanaema juures

Rohkem lõbusat maailmas!

7. õpilane: Mu vanaema ja mina oleme vanad sõbrad

Kui hea mu vanaema on!

Stseen: Laps ja vanaema.

Laps: Emal on tööd,

Isal on tööd.

Neil on see minu jaoks

Laupäev jääb.

Ja vanaema on alati kodus.

Ta ei noomi mind kunagi!

Ta paneb su maha ja toidab:

Vanaema: Ära kiirusta.

Noh, räägi mulle, mis seal juhtus.

Laps: Ma räägin, aga vanaema ei sega vahele,

Tatar tera tera haaval

Istub, sorteerib...

Me oleme head -

See on kõik, meie kahekesi.

Mis maja see ilma vanaemata on?

2. See on väga külm ja sile. Kui see läheb soojaks, muutub see suurest väikeseks. Seda on erineva kujuga, kuid enamasti näeb see välja nagu porgand. Rippub tagurpidi. Kui kevad tuleb, siis tilgub. Mis see on? (Jääpurikas)

3. Juhtub ja ei juhtu. Kui ema ostab midagi maitsvat, ilmub see kohe välja. Hakkan hüppama, jooksma ja lõbutsema. Külaliste saabudes ilmub ka see. See võib olla naljakas ja kurb, hea ja halb. Mis see on? (Meeleolu)

4. See on onu. Ta on tugev, oskab süüa teha, oskab juhtida autot, mootorratast. Ta ei karda kedagi, ei nuta kunagi. Ta on hea, lahke, hooliv. Ta lubas ema terve elu süles kanda. (abikaasa)

5. See võib olla suur ja väike. Pildistades on seda ka vaja. Ta ilmub välja, kui nad räägivad nalja või midagi naljakat, ja siis kaob. Mis see on? (Naerata)

1 saatejuht: Ja nüüd kingivad teise klassi õpilased teile, kallid emad, laulu “Naerata”.

2 saatejuht: Ja nüüd programm "Aita ennast". Pärast selle vaatamist saate teada, kuidas saate erinevate vahenditega hambavaluga toime tulla.

Stseen: arst ja patsient. (2 poissi 3 "B")

Haige: Oh, see on valus, see on valus, see on valus!

Arst: Mis valutab?

Mu hammas valutab.

Eile mul oli?

Ei.

Siin on minu nõuanne: võta nöör, seo üks ots hamba külge ja teine ​​ukselingi külge. Ja paluge kellelgi teie perekonnast uks avada. Tuled homme.

Oh, see on valus, see on valus, see on valus!

Mis valutab?

Mu hammas valutab.

Eile mul oli?

Jah.

Mis on minu nõuanne?

See on ära rebitud.

Mis maha tuli?

Ukse käepide oli ära rebitud.

Veel üks näpunäide: võta nöör, seo üks ots hamba külge ja teine ​​lauajala külge ning lase kellelgi lauda pool meetrit liigutada. Tuled homme.

Oh, see on valus, see on valus, see on valus!

Mis valutab?

Mu hammas valutab.

Eile mul oli?

Jah.

Mis on minu nõuanne?

See on ära rebitud.

Mis maha tuli?

Laua jalg rebenes ära.

Siin on veel üks näpunäide: võtke jäme köis, siduge üks ots hamba külge ja teine ​​rongivaguniga. Tuled homme.

Ei tee haiget, ei tee haiget!

Mis ei tee haiget?

Hammas ei valuta.

Eile mul oli?

Jah.

Noh, mis on minu nõuanne?

See on ära rebitud.

Mis maha tuli?

Vagun rongist.

Kus on hammas?

Jaamaülem lõi selle välja.

1 saatejuht: Eetris on saade “Naise vaade”.

(4. klass)

1. Pühendatud mu õele.

2. Kõik õed

Naljakad harjumused -

Nad kirjutavad saladusi

Üksteise vihikutes.

Nad hajuvad igaveseks -

Nad lepivad kohe ära.

Ja te ei saa pikka aega nende peale solvuda.

1. Täna soovime oma õdedele,

Nii et puhkus tooks rõõmu,

Olgu see päev kõige õnnelikum,

Ta oli rõõmsameelne ja muretu.

3 “B” klass (3 poissi ja tüdruk).

1. Pühendatud meie tüdrukutele.

2. Millest tüdrukud nii palju räägivad?!

Kõik õppetunnid ja kõik muudatused.

Nad naeravad nii palju koos nurkades,

Nad ragistavad toole nii kõvasti.

1. Ma mõtlen pidevalt: miks ma neid armastan?

Võib-olla on ka teisi tüdrukuid

Mida on vaja kaitsta

Võitle nende eest vaenlastega.

3. Mis, noh, vähemalt midagi,

Vähemalt natuke kardab!?

No vähemalt üks upuks ujudes ära...

1. Siis aga kõndis Marinka mööda ja tõukas teda.

2 saatejuht: Ja nüüd paljude poolt armastatud programm “Mängi, armastatud akordion”.

(3 poissi 3-st "A" teevad töid.)

1. Miks me kõik siin tantsime?

Miks me siin laulame?

Sest kõik tüdrukud

Head naistepäeva!

2. Istume klassis

Ja me vaatame tüdrukuid:

Ja ilus ja tark -

Seda pole lihtsalt parem leida.

3. Laual on ajakiri,

Noh, sellel on A.

Sest meie klassis

Targad tüdrukud.

4. Jõgi jookseb kiiresti,

Puhastage põhjani.

Meie tüdrukud naeratavad

Hele nagu päike.

5. Teil on vedanud, tüdrukud!

Sa oled juba õnnelik

Sest me oleme sinuga -

Kõige ilusam!

6. Oleme naljakad poisid

Õnnitlused tüdrukud

Head naiste kevadpäeva -

Hellus ja ilu!

2 saatejuht: Ja nüüd toimub sama programmi raames räige duell: “Seinast seina”. Kutsutud on 3 B-d.

3 poissi ja 3 tüdrukut:

Me mõistame.

Me ei löö tüdrukuid terve päeva,

Palju õnne!

Tüdrukud: Hästi tehtud, meie poisid,

Me ei solvu!

Nad ütlevad, et kui vaja,

Nad löövad meid ise.

M.: Teeme tüdrukutele heameelt:

Olgem viisakad!

Olge kannatlik, poisid.

Homme oleme samasugused. (või homme oleme samad)

D: Kui draakonid ilmuvad,

Siis päästavad poisid meid,

Kõik draakonid märatakse üles

Nad purustavad selle tükkideks.

M.: Meie tüdrukud ilma võitluseta

Nad võidavad kõik vaenlased!

Kui nad vaid karjuvad -

Kes iganes sa tahad, jääb uimaseks!

D.: Poisid solvavad meid,

See tähendab, et nad jumaldavad seda!

Noh, kui nad sind peksid,

See tähendab, et nad armastavad sind!

M.: Vanker unistab kevadest,

Kalamees karpkala kohta.

Tüdrukute meelest

Ainult Barbie-nukk.

D.: Me armastame oma poisse,

Võime teile julgelt öelda:

"Väga rasked ülesanded

Meie otsustame teie eest."

M.: Mida ma võin tüdrukutele soovida?

Parim?

Kakssada pakki erinevaid nätsu

Ja jäätiseauto!

Meile meeldib lõbutseda.

Pärast sellist puhkust

Ma tahan õppida!

1 saatejuht: Imeline duell. Joonista!

2 saatejuht: Esitame teie tähelepanu ajakirja Yeralash pidulikule numbrile. Kutsutud on 3 "A" klass.

(Poiss, ema, 3 õpilast)

Poiss pühib usinalt põrandat ja laulab "Rohus istus rohutirts." Ema tuleb sisse, seljas üleriided, kotid käes, võtmed suus. Ta vaatab ümmarguste silmadega poega, lööb hirmunult võtmed maha ja küsib:

- …, Mis on juhtunud?

Mitte midagi.

Nagu mitte midagi! Miks sa põrandat pühid?

- (Laules “Rohutirtsu” Ja kuna ta oli räpane.

-(Nööpide lahti) ..., ma palun teid, räägi mulle, mis juhtus? Viimati pühkisite põrandat siis, kui saite käitumise eest halva hinde, ja enne viimast korda, kui teid taheti teiseks aastaks jätta.

(Ema vaatab toas ringi ja küsib hirmunult) Kas sa oled tolmu ära pühkinud?

(Uhkelt ja rõõmsalt) Pühkisin selle ära!

mina ise?

mina ise!

- (Ehmunult) ... mis juhtus? Ütle mulle, mida sa teinud oled?

- (Ta võtab rõõmsalt ema mütsi ja mantli maha) Jah, ma ütlen teile – ei midagi! See oli lihtsalt määrdunud, nii et ma koristasin selle ära!

- (Kahtlaselt) Miks sa oma voodi ära tegid?

Lihtsalt! Täidetud ja kõik!

- (Seob pea rätikuga kinni ja istub toolile) ...tõde! Miks mind koolidirektori juurde kutsutakse?

Ära karda, ema! Kõik on korras. (Istub ema vastas) Tegin kodutööd, sõin lõunat, pesin nõusid ja pesin hambaid.

Mina ise!?

mina ise.

(Ema minestab.)

- (Karjub ehmunult) Ema, emme! Mis sinuga juhtus? Nüüd ma toon sulle vett. (Jookseb, kallab vett. Uksele koputatakse. Poiss teeb lahti. Kolm klassivenda astuvad sisse)

1 õpilane: (märkis midagi päevikusse) Noh...! Kuidas möödus teie vanemate abistamise päev? Koristasid korteri?

Vanemate abistamise päev, vanemate aitamise päev!!! Siin, imetlege seda!

2. õpilane: ..., esmaabikomplekt!

3. õpilane: (Võtab välja esmaabikomplekti) Kui närvis on kõik emad! (Tilgutab ravimit klaasi) 19-20-21-22. Kas sul häbi ei ole,… Milleks ta oma ema tõi! Kas sa ei saaks mulle öelda, et see on ainult üks päev?

Ema tõstab pea ja küsib: "Kas homme on kõik endine?"

Klassikaaslased: "Vana moodi, vana moodi."

(Ema minestab jälle)

1 saatejuht: Ja jälle - “Luuleõhtu”.

(3 "A")

1. Mine ümber kogu maailma

Lihtsalt tea ette:

Soojemaid käsi ei leia

Ja õrnem kui mu emal.

2. Te ei leia maailmast silmi

Südamlikum ja rangem.

Ema meist igaühele

Kõik inimesed on väärtuslikumad.

3. Sada teed, teed ümberringi

Reisi ümber maailma:

Ema on parim sõber

Paremat ema pole olemas!

(3 “B” – korraga lahkub 5 inimest)

1. Ema on ärritunud

Kui ma olen väga ebaviisakas.

Kulmu kortsus, kurb,

Kui ma olen väga loll.

2. Ema on lihtne solvata

Lihtne on ärrituda...

Aga kuidas teda rõõmustada?

Kas saada naeratus?

(Me kõik laulame kooris "The Baby Mammoth Song")

3. Ema kleite on sõna otseses mõttes lugematu arv.

On sinist ja on rohelist.

Seal on sinine suurte lilledega -

4. Sellega läheb ta tööle,

Sellega läheb ta teatrisse ja külastustele,

Ta istub selles ja on hõivatud joonistamisega...

Igaüks teenib ema omal moel.

5. Ettevaatamatult peatsile visatud,

Ema vana, räbaldunud rüü.

Ma serveerin seda hoolikalt oma emale,

Ja miks - arvake ise:

Kui ta paneb selga värvilise rüü,

See tähendab, et ta on minuga terve õhtu.

(4. klass)

  1. Aleksei Maksimovitš Gorki kirjutas: "Ilma Päikeseta ei õitse lilled, ilma armastuseta pole õnne, ilma naiseta pole armastust, ilma emata pole ei luuletajat ega kangelast. Kogu maailma rõõm tuleb emadelt.
  1. Ja kui poleks olnud meie emasid, poleks meid kunagi olemas olnud. Maailmas on ainult üks inimene, kelle süda on kuumem ja tugevam kui üheksa päikest, ja see inimene on ema!
  1. Kui soovite oma ema teha kõige õnnelikumaks inimeseks, käituge nii, et ta oleks õnnelik ja ütleks uhkelt: "Teate, kui head mu lapsed on!"
  1. Ema võtab topeltkohustuse, et saaksime õppida, mängida, kasvada ja areneda. Mõned meist usuvad, et nii see peakski olema, aga kui sa armastad oma ema, siis ära usu, et ta sinu abi ei vaja. Seisa tema kõrval, aita, väsi temaga koos. Su ema saab olema õnnelik.
  1. Pole tähtis, kuidas sündmuste kiirus teid kutsub,

Ükskõik, kuidas sa mind oma keerisesse tõmbad,

Hoolitse oma ema eest rohkem kui silmade eest

Solvangutest, raskustest, muredest.

2 saatejuht: Ja nüüd juhime teie tähelepanu programmile "Muinasjutu külaskäik".

(4. klass. Muinasjutt Naeris uutmoodi.)

ABILINE

Tegelased:
Seda rolli mängib täiskasvanu:
Juhtiv
Rolle mängivad lapsed:
Ema
Vova


Juhtiv
Ema tegi pirukat
Noh, Vova aitas teda.
Panin taignasse kaneeli,
Valas välja purgi sinepit,
Lisasin lusikatäie läätsi...

Vova.
Üldiselt tegin kõik, mis suutsin.

Ema.
Kes meie ust kriimustas?

Vova.
Ust kriimustas kohutav metsaline.

Ema
Kes valas kogu kompoti põrandale?

Vova.
Kompott? Ilmselt kass Vaska

Ema.
Kes rebis täna raamatuid?

Vova.
Malakad hiired lõhkusid selle ära.

Ema.
Kes pani kassi kotti?

Vova.
Sea kotis? Meie koer, Buddy.

Juhtiv
Sõber urises vihaselt,
Ja Vova jäi kohe vait.



Sündmuse kokkuvõte

Töö tüüp– avatud ürituse kokkuvõte

GBOU JSC "Nyandomskaya SKOSHI"

GPA õpetaja.

Eesmärk: arendada lugupidamist naiste vastu

Ülesanded:
1. Kasvatage lastes armastust lähedaste ja neid ümbritsevate inimeste vastu.
3. Arendada laste loovust ja annet.
4. Sisenda sõprus- ja vastutustunnet määratud töö vastu.

Varustus:
1. Puhkuse puhul luuakse näitus.
2. Näitus “Lilled pühadeks” (õpilased joonistavad emale kimbu).
3. Õhupallid, plakatid.

Tähistuse edenemine:

Õpetaja

Tere pärastlõunal kallid sõbrad! Meil on hea meel teid täna tervitada ja loodame teile kõigile head, rõõmsat tuju.
Antoine de Saint-Exupery ütles: "Naeratus ühendab."
See on tõsi. Vaatame nüüd üksteisele otsa ja ………..naeratagem! Sa tegid seda suurepäraselt. Nüüd saame oma koosolekut alustada. Lõppude lõpuks on meil, millest rääkida!
Kevad on käes, märts on käes!

Poisid, mis teile seostub sõnadega "Kevad on tulnud, märts on tulnud!"

(Laste vastused: loodus ärkab ellu, päike paistab üha sagedamini, läheb soojemaks, puhkus on 8. märts)

8. märts on siis, kui päike hakkab maad soojendama, kui metsasulastel aladel õitsevad lumikellukesed ja sisse lendavad vankerid... Seda puhkust armastavad kõik. Lõppude lõpuks on see puhkus meie emadele, vanaemadele ja klassikaaslastele. Kõik, keda me teame. Ja me ei tea, kes. Kõik, kes elavad meie kõrval... Ja meist kaugel... Puhkus poolele inimkonnale. Ja mis poolik! Kõige võluvam, ilusam, lahkem.

Natuke puhkuse ajaloost: Läbi ühiskonna ajaloo on naistel üle maailma olnud palju raskem kui meestel. Neil ei olnud õigust saada arstiks, inseneriks ega juristiks ning naised ei tohtinud igal pool õppida. Oli riike, kus naine ei julgenud võõraste ees oma nägu paljastada ega mehega ühe laua taha istuda. Just see õigusteta olukord sundis naisi üle kogu maailma ühinema võitluses oma õiguste eest. 1910. aastal kogunesid Taani Kopenhaageni linnas paljude riikide esindajad konverentsile ja leppisid kokku rahvusvahelise naiste solidaarsuse päeva loomises võitluses majandusliku ja poliitilise võrdsuse eest. Venemaal tähistati seda püha esmakordselt 1913. aastal.

Meie riigis armastavad kõik seda puhkust väga. Tänapäeval kõlavad meeste ja poiste öeldud armastus- ja tänusõnad eriti õrnalt.

Ja märts on laul!

Ja märts on muinasjutt!

Ja märts on imede ja kevade päralt!

Ja märts on värskus,

Ja märts on puhkus

Head ja armsad emad!


Koolitaja: Tõepoolest, maailmas pole kedagi paremat kui teie ema.
Ema! Kõige arusaadavam sõna maa peal. See kõlab võrdselt õrnalt kõigis maailma keeltes. Emal on kõige õrnemad ja südamlikumad käed, nad saavad kõigega hakkama. Emal on kõige lahkem ja tundlikum süda. Ja olenemata sellest, kui vana inimene on, 5 või 50, ta vajab alati ema.

õpilane: planeedil elavad erinevad lapsed,
Kuid kõik lapsed maailmas armastavad oma emasid
Juhtub, et me ei kuula oma emasid,
Ja emad õpetavad meile häid tegusid

õpilane: Ja emad õpetavad meile, kuidas olla lahked,
Kuidas kaitsta ja armastada oma kodumaad!
Emad saavad kõike teha, emad aitavad
Emad teavad, kuidas kõigest aru saada!
Kui neil on puhkus, siis on ka meil puhkus.
Õnnitleme oma emasid!

Koolitaja: Poisid, kas teate, millised omadused on emale omased. Nüüd kontrollime seda?
1. Igal emal, kes armastab oma last, on see omadus (headus)
2. Seda omadust tähistab selline hämmastav sõna. See on alati mu ema hinges (hool).
3. Seda hinge omadust on näha ema pilgus, kuulda tema hääles (hellus).
4. Oskus arukalt lahendada erinevaid keerulisi küsimusi ja anda nõu (tarkust).
5. Ja see omadus avaldub siis, kui emme teeb nalja ja ajab kõik naerma (huumor).



Telegrami mäng Telegrammi toob ja loeb ette õpetaja
"8. märts on parim päev,
Ja sellel kevadpäeval.
Me küsime kogu maailma naistelt
Palju õnne!
Lõbutse, ära igavle
Ja puhka palju.
Kodus, tööl
Teid on alati austatud."

Ja nüüd liigume edasi "Telegrami" võistluse juurde.

Et võtta suur sõna.

Võtke tähed välja üks ja kaks korda,

Ja siis koguge need uuesti kokku -

Ilmuvad uued sõnad...

Niisiis, kes suudab sõnast ühe minuti jooksul kõige rohkem uusi sõnu välja mõelda "Telegramm".

Koolitaja: Alates iidsetest aegadest on inimesed emade kohta välja töötanud palju häid ja lahkeid vanasõnu:

(poisid panevad üksikutest sõnadest vanasõnad kokku ja selgitavad neid)

Lind rõõmustab kevade üle ja beebi rõõmustab oma ema üle.

Pole armsamat sõpra kui su enda ema.

Päikese käes on kerge, ema juuresolekul hea.

Ema viha on nagu kevadine lumi: palju langeb maha, kuid see sulab varsti

Merepäevast pärit emapalve võtab välja (võtab välja).

Ema sõna ei räägita mööda.

Sugulasi on palju, aga minu ema on kõige kallim.

Emaga koos elamine ei tähenda kurbust ega igavust.

Jumal valitseb ema sõna järgi.

Mitte isa-ema, kes sünnitas, vaid see, kes andis talle vett, toitis ja õpetas headust.

Mäng "Ema elukutsed".

Mängu reeglid. Õpetaja nimetab ametit meessoost ja lapsed peavad nimetama sama elukutset naissoost.

Näiteks:

õpetaja - õpetaja

kunstnik - kunstnik

kuduja – kuduja

rätsep - õmbleja

arst - arst (ja mitte arsti naine - see põhineb luureandmetel)

kirjanik - kirjanik

luuletaja - poetess

sportlane - sportlane

skaut – skaut

müüja - müüja

näitleja näitlejanna

ajakirjanik - ajakirjanik

õpetaja - õpetaja

pianist - pianist

trummar - trummar

laulja - laulja

arheoloog - arheoloog (kiire mõistuse jaoks)

Koolitaja: Ustavas ema südames ei kustu armastus oma laste vastu kunagi. Su ema hoolitseb kogu elu sinu eest, kaitseb sind, annab nõu ja õpetab targaks. Suureks saades saate oma emasid aidata, tehes mõned majapidamistööd. Mida te kodus teete, kuidas oma emasid aitate? (Laste vastused)

Lahenda köögimõistatusi.

1) Ta ei söö kunagi, vaid ainult joob,

Ja kui ta mürab, võtab ta kõik vastu.

(samovar)

2) Kõnnib servast servani,

Pätsi lõikamine.

(nuga)

3) Kõik auke ja kurjust täis,

Ja nii hammustav.

Ainult tema vanaema saab temaga läbi,

Ta hõõrub ja silitab tema külgi.

(riiv)

4) Auke on palju, aga välja hüpata pole kuskilt.

(kurn)

5) See on tamm, vöö on jalakas ja nina on pärn.

(tünn)

Part meres, saba aias.

(kulp)

6) Kuumast kaevust

Vesi voolab läbi nina.

(veekeetja)

7) Väike hobune

Ja ta jõi terve järve ära.

(lusikas)

Mäng "Õrnad sõnad"

Mängu nimi on: "Ema..., milline ta on?"

Sõna jaoks peate nimetama võimalikult palju omadussõnu Ema .

(Õpetaja kirjutab sõnad tahvlile)

Igaüks vajab ema

Ja see on kõigi jaoks oluline.

Lohutused, paitused,

Kallistab armastusega,

Ja kui ema on kurb,

Tooge lilli...

Ta saab olema nii õnnelik!

Ja temaga ka sina.

Koolitaja:. Ja nüüd on kord tüdrukuid õnnitleda.

(Poisid loevad luulet - palju õnne klassikaaslastele)

1. Head naistepäeva, Christina!

Soovime kogu südamest,

Nii et nagu imeline pilt,

Elu ilmub teie ette.

2. Õnnitleme Nadjat kevadpüha puhul!

Soovime teile õnne, tervist ja lõbu!

Toogu see kevad teile

Palju naeratusi, soojust ja lahkust!

3.Vika! Lõhnava sirelioksaga

Kevad tuleb igasse koju,

Õnnitleme teid kogu südamest

Head rahvusvahelist naistepäeva!

4 Sveta, palju õnne

Soovime teile tervist ja õnne,

Et läheduses oleksid vaid parimad sõbrad!

Kehalise kasvatuse tund "Emaga saate teha kõike maailmas!"

Isad teavad, lapsed teavad,

Emaga saate teha kõike maailmas - (nad kõnnivad paigal)

Saate hüpata koos emaga (hüppenöör)

Saate mängida peitust (kata silmad peopesadega)

Saate tantsus ringi keerutada (nad keerlevad enda ümber)

Ja mine suusatama (matkige suusasammu)

Saate palliga mängida (põrgata pall põrandalt maha)

Ja tulistage lumepalle (sihike viskega)

Saate rõngast keerata (puusade ringjad liigutused)

Saab lõigata, värvida, õmmelda (käega jäljendatud)

Õhupallide kimp

Saate emmega täis puhuda (õhupalle täis puhuda)

Ja õnnest kurnatud,

Magama tema õlal (silmad kinni, peopesad põse all)

Ristsõna.(Tahvlil. Lapsed arvavad ja kirjutavad lahtritesse, Võtmesõna on kingitus - see peaks esiletõstetud lahtrites õnnestuma))

Küsimused

    Huulevärv (huulepulk)

    ennustaja lill (karikakar)

    Rõõmus sündmus (puhkus)

    Aine, mida lisatakse tarretisele, tarretisele (želatiin)

    Köögiriided (põll)

    Alaline koht käbide toppimiseks (otsmik)

    Juukseharu (lokid)

Küsimused:

1. Kui te ei ole kingitusega väga rahul, kuidas te käitute?

2. Kas pärast kingituse saamist...?

3. Kui sulle kingiti lilli, siis sa...?

4. Kui sulle anti maiustusi, siis sa...?

5. Kas kingitusest on võimalik keelduda?

6. Kui üks külalistest tuleks ilma kingituseta, mida sa teeksid?

7. Kas sinu arvates tuleks kingitud kingitus kinkija juuresolekul kohe lahti pakkida?

8. Kas kingitust tehes on võimalik küsida, kas see meeldis?

9.Mis on kõige väärtuslikum kingitus?

Oma kätega tehtud kingitus kannab endas soojust ja erilist võlu.

(Lapsed teevad loomingulist tööd: korrake PTB-d kääride ja liimiga töötamisel.)

Emad saavad teha kõike, nende kätega saab hakkama. Nad teevad kõik, et kasvatada teist head inimesed, anda teile korralik haridus ja aidata teil end elus realiseerida. Nad hoolitsevad sinu eest ka siis, kui sa täiskasvanuks saad, sest nende jaoks oled sa kõige kallimad olendid Maal. Ema kohta on palju laule. Kuulame ühte neist. (Videoklipp “Drip-drip”. Karaoke (Sõnadega)

Jah, teie ema ja teie teised emad – õpetajaid tuleb armastada ja kaitsta, aidata nii sõnades kui tegudes, kui neil on halb. Te ei saa ära kasutada nende armastust ja isetust ilma midagi vastu andmata ja andke neile oma hellus, armastus ja hoolitsus. Hinda, armasta oma emasid ja oma teisi emasid, koos nendega on see maailm sinu jaoks soojem ja mugavam.

Palun võtke vastu meie õnnitlused
Rahvusvahelisel naistepäeval!
Laske oma tujul olla
Õitsevad alati nagu sirelid
Olgu teie elu ilus
Ja lapsed on alati rõõmsad
Olgu teie kodu täis tass!
Palju õnne, õnne ja headust!

Lapsed astuvad sisse ja rivistuvad pidulikusse koosseisu.

Ved.:
Kallid külalised, emad ja vanaemad! Õnnitleme saabuva kevade puhul,
Esimene kevadpüha on 8. märts.
8. märts on pidulik päev
Rõõmu ja ilu päev,
Ta annab naistele üle kogu maa
Sinu naeratused ja lilled.
1 laps:
Ema armastavad kõik maailmas,
Ema on su esimene sõber!
Mitte ainult lapsed ei armasta oma ema,
Armastatud kõigi ümber.
2 last:
Kui midagi juhtub
Kui äkki tekib probleeme,
Ema tuleb appi
See aitab alati.
3 last:
Teie puhkuse päeval
Soovime teile pikki ja rõõmsaid aastaid,
Võtke see oma kiusajatelt ja naljameestelt
Suur ja kuum...
Kõik:
Tere!
4 last:
Ühel rõõmsal kevadpäeval,
Päike paistab eredalt,
Õnnitlused emadele ja vanaemadele,
Teeme neile kingitusi.

Lapsed teevad kingitusi.

1 laps:
Olgu meie emad täna
See saab olema lõbus ja kerge.
Soovime, et emad teaksid:
Armastame neid väga!
2 last:
Lõppude lõpuks on täna imeline päev,
Lõhnab varakevade järgi.
Laulame laulu emast,
Oo kallis, oh kallis!

Laul emast.

Ved.:
Täna tulid meie puhkusele meie vanaemad. Kõige lahkemad, hoolivamad ja me tahame neid ka õnnitleda.
1 laps:
Vanaema, kallis, lahke, kallis,
Andke kõigile maailmas teada
Kuidas ma sind armastan.
2 last:
Kõik lapsed armastavad häid vanaemasid,
Meie kallitele vanaemadele – meie tervitused.
3 last:
Ole rõõmsameelne, ilus,
Kingi kõigile kiindumust ja valgust.
Soovime teile head tervist,
Ja elada saja-aastaseks.
4 last:
Seal on palju erinevaid laule
Kõigest maailmas,
Ja nüüd laulame teile laulu vanaemast.

Laul vanaemast "Ma ütlen teile, poisid."
Nad võtavad istet ja heliseb kell.

Ved.: Kes seal nalja teeb?

Ekraani tagant ilmub välja väike Brownie Kuzya.

Kuzya:
Ma olen väike Brownie, kutsu mind koju -
Panen asjad korda, ma ei lase häda majja,
Oma vanaemadele ja emadele
Aitan korralikult.
Head puhkust, õnnitlen vanaemasid, tüdrukuid, emasid!
Laske päikesel iga päev oma aknale koputada.
Ja kingitusena võtke minult vastu
Võlukell puhkuse auks.
Helistage kella ja kutsuge külalised enda juurde.
Ved.:
Aitäh, Kuzya. Jää puhkuseks. Ja nüüd paneme proovile teie kella võlu.
Meie kell, helin,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

Kõlab muusika, Kikimora astub saali ja laulab ditties.

Kikimora:
Kõndisin läbi metsa küürudest mööda,
Ma kuulsin kella!
Ta alustas sellist trillist
Ja ta tõi mu siia. Vau!
Ma olen Kikimora mets,
Ma olen ulakas tüdruk!
Mulle meeldib nalja teha, naerda,
Lõbutsege kõikvõimalikel viisidel! Vau!
Olen kahjutu, lahke,
Ma olen tüdruk – lihtsalt aare!
Olen nii tark kui ilus,
Kõik räägivad sellest! Vau!
Oh, kuhu ma sattusin? Mu jalad, kuhu sa mind viisid?
Ved.:
Tere, kikimora!
Kikimora:
Tere, tere kõigile! Mis lõbu see on?
Ved.:
Tulid meie peole! Täna õnnitlevad poisid kõiki emasid, vanaemasid ja tüdrukuid.
Kikimora:
Mille puhul nad õnnitlevad? Mis puhkus täna on? Miks ma midagi ei tea?
Ved.:
Täna on 8. märts, naistepäev!
Kikimora:
Oh, milline õnn! Lõppude lõpuks olen mina, Kikimora, iludus ja ka naine!
Nii et nemadki peaksid mind õnnitlema! (ütleb seda flirtivalt)
Ved.:
Muidugi, Kikimora! Head puhkust teile! Ja poisid ja mina tahame teile komplimente teha - need on nii meeldivad, viisakad sõnad.

Lapsed kiidavad kordamööda kikimorat: ilus, elegantne, naljakas, tark, lahke jne.

Kikimora:
Oi, kui tore see minu jaoks on – tahtsin isegi tantsida.

Kikimora tantsib.

Ved.:
Kikimora, sa tantsisid suurepäraselt! Ka meie poisid oskavad rõõmsalt tantsida.

Lapsed esitavad Matrjoška tantsu.
Kuzya tuleb välja ja ütleb kurvalt.

Kuzya:
Keegi ei keeda mulle putru,
Keegi ei ravi mu köha.
Mul ei ole ema
Keegi ei vaja mind.
Sina, kikimora, pole kuri,
Oled rõõmsameelne, naljakas,
Naerata mulle kiiresti
Kas sa oled mu ema?
Kikimora:
Noh, muidugi, kallis
Sinust saab mu poeg.

Kikimora tantsib oma "pojaga" ja ütleb:
Mul on poeg
Niisiis, minust sai emaks.
Nüüd oleme üks perekond
Me oleme koos, sina ja mina.
Ved.:
Tegelikult see sõna
Parem kui ükski teine.
Ema on esimene sõna, õrn sõna
Meie saatuses.
Kikimora:
Ja nüüd on aeg koju minna
Hüvasti, lapsed!

Kikimora ja Kuzya lahkuvad.

Ved.:
Noh, võtame oma kella ja kutsume uusi külalisi.
Meie kell, helin,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

2 poissi balalaikade ja mütsidega tulevad välja saali keskele.

Poisid:
Kutsume oma sõbrannad külla!
Mis on puhkus ilma jamadeta?
Tulge välja, sõbrannad,
Koos laulame dits!

Lapsed laulavad laule.

Ved.:
Kutsume järgmise külalise!
Meie kell, helin,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

Heliseb kell, saali astub neiu Revuška, müristab “A-ah! Oooh!” Tema käes on vann taskurätikute ja pesulõksudega.

Ved.:
Millist ulgumist? Missugune mürin?
Kas seal lehmakari pole?
Möirgamine:
Need ei ole lehmad ja...
See olen mina - Revushka...
Ved.:
Miks sa nutad, Revushka?
Möirgamine:
Pesin taskurätikud
Seejärel loputasin kaua.
Ja nende jaoks pole lõppu näha,
Nii et ma tundsin end solvununa-o-o!
Ma kuulsin kella
Ma jooksin teie juurde puhkuseks!
Siin on taskurätikud, vaadake
Aidake mul need üles riputada!
Ved.:
Muidugi, Revushka! Poisid ja mina riputame teie taskurätikud kiiresti üles!

Mäng "Riputage taskurätikud"

Ved.:
Päike tuli välja ja kuivatas teie taskurätikud ja pisarad. Hoidke meie võlukella ja kutsuge uusi külalisi!
Möirgamine:
Meie kell, helin,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

Poissõdurid tulevad välja keskele.

Poisid (ükshaaval):
- Oleme terve riigi poisid
Peab olema julge.
- Et piirid oleksid kaitstud,
- Et panna tüdrukud naeratama,
- Nii et vanaemad ja emad
Me ei kardaks midagi.
— Vaprad sõdurid õnnitlevad teid selle puhkuse puhul.
Ja kogu südamest soovivad
Õnn, rõõm, armastus.

Tants "Kolm tankisti"

Ved.:
Helistame järgmisele külalisele.
Meie kell, helin,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

Mängitakse läbi stseen “Väikesed kõrvad”.

Vanaema:
Kõik võta hetk,
ma ütlen sulle midagi.
Mul on lapselaps Ksyusha,
Tal on ulakad kõrvad
Mu kõrvad ei valuta üldse
Ksyushina kõrvad on kavalad.
Ved.:
Me teame ka seda tüdrukut, paljud lapsed näevad välja nagu Ksyusha!
Isa (pöördudes ema poole):
Saage tuttavaks!
Meie isa tuli töölt koju
Tule, naine, kata laud.
(aadress Ksyushale): Tere, tütar,
Oota hetk, kuula
Palun anna mulle mõned sussid, Ksyusha.
Ksyusha:
Isa! Kas olete unustanud, et Ksyusha kõrvad ei kuule?
Nad ei kuula!
Isa:
Ilmselt peame arsti kutsuma!
Ema:
Peagi on lõunasöögi aeg käes, aega on jäänud vaid veidi.
Ksyusha, too taldrikud ja lusikad.
Ksyusha:
Ema! Kas olete unustanud?
Ksyusha kõrvad ei kuule,
Nad ei kuula!
Ema:
Väga kurb, et mu tütar haige on.
Näib, et peame arsti kutsuma!
Vanaema:
Me ei vaja arsti, ma annan teile oma sõna:
Meie Ksyusha on nüüd terve!
Kuidas ma poleks märganud, mul olid prillid kuskil.
Lapselaps Ksyusha, aidake vanaemal tema prillid leida.
Ksyusha:
Vanaema, kas sa ei tea?
Ksyusha kõrvad ei kuule, nad ei kuula.
Vanaema:
Kahju! Ja ma tahtsin küsida:
Mida peaksin teile puhkuseks kinkima?
Ehk osta tehase auto
Või ilus suur nukk?
Ksyusha:
Ma tahan nukku, vanaema, ma tahan nukku.
Ma õpetan teda laulma ja tantsima!
Vanaema:
Mis sa ütlesid? Ma ei kuule natuke!
Ksyusha (valjult):
Suur nukk silmadega nagu kirsid!
Vanaema:
Ei, mu kõrvad ei taha kuulda,
Need on justkui vatti täis topitud.
Ksyusha:
Ma tahan nukku värvilises päikesekleidis,
Pikkade valgete juustega.
Vanaema:
Ei, ära proovi, ma ei kuule, Ksyusha,
Ja mu kõrvad muutusid kuulmatuks!
Isa ja ema:
Nii jäi kaval Ksyusha
Puhkusel ilma nukuta ilus mänguasi.
Ksyusha:
sain aru! Nüüd kuulevad mu kõrvad kõike, kõike,
Ja neid nimetatakse sõnakuulelikeks.
Ved.:
Tark tüdruk, Ksyusha.
8. märts! Kevadpäev
Ja räägime sel päeval tõtt
Palju õrnu õnnitlusi
Meie, emad, pole liiga laisad, et kanda!
Õnnitleme teid kogu südamest
Lapselapsed, tütred ja pojad!
Nüüd laulavad nad teile laulu.

Soololaul “Three Wishes”

Ved.:
Lapsed armastavad teid väga, meie kallid emad.
Ja teile loetakse kõige ilusamad luuletused.

Esitatakse sketš “Üllatus emale”, luuletused P. Sinjavskaja, L. Kazakova.

Kõik.
Me armastame sind!

Kõlab vaikne muusika, stseenis osalejad kogunevad sosistades ringi.

1 laps:
Otsustasime kõik koos:
Ta peab üllatuse tegema!
2 last:
Jah! Valmistage emale üllatus -
See on väga huvitav!
Sõtkume vannis taigna
Või pese tooli.
3 last:
Noh, ma olen kingitus oma emale
Ma värvin kapi lilledega.
Oleks tore, kui lagi oleks!
Kahju, et ma pole pikk.

Teiste luuletuste lugemine.

Ved.:
On aeg kutsuda järgmine külaline.
Helistage meie kella,
Jah, kutsuge külalisi enda juurde!

Kaks kokka tulevad välja.

1 kokk:
Ma olen peakokk!
2. kokk:
Oleme kaks kokka!
1 kokk:
Ma olen peakokk!
2. kokk:
Ja kõik räägivad meile
Koos:
Milliseid maitsvaid asju me praadime?
Küpsetame maitsvat toitu!
Maitsvad pannkoogid
Anname selle poistele! Siin!
1 kokk:
Küpsetame igasuguseid küpsiseid ja kooke.
Neid tuleb oskuslikult küpsetada, et need oleksid väga maitsvad.
2. kokk:
Oleme valmis kohtlema teid kõiki, eriti kõiki naisi.
Võin nimetada kõik oma magusa retseptid.
1 kokk:
Muidugi on see lihtsalt nali
Aga võib-olla paari aasta pärast
Ema heidab minutiks pikali.
Poeg valmistab talle lõuna.
2. kokk:
Nüüd me mängime
Julgustagem oma emasid.
Las nende naeratus teeb nad säravaks
See teeb meid õnnelikumaks!

Mängitakse mängu “Lapsed-kokkavad!”.
Peale mängu tuleb välja 3 poissi.

1. poiss.
Head puhkust, head kevadpüha,
Õnnitleme meie armsaid tüdrukuid!
2. poiss.
Päike paistab sulle, tilgad helisevad sulle,
Anname teile sel päeval hoolt, hellust ja lahkust!
3. poiss.
Kingime tüdrukutele kogu maailma - salapärase, suure,
Olgu tüdrukud alati sinu ja minuga sõbrad!

Poisid teevad tüdrukutele kingitusi.

1 laps:
Meie kallid emad, oleme teie üle alati uhked,
Tark, rahulik. Oleme teid väärt.
2 last:
Meie puhkus on lõppemas. Mida ma saan sulle veel öelda?
Lubage mul soovida lahkumisel kõigile head tervist!
3 last:
Ärge jääge haigeks, ärge vananege, ärge kunagi vihastage.
Jääge igavesti nooreks.
Ved.:
Laulame naistele hüvastijätulaulu!
See heliseb ja voolab.
Las neil on lõbus, las ema naerab.

Laul "About Mom".
Kokkuvõtteks õnnitleb saatejuht veel kord puhkuse puhul.
Lapsed lahkuvad saalist.



talvepargis või metsas jalutades näidake lapsele okaspuid (kuusk ja mänd);
selgitage, miks neid okaspuudeks igihaljasteks puudeks nimetatakse. Samal ajal tuleks visuaalselt ja katsudes võrrelda (kuju ja suuruse järgi) nende puude okas- ja käbisid, uurida kuuse ja männi võra;
räägi, mida saab nende puude puidust teha, vestle lapsega looduse eest hoolitsemisest.
Ülesanne 2. Vaata kuuse- ja männimetsa kujutavaid illustratsioone.
Ülesanne 3. Didaktiline mäng "Anna mulle sõna."
Noh, kleit: see kõik on nõelad, seda on kantud igavesti (jõulupuud).
Ülesanne 4. “Mis on ühist jõulupuul ja siilil?” -
Kuusk näeb välja nagu siil: siil on nõeltega kaetud, kuusk samuti.


Mine lapsega jalutama parki või tänavale linde vaatama, näidake lapsele talvitavaid linde: härjavits, tuvi, tihane, varblane, kikk, harakas, rähn, ristnokk. Sel juhul peaksite juhtima lapse tähelepanu lindude värvusele, selgitama, miks need linnud ei lenda talveks minema, vaid jäävad talve veetma; öelda, kus nad elavad ja mida nad söövad; juhtige lapse tähelepanu sellele, millised linnud sageli õue lendavad. Linde on soovitav toita koos lapsega.


Sellel rõõmsal märtsipäeval
Teatripäeva tähistamine.
Õnnitlused teatrikülastajatele
Teatrid nii suured kui väikesed,
Õnnitlused lavastajatele,
Kostüümikunstnikud ja näitlejad
Esitame neile õnnitlused
Keda huvitab
imelisele kunstivormile,
Oma tunnete väljendamine
Oleme naeratusega igas reas
Selles lühikeses õnnitluses!


RÄÄGI oma lapsega lasteaias töötavate inimeste ametitest.
RÄÄKIGE, mida igaüks neist inimestest teeb:
JUHATAJA juhib lasteaeda,
ÕPETAJA õpetab ja kasvatab lapsi,
Logopeed õpetab lapsi õigesti ja kaunilt rääkima,
PSÜHHOLOOG arendab lapsi,
ARST jälgib laste tervist,
KOOK valmistab lastele maitsvaid toite,
LAUNDERWOMAN peseb riideid
ABIÕPETAJA jälgib puhtust,
MUUSIKADIREKTOR laulab ja tantsib koos lastega


Ülesanne 1. Vanematele soovitatakse:
a) räägi lapsele hilissügisest, looduses toimuvatest muutustest;
b) vaata vara- ja hilissügist kujutavaid pilte, pöörates erilist tähelepanu puude välimusele ja seisukorrale: varasügisel on need kaetud värvilise lehestikuga, hilissügisel aga paljad;
c) võrrelda koos lapsega inimeste riietust vara- ja hilissügisel;
d) juhtida tema tähelepanu sellele, kuidas ilm on muutunud: kas päevad on muutunud pikemaks või lühemaks, kas väljas on soojemaks või külmemaks läinud? Rääkige, kuhu ja miks linnud minema lendasid.
Töö autor: neoton / Töö liik: kodutöö / Arhiivi suurus 9,4 MB