GCD kokkuvõte teemal "Muinasjutu "Kõrnas" ("Suhtlemine") ümberjutustamine. Lõimitud tund rahvajutu “Lambakinda” ainetel keskmises rühmas Muinasjutu “Lannakas” lugemistund

Naised

Vanema rühma “Rukavichka” lastega integreeritud tunni kokkuvõte (teatritegevus ja plastilineograafia)

Eesmärk: arendada laste loomingulist kujutlusvõimet, kujutlusvõimet ja algatusvõimet.
Ülesanded:
Hariduslik:
- arendada laste mälu ja tähelepanu, peenmotoorikat, intonatsiooni väljendusvõimet;
- arendada huvi tööprotsessi ja tulemuste vastu;
Hariduslik:
- kinnistada plastiliinist modelleerimise tehnikaid, kasutades “mosaiik” tehnikat;
- jätkake õppimist, kuidas täita looma siluett plastiliinipallidega, ületamata joonise piirjooni;
Hariduslik:
- arendada sõbralikke suhteid, sõbralikkust ja oskust tegutseda kooskõlastatult;
- anda lastele võimalus näidata oma võimeid teatritegevuses;
Varustus: muinasjututegelaste kostüümid, papist rekvisiidikinnas; atribuudid mängule “Peame mütsi pähe panema”, modelleerimisvarustus, lehtede siluetid - papist labakindad, kangelane Dunno (täiskasvanu)

Eeltöö: ukraina rahvajutu “Rukavitška” lugemine;
lastega poeetilises vormis muinasjuttude õppimine.

Tunni edenemine
Lapsed ja nende õpetaja sisenevad muusikatuppa.

Kas teile meeldivad muinasjutud?
Ma näen, et su silmad säravad!
Istu vaikselt, istu maha,
Ära hirmuta mu muinasjuttu...
(Ilmub nuttev Dunno, ümbrik käes.)

Kasvataja: Ei tea, miks sa nutad?
Ei tea: mu sõber Znayka andis mulle ülesande, kuid ma ei saa seda täita.
Koolitaja: Mis ülesanne see on?
Dunno: Ma pean mõne rea pealt ära arvama muinasjuttude nimed. Aga kõik on mu peas nii segamini, et ma ei mäleta ühtegi neist muinasjuttudest.
Kasvataja: Ära nuta, Dunno, poisid ja mina püüame sind aidata. Poisid, kas me saame Dunnot aidata?
Lapsed: Jah.
Kasvataja: Tule nüüd, Dunno, oma ümbrik ülesandega, kuula tähelepanelikult ja jäta meelde.
Õpetaja võtab Dunno käest ümbriku, võtab sealt kaardid ülesandega välja ja loeb selle lastele ette ning lapsed arvavad, mis muinasjutuga on tegu.
1. Vanaisa ja vanaema elasid koos.
Nad tegid lumepallist tütre,
Aga tuli on kuum
Muutis tüdruku auruks.
Millises muinasjutus see juhtus? (Vene rahvajutt "Lumetüdruk")

2. Rulle süües
Üks mees sõitis pliidi peal.
Ratsutas mööda küla
Ja ta abiellus printsessiga.
Mis selle tüübi nimi oli ja mis muinasjutt see on? (Vene rahvajutt “Haugi käsul”)

3. Mis muinasjutt see on?
Tee selgeks, tee tähed taevas selgeks.
Külmutage, külmetage, hundi saba.
(Vene rahvajutt “Rebane - õde ja hall hunt”)

4. Pull, jäär, kukk, siga.
Sõbrad läksid metsa
Nad asusid sinna elama.
Elasime koos ja lõbutsesime.
Ei kartnud kedagi
Isegi hunt ise.

Millises muinasjutus nii sõbralik seltskond elas? (Vene rahvajutt “Loomade talvised veerandid”) Keda nad mõistatuses mainida unustasid? (Hane kohta)

5. Kunagi tihedas metsas
Maja kasvas põõsa all.
Ruumi jätkus kõigile -
Milline imeline maja!
Ding-la-la – tihane laulab!
See on muinasjutt "..." ("Kinnas")
Dunno: Oh, kui toredad poisid te olete. Sa aitasid mul ära arvata kõik muinasjutud. Kuid ma ei tea viimast muinasjuttu "Kõrnas".
Kasvataja: Ära ärritu, Dunno, poisid näitavad sulle nüüd seda muinasjuttu. Kas soovite vaadata?
Ei tea: Jah
Kasvataja: Lähme siis talvemetsa.

Jänku hüppab mööda rada
Niimoodi, niimoodi. Kohale hüppamine
Tõmbab käppadega haaba
Niimoodi, niimoodi. Näita
Teder lendab taga
Niimoodi, niimoodi. Kätega vehkimine
Peidab end öösel lume alla
Niimoodi, niimoodi. Kükid

Nüüd istuge ja vaadake.

Jutustaja:

See muinasjutt on väike
Loomadest ja labakindast.
Vana mees kõndis läbi metsa,
Ma kaotasin oma labakinda -
Uus labakinnas,
Soe, udune.

(Hiir ilmub puude tagant.)
Hiir
Istun põõsa all
Ja ma värisen külmast.
Kinnas on naarits!
Ma jooksen tema juurde mäest -
See on uus naarits
Soe ja kohev!
(Hiir jookseb labakinda juurde ja peidab end selle sisse.
Puude tagant ilmub lagendikule jänku.)
Jänku
Jänes hüppas mööda metsaserva,
Ta kõrvad olid külmunud.
Ja kuhu ma nüüd minema peaksin?
Kus saab õnnetu end soojendada?
Jänku jookseb labakinda juurde.
Kes on sees – loom või lind?
Kas keegi kannab seda labakinda?
(Hiir vaatab labakindast välja.)

Hiir
Meile mõlemale on piisavalt ruumi.

labakinnas on uus,
Soe ja kohev!
(Hiir ja jänku peidavad end labakinda sisse.
Puude tagant ilmub lagendikule rebane.)
Kukeseen
Oh, päästa mind, jõuluvana
Hammustas mu nina
Joostes kannul -
Saba väriseb külmast!
(Rebane jookseb labakinda juurde.)
Vasta rebasele,
Kes käperdab labakinda sees?

Hiir
Meile kolmele on siin piisavalt ruumi.
Siin on pehmem kui voodis -
labakinnas on uus,
Soe ja kohev!
(Hiir ja kukeseen peidavad end labakinda sisse.
Puude tagant ilmub lagendikule hunt.)
Hunt
Huiskasin öösel kuu peale
Ja ma külmetasin külmast.
Hall hunt aevastab valjult -
Hammas ei puuduta hammast.
(Hunt jookseb labakinda juurde.)
Hei ausad metsainimesed,
Ütle mulle, kes siin elab?
(Hiir piilub labakindast välja.)
Hiir
Siin on ruumi neljale.
Siin on pehmem kui voodis -
labakinnas on uus,
Soe ja kohev!
(Hunt ja hiir peidavad end labakinda sisse.
Puude tagant ilmub lagendikule metssiga.)
Metssiga
Oink! Tünn on täielikult jääs,
Saba ja koon külmetavad!
See labakinnas on muide!
Minu jaoks on ilmselt ruumi piisavalt!
Ma saan kuidagi sisse!
(Hiir piilub labakindast välja.)
Hiir
Siin on kitsas! No see on lihtsalt jube!
(Hiir ja metssiga peidavad end labakinda sisse.
Puude tagant tuleb välja karu.)
Karu
Kaisukaru külmub
Su nina külmetab ja käpad külmetavad.
Mul pole kotti!
Mis siin keset teed on?
(Karu läheneb labakindale.)

Labakinnas sobib küll!
Kes, ütle mulle, selles elab?
Sind on siin natuke liiga palju,
Kas ma ronin teiega sisse?
Jah, ma saan kuidagi!

Hiir
Siin pole kuskil aevastada!

Jutustaja
Siin jäi vanaisa kaotusest ilma -
Ta käskis koeral tagasi joosta,
Leia labakinnas!
(Puude tagant ilmub koer ja jookseb labakinda juurde.)
Koer
Auh-vau-uu! Nii et siin ta on!
Näete seda kilomeetri kauguselt!
Hei sina, loomad või linnud seal,
Viska labakinnas kiiresti välja!
Kui ma leian sealt kellegi,
Ma haugun väga kõvasti.
Kohe tuleb vanaisa relvaga,
Ta võtab labakinda ära!
(Loomad hüppavad ükshaaval labakindast välja ja peidavad end metsa.
Koer võtab labakinda ja lahkub.)
Jutustaja
Loomad olid väga hirmul
Nad põgenesid igas suunas,
Nad peitsid end kuhugi,
Ja kadunud igaveseks
Uued labakindad
Soe ja kohev!

Kasvataja: Noh, Dunno, kas sulle meeldis muinasjutt?
Dunno: Jah, mulle väga meeldis. Nüüd saan vastata Znaykale kõikidele tema küsimustele ja oskan kõiki muinasjutte vigadeta nimetada. Tänan teid väga! Mulle meeldiks ka väga samasugune labakinnas.
Kasvataja: Poisid, teeme Dunnole heameelt ja teeme talle sellise labakindaraamatu?
Lapsed: Lähme.
Kasvataja: Lähme oma töötuppa (lapsed lähenevad laudadele ja võtavad istet). Paneme näpud tööks valmis.
Kehalise kasvatuse minut
Meie rühma tüdrukud ja poisid on sõbrad. Sõrmed on ühendatud "lukuks".
Sina ja mina saame sõpradeks väikesed sõrmed Mõlema käe samade sõrmede rütmiline puudutamine
Meie sõrmed ärkasid, venitasid, venitasid ja raputasid end. Rusikate kokku- ja lahtisurumine
Kätt surudes

Kasvataja: Poisid, nüüd hakkame tööle.
Mis teil taldrikutel on?
Lapsed: plastiliinipallid.
Kasvataja: igaühel teist on meie tulevasest raamatust lehekülg – labakindad, sellel on kujutatud muinasjutust pärit looma siluetti. Ja selleks, et need ellu ärkaksid, peate need muutma mahukaks.
Laste iseseisev töö (lapsed töötavad paaris)
Koolitaja: Niisiis, meie töö on valmis. Nüüd lingime lehed kokku ja Dunno jutustab oma sõpradele Päikeselinnas muinasjuttu “Kädas”.

Õpetaja ja Dunno kiidavad lapsi tehtud labakindade eest. Lapsed annavad Dunnole raamatu – labakinda.
Dunno ei tea, kuidas neid tänada ja pakub oma mütsiga mängimist. Mäng "Peame mütsi pähe panema."

Lapsed seisavad ringis ja ulatavad üksteisele Dunno mütsi ja laulavad: "Hei, poisid, ärge haigutage, andke mulle müts, niipea kui ma laulmise lõpetan, pean müts pähe panema" (kellel on müts vasak paneb selle pähe, läheb keskusesse, tantsib ja nii nad laulavad: "Trala-trala-trala-la-la, trala-trala-trala-la-la, rahvas on Maša üle üllatunud (Nataša, Vanya jne) müts läheb edasi. Seejärel korratakse mängu uuesti.
Dunno: Poisid, tänan teid, et olete täna minu abilised. Hüvasti!
Koolitaja:

Ljuli-ljuli, tili-tili!
Jänesed kõndisid vee peal
Ja jõest nagu kulbid,
Nad kühveldasid kõrvadega vett,
Ja siis nad kandsid selle koju.
Nuudlitainas sõtkuti.
rippus mu kõrvade küljes -
See oli väga lõbus!

Märkused ilukirjandusega tutvumise ja kõnearenduse kohta keskmises rühmas “Lugu “Rukavitška”

Ülesanded:

1. Õpetada asendustegevuse valdamist: asendajate valimine etteantud tunnuse (suuruse) alusel.

2. Arendage oskust muinasjuttu ümber jutustada, toetudes asendusainetele.

3. Arenda mälu, tähelepanu, mõtlemist.

4. Aidake lastel mõista ütluse "Rahvas hulgas, ärge solvuge" tähendust.

5. Kasvatada huvi muinasjuttude vastu, arendada kõne intonatsiooni ekspressiivsust.

Varustus: Flanelgraaf, paberist välja lõigatud suur labakinnas, seitse erineva pikkusega ühevärvilist riba, pruun kruus, loomamaskid, muusika.

Liiguta. Vanaisa tuleb sisse ja pöördub laste poole: Tere lapsed! Kuhu ma sattusin?

D: laste vastused.

Vanaisa: Sattusin hätta, kaotasin labakinda ja väljas on nii külm. Äkki aitate mul selle leida?

D: Laste vastused.

V: Noh, poisid, lähme.

Kõnevõimlemine.

Üks, kaks, kolm, neli, viis

Loomad läksid välja jalutama

Karu läks välja jalutama

Ta hakkas kõvasti möirgama E-E-E

Metssiga läks välja jalutama

Ta mängib trompetil doo-doo-doo

Konn krooksub qua-qua

Koer haugub woo-woow

Hunt ulutab ooo

Orkester mängib ta-ra-ra, ta-ra-ra, ta-ra-ra

Lapsed lähevad rühma keskele

Koolitaja: Poisid, mis see on? Lapsed võtavad kinda kätte ja uurivad seda. Põrandal on suur ilus labakinnas. Kas teile meeldib labakinnas? Milline ta on?

D: laste vastused

K: - Egor, võib-olla on see sinu labakinnas? (Võite küsida mitut last).

D: laste vastused

K: - Poisid, kas te teate muinasjuttu labakindast?

D: laste vastused

Õpetaja loeb muinasjuttu labakindast. Kes elas labakinnas? Kuhu kõik loomad kadusid? Mis siis, kui nad eksivad ega leia oma teed?

Istume maha, lapsed, ringis. Räägime hästi.

Ühest kuulsast muinasjutust. Väga huvitav.

K: Asetame labakinda flanelgraafile ja seitsmele erineva pikkusega ribale, pruunile ringile.

K: Millise muinasjututegelase saab asendada kõige väiksema ribaga?

D: Hiir

K: - Mis on muinasjutu hiire nimi?

D: Hiir on kriips.

B: ta kratsib oma käppadega, nii et nad kutsusid teda.

D: Konn

K: Mis on muinasjutus konna nimi ja miks?

D: Konn on hüppaja. Sest ta hüppab.

K: Millise looma saab asendada veidi suurema triibuga?

D: Jänku

K: Mis on muinasjutu jänku nimi ja miks?

D: Jänku on jooksja, sest ta jookseb.

K: Millise looma saab asendada veidi suurema triibuga?

D: Kukeseen

K: Mis on muinasjutus rebase nimi ja miks?

D: Foxy on mu õde.

K: Millise looma saab asendada veidi suurema triibuga?

D: Üles

K: Mis on muinasjutu tipu nimi?

D: Peal on hall tünn.

K: Millise looma saab asendada veidi suurema triibuga?

D: Metssiga

K: Mis on muinasjutus metssiga?

D: Metssiga on kihv.

K: Millise muinasjututegelase saab asendada suurima triibuga?

D: Karu

K: Mis on muinasjutu karu nimi?

D: Karu – isa.

Pärast mudeli koostamist hääldavad lapsed tegelaste dialoogid.

Õpetaja jälgib intonatsioonide väljendusrikkust.

K: Jah, labakindasse kogunes palju loomi. Nad ei tülitsenud, nad elasid rahumeelselt, sõbralikult, nagu inimesed ütlevad: "Rahvarohketes tingimustes, kuid mitte solvudes" - mis tähendab, et kuigi rahvarohke, on nad sõbralikud.

Lapsed kordavad ütlust.

K: Lapsed, mis on muinasjutu nimi, kus loomad ühes majas koos elasid?

D: "Teremok". Lapsed kinnitavad ütlust.

Pärast muinasjutu asendustegelaste määramist: ta näitab lastele mõnda stseeni muinasjutust ja lapsed peavad siin toimuvat hoolikalt jälgima, seejärel ise seda tegevust näitama ja rääkima, mis siin juhtus.

Fizminutka:

Vanaisa käis talvel jahil

Kaotasin oma labakinda suure männi all

Kodus hakkasin seda vaatama

Kohapeal ei leidnud

Ja läks otsima

Koos koeraga metsa

Ja metsas selles labakindas

Loomad hakkasid koos elama:

Hiir konna ja rebasega,

Jänes, hunt, metssiga, karu.

Koer jooksis metsa,

Ma hirmutasin kõiki loomi,

Ta võttis labakinda kätte ja ulatas selle oma vanaisale.

K: Hästi tehtud poisid. Poisid istuvad toolidel

B: võtab kõige lühema riba, liigutab selle labakindale ja asetab labakindale. Seejärel paneb ta väikese riba paika ja kutsub ühe lastest välja tulema ja rääkima, mis juhtus, ning kordama seda tegevust ise asendajatega. Kui lapsel on raske, siis aidake teda suunavate küsimustega.

B: kutsub lapsi iseseisvalt näitama muinasjutu episoodi.

Muinasjutu viimases osas on koera asendajaks pruun ring.

K: Poisid, miks teie arvates on koera kujutatud pruuni ringina?

D: laste vastused

K: Kuna koer ei elanud labakinda sees, siis loomad kartsid, põgenesid labakindast ja läksid mööda metsa laiali.

Vanaisa tuleb sisse ja me anname talle labakinda.

Vanaisa tänab lapsi leiu eest.

K: Hästi tehtud, poisid! Kõik proovisid!

K: Mis sulle meelde jäi ja mis meeldis?

D: Laste vastused

K: Hästi tehtud!

Korraldatud õppetegevuse tehnoloogiline kaart

2. juunioride rühmale"Sõprus"

Haridusala: "Loomine"

Alampiirkond : Muutuv komponent "Väikesed kunstnikud"

Teema: Muinasjutu “Kädas” dramatiseering(sõrmeteater).

Sihtmärk: Eesmärk: lk laiendada laste teatri- ja mängukogemust.Õpi edasi andma muinasjututegelastele iseloomulikke jooni, kasutades näoilmeid ja žeste. Kasvatada huvi teatritegevuse vastu kutsuvad esile emotsionaalse reaktsiooni, soovi osaleda dramatiseerimismängudes.

Sõnavaratöö (kakskeelne komponent): Kolgaptar-kinnas

KOHTA varustus: muinasjutu "Rukavitška" kangelased - sõrmeteater, mänguasjad.

Tegevuse etapid

Õpetaja tegevus

Laste tegevused

Motiveeriv

stiimul

Poisid, vaatame posti, mida postiljon meile täna tõi?

Ajalehed, ajakiri ja kiri, huvitav, kellelt? Vanast Metsamehest.

Nad on huvitatud.

Organisatsiooniline

otsida

Tere, kallid poisid!

Sulle kirjutab vanamees metsast. Kutsun teid külastama haldjametsa.

Minu mets pole lihtne, see on maagiline ja milline! Kõigi radade järgimiseks peate olema ettevaatlik. Saadan teile abiks võlukepi.

Poisid, lähme vanamehele külla – metsapoisile?

Kas sa tead, kuidas metsas käituda? See on õige, poisid, me peame looduse ja selle elanike eest hoolt kandma ja seda kaitsma.

Viipun võlukepiga 1,2,3 ja keerutan aeglaselt ringi.

Kui ilus mets!

Poisid, vaadake, kes mööda teed veereb (Kolobok)

Kolobok laulab laulu:

Ma olen kakuke, kakuke

Ait pühiti mööda tünni põhja,

Jätsin vanaisa maha, jätsin vanaema maha

Ja ma jätan su maha!

Kolobok: "Olgu, järgige mind!"

Kõnnime mööda rada, seal on puu. Mis selle puu nimi on?

Mis ripub jõulupuul (mänguasi).

Oh, poisid, vaadake, mänguasjas on väikesed loomad (avame selle, kostab muusika kastist).

Millisest teatrist

Kes oskab arvata, millisest muinasjutust need tegelased pärit on?

Milline tegelane on siin veider?

Kõnnime läbi metsa ja leiame labakinda. Poisid, kes kaotas labakinda?

(Kes karjub metsa tagant)

Ma kaotasin selle! (Vanamees – metsapoiss ilmub ekraani taha).

Tere poisid! Hea, et leidsid, olen seda kaua otsinud! Kaotasin eelmisel talvel labakinda, nüüd kannan neid talvel.

Aitäh, poisid! Vanamees on metsapoiss, kas sa tead muinasjuttu labakindast? Ei.

Me räägime teile ja näitame teile.

Kutsume kõiki metsamehi

loomad näituse jaoks,

Muinasjutt algab!

Muinasjutu "kinnas" dramatiseering

Metsavana tänab lapsi.

Poisid olid kunstnikud

Ja te, kutid, näitasite muinasjuttu,

Artistid olid väga head

Plaksutagem üksteisele südamest.

Kuulake tekstitähti.

Nad on nõus minema.

Sa ei saa oksi murda, tuld teha ei tohi, prügi visata)

Lapsed näevad kuklit.

Ära jäta meid, Kolobok, näita meile teed vana metsamehe onni juurde.

Kalasaba

Sõrmusteater.

"Maša ja karu"

Hunt

Lapsed vastavad, et see pole mina (meie).

Nad ütlevad tere.

Soovi korral vali muinasjutu kangelased.

Nad dramatiseerivad muinasjuttu ja püüavad olla emotsionaalsed.

Refleksiivselt

korrigeeriv

Lapsed kummardavad ja tutvustavad end. Pealtvaatajad plaksutavad käsi ja hüüavad "Braavo".

Vana metsamees ravib lapsi ja lahkub.

Oodatav tulemus:

Paljundada : soov esineda publiku ja kaaslaste ees

Saage aru: Kuidas jäljendada tegelastele iseloomulikke tegevusi (jänes hüppab, hiir sipleb, koer haugub jne).

Rakenda: privaatne teatri- ja mängukogemust.

Koostanud: Natalja Leonidovna Orlova, õpetaja, MBU DO "Uyar Children's Art School" varajase esteetilise arengu osakond "Filippoki akadeemia"

Integreeritud õppetund kõne arendamise muinasjutust “Lambakindad” /6-7 aastat vana/

Pedagoogiline algatus on see, et lapsed saavad hõlpsasti oskuslikult ja mõnuga lülituda erinevatele tegevustele – see on (muinasjuttude näitamine ja jutustamine, matemaatika, laulude laulmine, luuletuste lugemine, mõistatuste arvamine, kuulamine, didaktika – harivad ja õuemängud, kehaline kasvatus, joonistamine ja erinevate labakindade mustrite kaunistamine).

Sihtmärk:

    Äratada huvi ja soovi, osaleda muinasjutu “Kädas” dramatiseerimises, näidelda, soov esineda koos eakaaslastega, aidata häbelikel, emotsionaalselt allasurutud lastel psühholoogilisest barjäärist üle saada.

    Oskus jutustada muinasjuttu (6-7 a).

Ülesanded:

    Arendada kõne intonatsioonilist väljendusvõimet, emotsionaalsust, muinasjutupildi loomise oskust, muinasjutu dramatiseerimise oskust olemasolevate väljendusvahendite (näoilmed, žestid, liigutused) abil;

    Täiustada kvantitatiivse ja järjekorraloenduse leidmist (Mis on jänese, rebase jne arv); (Kes on järjekorras esimene, viies jne)

    Ruumiväärtuste külmutamine ( jaoks, enne, vahel, pärast);

    Arendage täpseid graafilisi oskusi, et hoolikalt ja enesekindlalt oma käsi jälgida, hoides pliiatsit käe lähedal ja ilma seda paberilt tõstmata;

    Arendada loomingulist võimet, luua iseseisvalt labakindade ornament;

    Arendage üksteisega sõbralikke suhteid;

    Rikastage laste sõnavara.

Eeltöö:

    Vestlus muinasjutu ainetel;

    Illustratsioonide, piltide vaatamine, ilukirjanduse lugemine, mõistatuste lahendamine;

    Mäng on muinasjutu dramatiseering;

    Muusika kuulamine (hiir, karu, rebane, hunt, jänes, konn);

    Ülikondade, kinnaste, maskide valmistamine füüsiliseks treeninguks;

    Saali kaunistamine (toolid vastavalt laste arvule, lauad);

    Peaseina kaunistus muinasjutu "Kõrg" jaoks

    Kingituste valmistamine vanematele Labakindad (nööpide aplikatsioonid, lumehelbed, erinevad väikesed osad)

Materjal:

    Tööde näitus “Kindakindad”;

    Lehed, markerid joonistamiseks, töökohad;

    Didaktiliste mängude ettevalmistamine.

Koostanud: Orlova N.L.

Puhkuse võõrustaja: Orlova N.L.

Didaktilised mängud - "Leia paar",

Õuemäng “Karust ja jänestest”, “Pööra palli”, muinasjutu dramatiseering, mõistatused

lastega laua taga töötamine.

laulud, jamad.

Saatejuht: Oleme täna, poisid, kogunenud, et meenutada vene rahvajutte ja lahendada mõistatusi muinasjutukangelaste kohta. Alustame puhkust mõistatustega.

Ümmargune pool, kollane pool, Ta jättis vanaema maha

Kukuke istub aiapeenral. Ja ta jättis vanaisa maha

Tugevalt maasse juurdunud. Laulis laule sinise taeva all

Mis see on? (Naeris) Rebase jaoks sai temast lõuna (Kolobok)

Metsa lähedal metsa servas, et mitte külmuda,

Kolm neist elavad onnis. Viis meest

Kootud ahjus istuvad kolm tooli ja kolm kruusi

Kolm voodit, kolm patja. (kinnas)

Kes on selle muinasjutu kangelased? (Kolm karu)

HOST: Mis aastaajal labakindaid kantakse? (talv)

Nimeta kolm talvekuud? (detsember, jaanuar, veebruar)

Miks ja millal neid kantakse? (kui on külm, pakane)

Luuletus: "Kindakindad"

Et käed ära ei külmuks.

Peate kandma labakindaid.

Ja siis pole pakane kohutav.

Nad soojendavad teie käsi.

Siis saate seda oma kätega teha.

Ja hoidke labidat

ja tee lumest lumepall,

ja sõpradega mängida.

Mäng: "Keera pall"

Muinasjutu “Kädas” dramatiseering(osalevad lapsed)

Pühade taaslavastus muusika saatel.

Jutuvestja:

Metsa tagant, mägede tagant trampis vanaisa Jegor

Ta trampis ja trampis ning viskas labakinda maha.

Hiir jooksis läbi metsa,

Ma nägin labakinda.

Hiir: Istun põõsa all

Ja ma värisen külmast

Kinnas on naarits!

Ma jooksen tema juurde mäest -

See naarits on uus, soe, kohev!

Jutuvestja:

Jooksin just majja,

Ma kuulsin kohe midagi.

Ja läbi metsa mööda rada

Konn kiirustab, peatus uksel

Ja ta koputab.

Konn: Kva-kva-kva, lase mind majja,

Elame lõbusamalt.

Hiir: Tulge ruttu majja

Elame teiega koos!

Jutuvestja:

Ei jõudnud ust sulgeda

Jänku juba koputab aknale.

Jänes: Kes-kes siin elab

Laulab valjult laule

(Loomad tulevad labakindast välja)

Ma olen väike hiir

Mina, konnakonn

Kõik loomad koos: Kes sa oled?

Jänes:- See olen mina, põgenenud jänku.

Las ma elan sinuga!

Kõik loomad koos: Tulge sisse!

Jutuvestja:

Nad hakkasid kolmekesi elama

Kaunista uus kodu

Siit tuleb rebane

Ma nägin labakinda.

Rebane: Oi kui ilus maja!

Saate selles elada

Keegi, kes elab labakinnas

(Loomad tulevad labakindast välja)

Ma olen väike hiir

Mina, konnakonn

Mina, põgenenud jänku

Kõik loomad koos: kes sa oled?

Rebane: Ja mina, väike rebaseõde.

Las ma elan sinuga!

Kõik loomad koos: Tulge sisse!

Jutuvestja:

Ja rebane kutsuti,

Nad kostitasid meid pirukatega.

See ei võta kaua aega

Hunt leiab labakinda.

Hunt: Huiskasin öösel kuu peale

Ja ma külmetasin külmast.

Hunt aevastab valjult -

Hammas ei puuduta hammast.

Hei ausad metsainimesed

Ütle mulle, kes siin elab?

(Loomad tulevad labakindast välja)

Ma olen väike hiir

Mina, konnakonn

Mina, põgenenud jänku

Mina, väike rebaseõde

Kõik loomad koos: kes sa oled?

Hunt: Ja mina nagu härg klõpsan hammastega.

Öösel oli väga külm

Külmunud kõrvad ja nina.

Las ma elan sinuga!

Kõik loomad koos: Tulge sisse!

Jutuvestja:

Loomad elavad õnnelikult. Nad laulavad valjult laule.

Aga siit tuleb karu urisedes

Ta vaatab – labakinnas lebab lumel.

Karu: Koputage, koputage, koputage, avage uks.

Las ma soojendan oma käpad!

Kõik loomad koos: kes sa oled?

Karu: Ja ma olen kohmakas karu

Las ma elan sinuga!

Kõik loomad koos: Tulge sisse!

Jutuvestja:

Siin jäi vanaisa kaotusest ilma

Ta käskis koeral tagasi joosta

Leia labakinnas.

Koer: Auh-vuh-vuh. Nii et siin ta on.

See on kaugelt nähtav.

Hei, kas te olete loomad või linnud?

Kiiresti, tulistage labakindast

Kui ma kellegi kinni püüan

Ma haugun väga kõvasti

Siis tuleb vanaisa relvaga.

Ta võtab labakinda ära.

Jutuvestja:

Loomad olid väga hirmul

Nad läksid laiali.

Ja nad olid igaveseks kadunud.

Uued labakindad

Soe ja udune.

Vestlus muinasjutust “Lambakinnas”

Kes kaotas labakinda?

Kes leidis kinda esimesena?

Kes tuli teiseks?

Kes tuli kolmandaks?

Kes tuli neljandaks?

Kes (vahel, poolt, pärast, enne)? (ruumiliste eessõnade sõnastiku aktiveerimine)

Saatejuht: Loomad jäid ilma koduta. Ja me peame neid aitama. Läheme nüüd oma kohtadele ja teeme labakindaid.

Vaatame, mitu paari labakindaid mul on? (kaks)

Miks seda paariks kutsutakse? Mitu labakindat on paaris? Mis on neil ühist ja kuidas need erinevad? (Värv, suurus, muster, üks vasakpoolne ja teine ​​parempoolne)

Millega on labakindad kaunistatud? (mustrid - rõngad, ringid, lainelised ja sirgjooned).

Didaktiline mäng "Leia paar".

No mis on puhkus ilma jamadeta?

Ditties'ide esitamine.

Oleme naljakad vanaprouad

Laulame teile laule.

Me laulame teile laule,

Plaksutad meie eest.

Labakindad ja labakindad,

Udukindad!

Peopesades on augud

Kiirusta ja linki uusi!

Tahaks saada lumehelbeks

Taevas keerlemine.

Ja Jegorka labakinda peal

Maanduge pehmelt

Ma panen labakindad kätte

Minust saab kaunitar

Sest labakindad

Kõigile poistele meeldib!

Läksin õue

Panin kindad kätte.

Vaatasin neid

Lendas trepist alla

Meie hoovis Andrey

Ta armastab väga härgi.

Tikin need labakindadele,

Et talle meeldida.

Lõpetame diilide laulmise,

Ja me pöördume teie poole.

Kandke labakindaid

Ärge laske kätel külmuda!

Labakinda joonistamine.

Joonistan labakinda peopesadega. Asetan vasaku käe vasakpoolsele paberile nii, et jääks ruumi ka teise labakinda jaoks, sõrmed tihedalt kokku surutud, pöial kõrvale. Võtan lihtsa pliiatsi, millel on kolm sõrme – keskmine ja pöial, indeks peal, ja tiirutan peopesaga, mitte kuskil peatumata ja surun pliiatsi tugevalt käele. Eemaldan käe linalt ja näen labakinda.

Lapsed täidavad ülesande.

Saatejuht: labakinnas osutus. Aga vaata, sinu oma on samasugune. Mis on aga labakindadel puudu, et need oleksid teistsugused? (mustrid)

Arutelu mustrite üle labakindal.

Mida saab labakindale joonistada? (laste vastused)

Nüüd puhkame.

Välimäng:

Jänesed kõndisid läbi metsa, väikesed jänesed jooksid ringi.

Ja karu magas koopas.

Jänesed jooksid lähemale, jänesed ümisesid vaikselt.

Hei, sa väike kallis, ärka üles

Ja jälitada jänkusid

Ja karu valetab, vaikib, ei räägi midagi

Jänesed jooksid lähemale, jänesed laulsid kõvasti

Hei, sa väike kallis, ärka üles

Ja jälitada jänkusid

Ja kuidas karu uriseb

Ja kuidas ta jänestele järele jookseb

Mustri tegemine labakindadele ( viltpliiatsidega töötamine)

- Lõdvestu, istu maha. Ärge unustage, et teie labakindad peavad olema samad. Paremal ja vasakul olev muster peaks olema sama värvi ja ornamentiga. (Iseseisva tegevuse ajal aidata, soovitada)

Lõpuosa

- Tööde näitus, arutelu.

Töö lõppedes lahkuvad lapsed oma töödega laudade tagant. Nad asetavad need põrandale loomade ette. Analüüs viiakse läbi.

Poisid, andsite endast parima, mõtlesite ise mustrid välja, joonistasite kõikidele loomadele majad. Tubli, millised säravad ja kaunid labakindad oled teinud.

Kokkuvõtteid tehes.

Mida me täna tegime? (laste vastused). Loomad tänavad teid suurepärase töö eest.

Lõpetagem puhkus meeleoluka lauluga "Kädadest"

Laulu "Mittetens" sõnad. ja muusika Kiseleva V.I.

1. Talvel on väga külm.

Käed ja jalad külmetavad.

Ja me oleme teiega labakindad

Pange see oma peopesadele

Labakindad, labakindad,

Soe, udune

Ja me poisid oleme suurepärased

Vapper, murelik.

2. Me ei karda külma lund.

Teeme lumepalle.

Ja saame teha ka lumest

Tehke koos slaid.

3. läheme mäest alla

Ja külma me ei karda.

Labakindad on kasulikud kõigile

Nii suured kui väikesed.

Irina Tšebotareva
Tunni kokkuvõte rahvajutust “Kinnas” IKT abil

Sihtmärk:

Vaba suhtlemise arendamine täiskasvanute ja lastega.

Ülesanded:

Hariduslik:

Harjutage kaashäälikute selget hääldamist, rõhutades pehmust ja kõvadust "m" Ja "m" sõnades ja fraaskõnes;

Aidake lastel meeles pidada rahvajutt« Labas» , tekitavad soovi seda mängida.

Arendav:

Arendada oskust jälgida tegevuse arengut ja jäljendada tegelastele iseloomulikke tegusid muinasjutud;

Edendada dialoogilise kõne kujunemist.

Hariduslik:

Kujundada teistesse hoolivat, lugupidavat suhtumist.

Eeltöö:

Lugemine rahvajutt« Labas» ja illustratsioonide vaatamine;

Vaata esitlusi rahvajutt« Labas» , "Teremok";

taaslavastus rahvajutt« Labas» lauateatri kasutamine;

- Mängude ja harjutuste läbiviimine: "Teremok", "Ütle sõbralikult", "Mis on muutunud?";

Multifilmi vaatamine "kinnas".

Materjal:

kassimänguasi, korv, projektor, interaktiivne tahvel, sülearvuti, alustass.

Koolieelse lasteasutuse õpetaja paneb riietusruumi korvi kassiga (võite paluda lapsehoidjal mjäuda).

IN: Tulge sisse, poisid, vaadake, kui palju külalisi meil täna on. Ütleme tere.

Tere (lapsed noogutavad pead).

IN: Oh, poisid, kas te ei kuule midagi? Mulle tundub, et see kummaline heli on ukse taga.

Kes uksel niitis

Ava kiiresti

Vahel väga külm

Murka palub koju minna

Õpetaja toob korvi matile ja hakkab koos lastega korvi sisu uurima.

IN: Ütleme kassile tere.

Lapsed ütlevad tere.

IN: Tunneme temast kaasa, ta on külmunud, väljas on külm. Te olete nii lahked, hästi tehtud. Kassi nimi on Murka.

Lapsed vaatavad ja räägi sellest mis Murka (ilus, pehme karv jne)

IN: Paita teda. Murkal on pehmed käpad ja nende all on kriimud. Mida ta oma küünistega teeb?

Lapsed mõtlevad ja väljendada oma oletusi.

Kass kratsib küünistega ja püüab hiiri (lapsed punkti ja nimi).

IN: Poisid, Murka tunneb end kurvana. Miks sa arvad?

Laste vastused

Või äkki on ta näljane? Mida kassile meeldib süüa?

Laste vastused

Õpetaja juhatab lapsed vastuseni "piim" ja pakub taldrikut teha, peopesadest väike kauss.

Lapsed panevad oma peopesad paadikujuliselt kokku. Vahepeal toob õpetaja kassi juurde "alusalused" nagu sööks.

Lapsed ja õpetaja loevad sõimesalmi.

Kiisu tuli laste juurde

Ta küsis piima.

Ta küsis piima

"Mjäu"- ütles ta

Mjäu-mjäu-mjäu.

IN: Hästi tehtud, Murka jäi magama. Kuni meie kass magab, mängime vaikselt muinasjutt

"Tili - tili - tili - bom,

Avage muinasjutu maja!"

Õpetaja juhib laste tähelepanu interaktiivsele tahvlile.

IN: Poisid, mis asi muinasjutt tulid meile külla?

Laste vastused.

Ilmub teine ​​slaid, kus loomade ilmumise järjekord on segatud.

Õpetaja juhib laste tähelepanu pildile.

IN: Poisid, vaadake, kunstnik joonistas selle pildi ja segas seal midagi. Aitame kunstnikul kõik korda teha.

Laste vastused.

Kes on esimene labakinnas jooksis?

(hiir - väike hiir)

IN: Õige!

Õpetaja palub ühel lapsel hiir selja taha peita labakinnas.

IN: Kuidas hiir räägib?

Laste vastused.

Õpetaja kutsub poisse jänkudeks ja tüdrukuid jänkudeks kukeseened: näidata rebase graatsilist kõnnakut, imposantse näoilmeid.

IN: Ja siia labakinnas lähenes tipp – hall tünn.

Õpetaja toob topi pildi labakinnas. Palub poistel abi, et ülaosa sisse peita labakinnas.

Laps peidab topi.

Õpetaja juhib tähelepanu metssea pildile – kihva.

IN: Poisid, miks on metssiga kihv, milline see on?

Laste vastused.

Kuna kihvad on väljapoole, on seal harjased, kabjad, koon nagu sea.

Taga peitmine labakinnas metssiga - kihv ja karu - isa.

Kolmas slaid ilmub interaktiivsele tahvlile koos "puhutud labakinnas»

IN: Vaata, kui suureks see on muutunud labakinnas!

Laste vastused.

Loomad kartsid ja jooksid eri suundades minema.

IN: Kõik on õige! Milline labakindad nüüd?

Õpetaja pöörab tähelepanu suurusele labakindad.

Laste vastused

Labas sai jälle väikeseks.

IN: Kõik on õige! Mis on lõpp muinasjutud?

Laste vastused.

Vanaisa tuli ja võttis oma labakinda.

Õpetaja teeb kokkuvõtte.

IN: Poisid, see on meie töö lõpp muinasjutt. Ja siin meie Murka ärkas! Kas soovite ta meie rühma jätta?

Laste vastused.

Muidugi jätame!

IN: Las Murka jääb meie juurde. Jätame nüüd oma külalistega hüvasti.

Lapsed jätavad hüvasti ja lahkuvad.

Selleteemalised väljaanded:

Vene rahvajutu “Ryaba kana” integreeritud õppetunni kokkuvõte Eesmärk: õpetada lapsi lihtsatest tegevustest süžee looma.

Teise noorema rühma teatritunni kokkuvõte vene rahvajutust "Teremok" Teise noorema rühma teatritunni kokkuvõte vene rahvajutust “Teremok” Autor-koostaja: Jelena Fedorovna Doršenko.

Kõnearenduse õppetunni kokkuvõte mnemotehnikate ja diagrammide-mudelite abil Muinasjutu “Käras” jutustamine TUNNI KOKKUVÕTE KÕNEARENGUST MNEMOTEHNIKA JA MUDELDIAGRAMMIDE KASUTAMINE Muinasjutu “Käda” jutustamine (noorem rühm 2).

Eesmärgid: - Muinasjutu sisu emotsionaalse tajumise oskuse kujundamine; - kuulmisvõime arendamine; - loomade nimede fikseerimine.

II noorema rühma laste ja vanemate ühise loovuse õppetunni kokkuvõte muinasjutus "Kõrg" Organisatsioonivorm - töötuba Eesmärk:.